Skocz do zawartości

ArKos

Administrators
 • Liczba zawartości

  7232
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana ArKos w dniu 10 Luty

Użytkownicy przyznają ArKos punkty reputacji!

O ArKos

 • Tytuł
  Administrator

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Czynności są standardowe i analogiczne (poza kilkoma wymienionymi dalej) z manualną skrzynią. - demontaż kół, sworzni wahaczy, końcówek drążków i łączników stabilizatora przy amortyzatorach - odkręcić przednią i tylną łapę skrzyni biegów - przednia na 2 śruby, tylna na 3, wymontować półosie napędowe po uprzednim zabezpieczeniu spływu oleju ze skrzyni (jakiś pojemnik potrzebny) - odkręcić krzyżak kolumny kierownicy na maglu - we wnętrzu pod nogami kierowcy - wymontować akumulator, podstawkę akumulatora, zbiornik wyrównawczy układu chłodzenia i wypiąć wiązkę do sterowników skrzyni - podwiesić do przedniego pasa chłodnice - odłączyć okablowanie biegnące do pompy wspomagania - 1 przewód masowy od klemy, 1 przewód zasilający z małej skrzynki bezpieczników w komorze, 1 wtyczka za zbiorniczkiem wyrównawczym - odkręcić 6 śrub mocujących przednią ramę (sanki) i zdjąć ją - odkręcić 3 śruby misa olejowa-skrzynia, odkręcić u góry 3 śruby skrzynia-silnik - podlewarować silnik i odkręcić łapę skrzyni - 3 śruby - lekko opuścić zespół napędowy - odkręcić 2 ostatnie śruby boczne silnik-skrzynia - zdjąć skrzynię - odkręcić docisk, zdjąć również tarczę, ocenić stan koła zamachowego - w skrzyni wymontować stary wysprzęglik i zamontować nowy - odpowietrzyć wstępnie na ziemi: odkręcić odpowietrznik, wcisnąć wysprzęglik, zakręcić odpowietrznik, puścić wysprzęglik. Czynność powtarzać do chwili, gdy nie poleci powietrze, pamiętać o uzupełnianiu płynu hamulcowego w zbiorniczku na skrzyni. - zamontować nowy docisk i tarczę, przeprowadzić resztę czynności w odwrotnej kolejności - podłączyć urządzenie diagnostyczne TECH-2 i wykonać programowe odpowietrzenie siłownika sprzęgła - za pomocą TECH-2 wykonać ustawienie punktu styku sprzęgła - wykonać jazdę próbną i jeśli występują niepożądane zjawiska w pracy skrzyni (zmiana biegów) wykonać TECH-2 adaptację skrzyni - ustawić geometrię zawieszenia Czas czynności w warunkach warsztatowych to ok. 6 godzin. Bez diagnoskopu nie da się poprawnie tego wykonać - może palić tarczę sprzęgła lub może się ślizgać, ponieważ niezbędne jest ustawienie punktu styku sprzęgła. Geometria jest niezbędna, żeby auto jechało prosto (demontowana rama przedniego zawieszenia nigdy nie trafi idealnie na swoje miejsce). Cena usługi warsztatowej 650zł (500zł wymiana sprzęgła + 50zł programowanie TECH-2 + 100zł geometria) + części. Link "pomocniczy":
 2. Ej, a swoje można? Żartowałem
 3. Rury posprawdzać, może któraś główna od obudowy nagrzewnicy nieszczelna albo spadła.
 4. Powiem wprost: co można doradzić gościowi, który nie wiedząc co klika i po co klika, wyjebał sterownik w kosmos? Przecież zaprogramowanie sterownika to nie jest jeden klik. Konfiguracja immo też nie. To co Ci doradzić żeby było fachowo? Mało tego... można domyślać się, że wywaliłeś konfig immo, bo
 5. Przywrócenie ustawień fabrycznych - najprawdopodobniej wysłałeś w kosmos immo. Zaholuj to do warsztatu, niech to zaprogramują jak należy.
 6. Jeśli Dayco to możesz brać - nie wpadło mi nigdzie mimo, że przeglądałem. Pompa wody to nie tylko kwestia przebiegu ale wieku. Rozciekają się na ośce.
 7. Wszystko super, każdy grat jest. Martwi mnie tylko to, że to jest jakiś noname - żeby sie to nie zesrało, bo jak padnie napinacz i rozrząd na łańcuchu przeskoczy, to se silnik wymienisz...
 8. https://allegro.pl/oferta/febi-lancuch-rozrzadu-opel-astra-g-h-1-2-16v-1-4-6270848824 Do tego dokupić uszczelkę pokrywy zaworów, uszczelkę miski olejowej i uszczelkę pompy wody. No i zmierzyć ciśnienie oleju na gorącym, czy nie trzeba popychaczy wymienić. Poglądowo:
 9. Ciśnienie oleju było mierzone? Stan pompy oleju sprawdzony? Wymieniony komplet rozrządu z kołami i popychaczami?
 10. ArKos

  Gaz

  Podłączyć się do staga i odczytać błędy.
 11. Rozrząd kompletny + hydropopychacze + ewentualnie jeśli trzeba to wałki rozrządu i przestanie stukać. Znany w tym silniku problem.
 12. ArKos

  Regulacja hamulca ręcznego

  Tak, to ta. Nasadka 10.
Partnerem serwisu: Karty Plastikowe && Karty Plastikowe
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum akceptujesz Warunki użytkowania forum Warunki użytkowania.