Skocz do zawartości

elektryczne szyby asia f


Gość kałuż

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, chciałbym zamontować w mojej astrze komplet elektrycznych szyb ( wszystkie 4). Szukam juz od dłuższego czasu na allegro zarówno mechanizmów podnoszących jak i elektryki. Nie mogę nigdzie znaleźć tego przełącznika kolo kierowcy na 4 szyby. Czy wiecie gdzie to można dostać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość szymon 1587cm3
F-ka miała go w boczku drzwi

 

kolo kierowcy

 

:-D Skoro kolega szuka to raczej wie o co chodzi, na allegro widziałem cos takiego ale to był komplet podnisniki, wiazki i przełaczniki na 4 szyby

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

 

Odkopię trochę temat, chcę założyć elektrykę na przód do mojej Astry, z racji braku kasy mam zamiar kupić 2 mechanizmy na przód a okablowanie dorobić sam.

 

mechanizmy mają system komfort i taką 6. pinową wtyczkę jak pokazał na stronie wcześniej schalker,

oznaczenie we wtyczce już znam:

1- plus (stały)

2- otwieranie

3- zamykanie

4- masa

5- ?

6- domykanie (tu ma iść minus z alarmu, wystarczy impuls jak do zamknięcia centralnego czy - musi być dłuższy?)

 

ale czy ktoś by mógł mi omówić jak do tego podłączyć taki przycisk:

http://allegro.pl/przelacznik-przycisk-szyb-elektrycznych-kabel-3-i1406702925.html

 

myślałem że po kolorach to będzie tak:

czerwony: stały plus

brązowy: masa

czarny: plus po stacyjce

niebieski, zielony: do mechanizmu otwieranie/zamykanie

żółty do czego?

 

ale wiem że na otwieranie i zamykanie mechanizmu jest sterowane masą, a po opisie z aukcji:

"Przełącznik umożliwiający sterowanie kierunkiem obrotu silnika przez zmianę polaryzacji napięcia. Napięcie stałe podłączone do włącznika podawane jest na zaciski wyjściowe w polaryzacjach +,- lub -,+ w zależności od położenia klawisza."

wydaje mi się że działa inaczej choć mogę się mylić.

 

Może ktoś podpowiedzieć jak to podłączyć?

 

edycja:

zapomniałem dodać że przyciski będą 2 gdzieś w tunelu środkowym czyli jeden przycisk na jeden mechanizm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dysponujesz schematem połączenia mechanizmów z przyciskami ale z tego co tu piszesz myślę że masz, ten przełącznik z aukcji się nada w 100 % po małej przeróbce polegającej na tym by nie zmieniał polaryzacji a podawał masę raz na otwarcie raz na zamknięcie, co do domykania myślę że pojedynczy impuls masy z centralki alarmu wystarczy wszystko zależy jakie masz mechanizmy jak masz zwykłe czyli musisz trzymać przycisk by się szyb zamknęła to musiał byś dokupić dodatkowy moduł domykania szyb a jeśli masz w mechanizmach opcję komfort czyli możesz zaprogramować otwieranie i zamykanie tylko po jednym dłuższym naciśnięciu przycisku to ta masa z alarmu powinna starczyć, w centralkach można czasem zmieniać długość tego impulsu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wydaje mi się że ten schemat jest ok:

a39a9a2e78467633m.jpg

by kubmag z forum att link

 

właśnie tak mi się zdawało że trzeba to będzie jakoś inaczej z tymi przyciskami. Jednak jako że nie bardzo się na tym znam jakbyś mógł powiedzieć jak konkretnie ten przycisk dać (gdzie podłączyć drugą masę chyba) żebym miał pewność ze nic nie zepsuje. Mechanizmy to oryginały z astry z komfortem takie jak strona wcześniej pokazane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tego schematu jak będziesz łączył, to sterowanie nie jest masą a plusem ten niebieski przewód co idzie na przełączniki S37 i S38 jest z bezpiecznika 10 A ale to nie zmienia faktu że przełącznik który chcesz kupić trzeba troszkę inaczej połączyć, nie tak jak pisałeś wcześniej masą a plusem go sterować, albo kupić podobnie wyglądające przełączniki z trzema kablami będziesz miał pewność że na jednym jest np. stały plus a na pozostałych będzie się ten plus pokazywał po naciśnięciu, myśłe że taki był by ok pomijając zaciski z masą

http://allegro.pl/show_item.php?item=1406702927

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a faktycznie ze plusem. Gdzieś przeczytałem ze masą i tego się jakoś złapałem. Zobaczę inne przełączniki zatem, a jak nie znajdę nic fajnego to pomyślę jak zmienić te. Mechanizmy już do mnie idą pocztą, a przyciski jeszcze myślę.

 

edycja:

dobra to może ten:

ma 5 pinow ale opisane wiec na pewno wiesz jak to przerobić żeby działało ;)

http://moto.allegro.pl/przelacznik-przycisk-szyb-elektrycznych-podswietl-i1431812711.html

 

bo takiego na 3 kabelki nigdzie nie widziałem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania