Skocz do zawartości

Grzes997

Administrators
 • Liczba zawartości

  4621
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Zawartość dodana przez Grzes997

 1. Pasek nie ma nic do rzeczy podczas skręcania, jedynie co mi przychodzi to kontrola geometrii kół.
 2. Nie wiem co to są dla Ciebie okolice Katowic ale myślę że w serwisach RTV Ci to ogarną.
 3. Albo baterie są nie najświeższe lub w kluczyku trzeba wymienić kondensator elektrolityczny, może mieś wewnętrzne zwarcie i będzie pożerał każda baterie.
 4. Na stronie producenta napisali https://www.voulis.com/en/car-cleaning-care/powerful-cleaning-liquids/strong Czyści aluminiowe felgi-niklowane chromy bez wpływu na nie. Czyści również skutecznie węgle i pozostałości soli. Nadaje się do czyszczenia zbiorników inox. Stosuje się go w postaci stałej lub rozcieńczonej w stosunku 1: 1 do 1:10 wodą, w zależności od zabrudzeń.
 5. Takie głupie pytanie czy biegunowość zasilania jest dobra może coś w tym nowym silniku jest nie halo z przewodami i zamiast dmuchać do kabiny to wydmuchuje, ja bym to sprawdził
 6. Nie znam tego środka ale wiem że środki do czyszczenia felg bardzo dobrze rozpuszczają pył z klocków hamulcowych, a czy poradzą sobie ze smarami czy tez innym brudem to musiał byś sprawdzić, stalowych elementów czy tez aluminiowych pewnie nie zje skoro felgi są stalowe i aluminiowe.
 7. Sprawdź w jakim stanie jest filtr pyłkowy a najlepiej go wymień, taki zapchany filtr skutecznie ogranicza przepływ powietrza, aby uniknąć kolejnego zalania silnika proponuję wyczyścić odpływy wody w podszybiu.
 8. Dobry serwis dysponującym sprzętem diagnostyczny TECH-2 i umiejący się nim posługiwać Są serwisy co to naprawiają koszt około 2 tyś
 9. Tak na dzień dobry, nie pisz z włączonym caps lockiem i lepiej go popraw zanim wywalę do kosza. Teraz do sedna sprawy. W tych modelach silnika dosyć częstą usterką jest zacinanie nastawnika dawki wtrysku, element ten jest w pompie. Musisz zdjąć bak
 10. Filtry kiedy były wymieniane a dokładnie filtr powietrza i paliwa, czy usterka występuje na LPG czy na benzynie
 11. Sprawdź te osłony czy nie spadły
 12. Trzeba sprawdzić czy mechanik założył prawidłowo osłonę przegubu, jeśli spadła i dostała się tam woda z błotem to całość do wymiany i to na jego koszt, chyba że przegub jest zrobiony z plasteliny
 13. Zmień olej na 15W40 i nie wlewaj żadnych dodatków, warto by było sprawdzić manometrem jakie jest ciśnienie bo może się okazać że jest tylko czujnik ciśnienia uszkodzony
 14. Butle powinno się wymienić w serwisie zajmującym się instalacjami LPG, z dokumentów jakie są ważne to homologacja i faktura za butlę z wymianą.
 15. Nie pisz ile żądasz, napisz że w wyniku konsultacji z warsztatami samochodowymi średni koszt naprawy uszkodzenia został wyliczony na kwotę 2 tyś i prosisz o ponowne wyliczenie kosztorysu. To coś nazywa się osłona nadkola, musiała się wygiąć podczas kolizji i można to naprawić np podgrzewając opalarką.
 16. W ASO wyliczyli Ci na około 2000 zł, w ASO nie bawią się, uszkodzone elementy wymieniają na nowe i pewnie policzyli wymianę zderzaka wraz z jego wszystkimi elementami, ubezpieczyciel policzył tylko naprawę lakierniczą bez wymiany elementów, swoją droga te uszkodzenia są niewielkie i na twoim miejscu zgarnął bym kasę i próbował to zrobić samemu lub oddal bym do lakiernika żeby mi to ogarnął, jeszcze jest wersja że bym zostawił tak jak to jest.
 17. Jeśli masz zamiar naprawić to za pośrednictwem ubezpieczyciela to oddaj samochód na warsztat na naprawę bezgotówkową, w takiej sytuacji warsztat będzie się wykłócał o kasę a nie Ty
 18. Piszesz o dwóch różnych paskach i generalnie chaos w poście ale nic jedziemy, do sprawdzenia rolki prowadzące pasek rozrządu, przewiduje na jednej luz na łożysku a co za tym idzie luz na rolce i to może powodować że pasek rozrządu jest wypychany z pozostałych rolek i kół pasowych, co do koła pasowego na wale to trzeba sprawdzić gume z tłumika drgań czy nie jest spękana, rozwarstwiona jeśli tak to koło do wymiany, przy okazji sprawdzić czy na pozostałych kołach nie ma luzów.
 19. Filtr paliwa sprawdź lub najlepiej wymień.
 20. Zamek w drzwiach kierowcy do przeglądu.
 21. Prawdopodobnie masz uszkodzony siłownik centralnego zamka w drzwiach kierowcy, to on steruje całym centralnym zamkiem, w grupie VW były stosowane tez mikro-przełączniki w drzwiach kierowcy które dosyć często ulegały awarii, trzeba zdjąć tapicerkę drzwi i zobaczyć zmierzyć co tam się dzieje, warto tez sprawdzić kable biegnące między drzwiami a słupkiem często pękają. W kabinie powinien być przełącznik centralnego zamka, jeśli jest wejdź do środka i sprawdź czy sterując tym przełącznikiem wszystkie drzwi się zamykają i otwierają.
 22. Sprawdź czy nie masz nieszczelności w układzie wydechowym z naciskiem na przednią część samochodu.
Partnerem serwisu: Karty Plastikowe && Karty Plastikowe
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum akceptujesz Warunki użytkowania forum Warunki użytkowania.