Skocz do zawartości

elektryczne szyby asia f


Gość kałuż

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stawpol2

rozumiem ze te prostokąty to są przekazniki,i muszę mieć dwa na jedna stronę

 

[ Dodano: 2010-05-28, 21:18 ]

http://www.moto.allegro.pl/item1054850265_przekaznik_samochodowy_12v_30_40a_nowy_hurt.html

 

czy taki przekaznik sie nadaje?

 

[ Dodano: 2010-05-28, 21:22 ]

standardowy przekażnik ma pięć bolców,mogę wpiąc sie z tymi kablami do którego kolwiek bolca?jak podłącze coś nie teges to spalę silnik?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dokładnie tak jak piszesz, a przekaźniki z linku są poprawne i potrzebujesz dwa na jedne drzwi. Na schemacie masz napisane oznaczenia zgodne z tym typem przekaźnika więc jak podłączysz tak jak narysowałem szyby będą działać od pierwszego podłączenia jedynie może być tak że wciśniesz góra a pojadą w dół to wtedy starczy zamienić na przełączniku dwa kable szaro-czerwony z niebiesko-czerwonym

Życzę miłego kabelkowania :-P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stawpol2

myśle że już podłącze lewą a miałeś podpowiedzieć jakie kabelki żeby sterować włącznikiem od kierowcy szybę pasażera? :-)

 

[ Dodano: 2010-05-29, 11:46 ]

a mam jeszcze pytanko odnośnie tego schematu co rozrysowałeś,z włącznika wychodzą po dwa przewody czarne i po dwa brązowe,czy mam je mostkowac?(na schemacie jest jeden brązowy)a czarny gdzieś do masy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brązowe mostkujesz razem i dajesz do plusa, jeden niebiesko czerwony i jeden szaro zielony na twoje drzwi a drugi niebiesko czerwony i drugi szaro zielony oraz brązowy przesyłasz na drugie drzwi czyli do drugich drzwi Ida trzy kable brązowy to jest plus oraz niebiesko czerwony i szarozielony sterowanie, czarny w przełączniku nigdzie nie podłączaj w oryginalnym wykonaniu bez przekaźników jest to podświetlenie przycisków ale to wymaga innego podłączenia bardziej skomplikowanego, co do drzwi pasażera nie mam w domu schematu i nie jestem w stanie Ci napisać jakie kolory do czego podłączyć, możesz doświadczalnie się pobawić podłączając plus do czarnego i żarówką możesz sprawdzić czy po włączeniu przycisku pokazuje się napięcia na przewodzie niebieskim lub czerwonym, jak się nie dasz rady z tymi drzwiami to w poniedziałek Ci narysuje drugą stronę ale to muszę mieś schemat żeby Ci to kolorami rozrysować na razie rób twoją stronę i przeciągnij trzy kable między drzwiami lub dwa a plus osobno jak wolisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
Chciało mi się jeszcze dziś narysować schemat

 

Taki jak mój :P

 

[ Dodano: 2010-05-28, 21:18 ]

http://www.moto.allegro.p..._nowy_hurt.html

 

czy taki przekaznik sie nadaje?

 

Ja pamietam ze swoje musiałem przerabiac bo brakowało styku który dawałby mase na silniczek kiedy przekaznik nie jest załaczony

 

Zasada jest taka ze przekaznik nr1 daje "plus" i nr2 masuje silniczek - szyba leci w dół

i odwrotnie, przekaznik nr1 masuje i nr2 daje "plus" - szyba leci w góre

 

Gdy szyba jest w spoczynku to silniczek dostaje dwie masy i prad jest tylko na przekazniku i właczniku

 

EDIT

 

jeszcze jedno...

Widze ze chodzi o astre F wiec;

- brazowy to masa

- czarny - plus po stacyjce

- czerwony - plus z akumulatora

 

Reszta jak pisze Grzes

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamietam ze swoje musiałem przerabiac bo brakowało styku który dawałby mase na silniczek kiedy przekaznik nie jest załaczony

 

Dlatego zaproponowałem odpowiednie przekaźniki żeby nie musiał nic przerabiać,

 

jeszcze jedno...

Widze ze chodzi o astre F wiec;

- brazowy to masa

- czarny - plus po stacyjce

- czerwony - plus z akumulatora

 

Reszta jak pisze Grzes

 

Ja wiem że w oryginalnej instalacji jest tak jak piszesz ale nasz kolega nie robi połączenia oryginalnego, jak już pisałem w oryginale w Astrach F nie były stosowane przekaźniki, ale że kolega stosuje przekaźniki to musi się trochę pomęczyć i zrobić dokładnie tak jak napisałem w innym wypadku nie ruszy, plus który już ma w drzwiach łączy do przełącznika do koloru brązowego który w tym wypadku po naciśnięciu daje plus raz na jeden raz na drugi przekaźnik, jednym słowem większość styków w przełączniki kierowcy będzie nie wykorzystana, zamieściłem jeden schemat jak podłączyć w oryginale tam widać że przełącznik działa jak dwa przekaźniki czyli po naciśnięciu łączy dwie pary styków, a skoro go omijamy i łączymy osobno dwa przekaźniki musi być ten przełącznik troszkę oszukany, on ma tylko podawać plusa na dwa przekaźniki zależnie od kierunku przesuwu szyby nic więcej nie ma robić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stawpol2

przełącznik pasażera mam podłączyć tak samo jak kierowcy?z przełącznika pasażera wychodzą dwa ciemno niebieskie przewody,jeden jasnoniebieski.dwa czerwone i jeden czarny?

 

mozesz podpowiedzieć jak połączyc ten włącznik z przekażnikami i z włącznikiem kierowcy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stawpol2

P.W. ??

 

[ Dodano: 2010-05-31, 21:02 ]

nie rozumiem?

 

[ Dodano: 2010-05-31, 21:07 ]

ok już kumam !!!!! P.W.

 

[ Dodano: 2010-06-01, 07:16 ]

wczoraj kabelkowałem sobie i jeszcze nie wiem jednej rzeczy,kabelek brązowy wychodzący z przełącznika lutuje z plusem instalacji i pinami 87 przekaznika????

 

[ Dodano: 2010-06-01, 13:37 ]

to jak z tym brązowym kablem z włącznika?łącze go tylko do plusa w instalacji?a piny 87 przekażnika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania