Skocz do zawartości

Grzes997

Administrators
 • Postów

  4700
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  7

Treść opublikowana przez Grzes997

 1. 11 lat minęło a ty odklepujesz kotleta
 2. Kara za takie przewinienie to 5600, nic nie dostałeś bo pewnie nie zarejestrowałeś samochód na siebie, sprzedający dostał ponaglenie do zapłaty, który to olewa bo samochód sprzedał i pewnie to w swoim urzędzie zgłosił, ciekawi mnie czy ty zgłosiłeś w urzędzie zakup samochodu ? jeśli nie to też za to jest kara od 200 do 1000 zł. Wszystko wypłynie w czasie złomowania pojazdu gdyż punkt złomowania zgłasza dany samochód do utylizacji a tam już jest wszystko weryfikowane. Proponuje się skontaktować z byłym właścicielem i zapytać czy dostał do zapłaty polisę OC jeśli tak to zapłacić, jeśli nie dostał to jest problem.
 3. Ta część zaznaczona to przepustnica, oleju tam nie powinno być a jeśli już jest to dostaje się z odmy ( jeden z węży biegnących do pokrywy zaworów) wspominany wąż może być przetarty dlatego może tam być mokre ale nie do tego stopnia by ciekło, musi być inna przyczyna wycieku. jeśli są wycieki i ciężko je zlokalizować należy silnik umyć do sucha i po każdorazowej jeździe sprawdzać i patrzeć gdzie sączy się olej.
 4. Kiedy był olej w skrzyni wymieniany, bo myślę, że stracił już swoje właściwości
 5. Do diesla to bym wlał 5W-40
 6. Kusi mnie kupić ten program, nie jest drogi a wiele pozwala.
 7. Proponuję wyjąć bezpiecznik z instalacji LPG spróbować odpalić, pewnie będzie trzeba trochę pokręcić bo przypuszczam że silnik dostaje dwa paliwa więc trzeba mu jedno odciąć. Jak odpali pojeździć parę dni na samej benzynie i potestowć jak będzie wszystko ok to szukać usterki w instalacji LPG
 8. Normalnie dostajesz kopa :) a tak poważnie to silnik pracuje z inna charakterystyką szybciej reaguje na pedał gazu i to jest w podstawowej wersji, w wersji rozszerzonej aktywuje się IDS+ czyli utwardzi się zawieszenie o ile takie jest w samochodzie
 9. Sprawdź instalacje elektryczną tych urządzeń, to że wymieniłeś konektory nie znaczy że gdzieś na kablu nie może być jakiegoś problemu, więc miernik i sprawdzaj przejścia między kostkami pedału a sterownikiem i sterownikiem a przepustnicą, jeśli tam będzie wszystko ok może być uwalony sam sterownik silnika.
 10. Kolego bardzo wymowny post "brak reakcji lusterka" może byś tak opisał o jakie reakcje chodzi, nie grzeje, brak regulacji a może nic w nim nie widać
 11. Tak jak kolega wyżej pisał, może być zapowietrzony układ chłodzenia, nie wiem czy ten termostat został wymieniony ale to jest łatwo sprawdzić czy sama chłodnica jest ciepła, przyczyny jakie mogą być to w/w głowica lub uszczelka, korek zbiornika wyrównawczego w którym są zaworki i jeśli one są zapchane to układ może się sam nie odpowietrzy.
 12. W opisanych przez Ciebie pozycjach P/N silnik pracuje na wolnych obrotach i nic go nie obciąża, na pozostałych biegach silnik delikatnie powinien dźwignąć obroty by nie zgasł bo juz jest obciążenie, ja bym szukał przyczyny w obudowie przepustnicy a dokładnie silnik krokowy, sprawdzić wszystkie otwory powietrzne w obudowie przepustnicy.
 13. Mnie to wygląda na fragment pękniętej sprężyny, czyli sprężyny do wymiany.
 14. Możesz spróbować rozebrać i sprawdzić kontrolnie jak wyglądają oringi, a przyczyna jaka występuje u Ciebie może być kulka ze sprężyną, jest albo zanieczyszczona albo sprężyna nie dociska kulki.
 15. Powodem pewnie są popychacze zaworów, zużyty olej może mieć bezpośredni wpływ na klekotanie, by to potwierdzić przed uruchomieniem silnika odkręć korek wlewu oleju i słuchaj a ktoś niech ci uruchomi silnik powinno być dużo głośniej słychać takowe klekotanie.
 16. wieć pozostaje do sprawdzenia wyłącznik hamulca, instalacja elektryczna a na końcu wspominany zawór
 17. Jedynym racjonalnym wejściem jest diagnostyka silnika i elemetów wykonowaczych pewnie tm wyjdzie co szwankuje, bo tak to sobie możemy pisać w nieskończoność.
 18. Jak klemy sa ciepłe czy nawet gorące to tam bym szukał przyczyny, albo jest syf miedzy klema a czopem akumulatora albo jest już luz u syf w miejscu gdzie jest kabel zaciśniety do klemy
 19. Sprawdz przekaźnik, bezpiecznik, wiązkę
 20. Myślę że można by to na przekaźnikach zrobić ale może wywalać błąd spalonej żarówki, do zrobienia potrzebne dwa przekaźniki zwierno-rozwierne na każda stronę jeden, do styków normalnie zwartych podłączasz światła postojowe, a napięcie z kierunkowskazu podłaczasz do sterowania przekaźnika, po włączeniu kierunkowskazu przekaźnik będzie rozwierali zwierał styk normanie zwarty co da efekt migania
 21. Zmierz czy przy kole wychodzą jakieś ipulsy z samego czujnika. Podaj maila wyślę ci schemat Astry G
 22. Możesz mieć zimne luty w samym liczniku, trzeba by go wyjąc i sprawdzać i ewentualnie poprawić punkty lutowania.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum akceptujesz Warunki użytkowania forum Warunki użytkowania.