Skocz do zawartości

Grzes997

Administrators
 • Liczba zawartości

  4693
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  7

Zawartość dodana przez Grzes997

 1. Normalnie dostajesz kopa :) a tak poważnie to silnik pracuje z inna charakterystyką szybciej reaguje na pedał gazu i to jest w podstawowej wersji, w wersji rozszerzonej aktywuje się IDS+ czyli utwardzi się zawieszenie o ile takie jest w samochodzie
 2. Sprawdź instalacje elektryczną tych urządzeń, to że wymieniłeś konektory nie znaczy że gdzieś na kablu nie może być jakiegoś problemu, więc miernik i sprawdzaj przejścia między kostkami pedału a sterownikiem i sterownikiem a przepustnicą, jeśli tam będzie wszystko ok może być uwalony sam sterownik silnika.
 3. Grzes997

  lusterka

  Kolego bardzo wymowny post "brak reakcji lusterka" może byś tak opisał o jakie reakcje chodzi, nie grzeje, brak regulacji a może nic w nim nie widać
 4. Tak jak kolega wyżej pisał, może być zapowietrzony układ chłodzenia, nie wiem czy ten termostat został wymieniony ale to jest łatwo sprawdzić czy sama chłodnica jest ciepła, przyczyny jakie mogą być to w/w głowica lub uszczelka, korek zbiornika wyrównawczego w którym są zaworki i jeśli one są zapchane to układ może się sam nie odpowietrzy.
 5. W opisanych przez Ciebie pozycjach P/N silnik pracuje na wolnych obrotach i nic go nie obciąża, na pozostałych biegach silnik delikatnie powinien dźwignąć obroty by nie zgasł bo juz jest obciążenie, ja bym szukał przyczyny w obudowie przepustnicy a dokładnie silnik krokowy, sprawdzić wszystkie otwory powietrzne w obudowie przepustnicy.
 6. Mnie to wygląda na fragment pękniętej sprężyny, czyli sprężyny do wymiany.
 7. Możesz spróbować rozebrać i sprawdzić kontrolnie jak wyglądają oringi, a przyczyna jaka występuje u Ciebie może być kulka ze sprężyną, jest albo zanieczyszczona albo sprężyna nie dociska kulki.
 8. Powodem pewnie są popychacze zaworów, zużyty olej może mieć bezpośredni wpływ na klekotanie, by to potwierdzić przed uruchomieniem silnika odkręć korek wlewu oleju i słuchaj a ktoś niech ci uruchomi silnik powinno być dużo głośniej słychać takowe klekotanie.
 9. wieć pozostaje do sprawdzenia wyłącznik hamulca, instalacja elektryczna a na końcu wspominany zawór
 10. Jedynym racjonalnym wejściem jest diagnostyka silnika i elemetów wykonowaczych pewnie tm wyjdzie co szwankuje, bo tak to sobie możemy pisać w nieskończoność.
 11. Jak klemy sa ciepłe czy nawet gorące to tam bym szukał przyczyny, albo jest syf miedzy klema a czopem akumulatora albo jest już luz u syf w miejscu gdzie jest kabel zaciśniety do klemy
 12. Sprawdz przekaźnik, bezpiecznik, wiązkę
 13. Myślę że można by to na przekaźnikach zrobić ale może wywalać błąd spalonej żarówki, do zrobienia potrzebne dwa przekaźniki zwierno-rozwierne na każda stronę jeden, do styków normalnie zwartych podłączasz światła postojowe, a napięcie z kierunkowskazu podłaczasz do sterowania przekaźnika, po włączeniu kierunkowskazu przekaźnik będzie rozwierali zwierał styk normanie zwarty co da efekt migania
 14. Zmierz czy przy kole wychodzą jakieś ipulsy z samego czujnika. Podaj maila wyślę ci schemat Astry G
 15. Możesz mieć zimne luty w samym liczniku, trzeba by go wyjąc i sprawdzać i ewentualnie poprawić punkty lutowania.
 16. Bardzo częstym uszkodzeniom ulega lewa piasta koła a raczej sama cewka czujnika kole który jest zintegrowany z piastą, słyszałem że można wymienić sama cewkę o ile ją gdzieś dostaniesz.
 17. Dogrzewacz silnika jedynie sprawdzisz podpinając pod komputer, sam raczej nic nie zrobisz, jest w nim zbyt dużo elementów kontrolujących prace dogrzewacza by można to w łatwy sposób zdiagnozować
 18. Warto by zrobić diagnostykę komputerową silnika i pewnie został zarejestrowany błąd który wyjaśni całą sytuację.
 19. To coś co wywaliłeś to kondensator, ale jak pilot śmiga to ok
 20. Myślę że go nie zaprogramujesz z Twoim autem, w tych pilotach uszkadzały się albo przyciski które można wymienić i czasem robiły się zimne luty namocowaniu koszyka baterii co tez jest do naprawy.
Partnerem serwisu: Karty Plastikowe && Karty Plastikowe
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum akceptujesz Warunki użytkowania forum Warunki użytkowania.