Skocz do zawartości

Remont generalny(mały) opel astra f 1.6 16v


Gość asterka_gsi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość asterka_gsi

Małe sprostowanie ....we wszystkich pracach bedzie pomagal mi kupel, który ma dosyc duze pojecie o mechanice(chodz mechaniorem z zawodu nie jest).Załozyłem temat w celu uzyskania informacji na drobne pytania/niejasności. Przykladowo jaka siła/momentem dokrecic poszczególne śruby badz czy wymiana pierścieni bez zrobienia szlifu cilindrów ma sens...itd, poza tym wychodze z założenia że lepeij wiedzieć wiecej niz mniej,prawda?

 

Do Ciebie Arkos nic nie mam, napewno masz racje-darze Cie duzym szacunkiem za twoja wiedze i umiejętności ale każdy kiedys zaczynał, robił coś pierwszy raz,ty pewnie takze,prawda?i co wiedziałeś wszystko od a do z? napewno nie..

 

nie mam zamiaru płacenia komus 2,5tysia za naprawe i nie miec pewności na jakich czesciach bedzie to złożone,tym bardziej ze jak wyzej napisałem bedzie robiona kompleksowo tylko głowica plus nowe uszczelki szpilki,rozrzad,płyny.GŁOWICA bedzie oddana do zakladu wiec z naszej strony nie wiele bedzie do ogarniecia.wiec jak, moge liczyc na wasza pomoc? w razie jakiś problemów?

 

 

Pierwsze pytanie juz mam. powtórzę macie jakies inf na temat wałków? jakie podejda z innego motoru ? słyszałem ze od lanosa pasują ale nie chciałbym wydawać pieniedzy nie majac pewności czy beda pasowac i czy cos zyskam...

Arkos kolego :oops: mam nadzieje ,ze takze sie wypowiesz,pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

panie grzes977 i arkos i ja mamy cos wspolnego trojke z przodu a pan czworke lecz niedlugo arkosowi zaspiewamy i tez w moich slowach bedzie pan arkos ale jeszcze mu nie pyklo[arkos bez obrazy :-P ] panie grzes977 szacun sie nalerzy niech sie mlodziez uczy i jak pan to mowi i koniec i kropka i juz[czy jakosc tam] :-o

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, pojedziemy po kolei i myślę wyjaśnimy wszystko.

Więc tak:

we wszystkich pracach bedzie pomagal mi kupel, który ma dosyc duze pojecie o mechanice

Powinieneś nam o tym powiedzieć na wstępie - uważam, że jest to na tyle ważna informacja, że nie byłoby potrzeby "trucia" które miało miejsce, tylko po prostu by ci się napisało: "nie kumpel poprawnie ustawi luzy na zamkach" lub "niech uważa, jak zakłada pierścienie aby zachował kąty" itd. Nie podając nam tej informacji, a zadając pytania raczej proste, dałeś nam do zrozumienia, że za ten biznes bierze się osoba nie mająca zbyt bogatej wiedzy - tu niestety czekałaby cię sromotna porażka.

Skoro kumpel jest oblatany, to znika jeden problem - problem wykonania bardzo ważnych rzeczy w książkowy sposób.

wychodze z założenia że lepeij wiedzieć wiecej niz mniej,prawda?

Ależ oczywiście, że tak i to nie ulega wątpliwości - myślę, że odpowiedź jaką uzyskałeś jest zadowalająca:

asterka_gsi napisał/a:

mam rozkmine czy ruszac dół

 

trzeba ocenić stan dołu - gładzie cylindrów, luzy tłoków

szlifierz będzie wiedział czy dół do roboty czy może być, jeśli tylko go przemierzy

asterka_gsi napisał/a:

1 pytanie z jakim momentem dokręcac

korbowód panewki ,wałki rozrzadu?

 

łożyska stopy korbowodu

śruby z długością gwintu 15mm = 25Nm

śruby z długością gwintu 40mm = 25Nm+15°

asterka_gsi napisał/a:

2 jakiej firmy kupic uszcelki oraz śruby głowicy,piersienie?

najlepsza metoda na wyjecie tłoków?

 

goetze

wyjąć da sie tylko górą po odkręceniu od wału

asterka_gsi napisał/a:

3 co zrobić badz wymienic przy okazji majac dól rozbebeszony?

 

zalezy od stanu

asterka_gsi napisał/a:

4skręcajac korbowod,panewki uzyc nowych śrub?

 

tak zalecają, podobnie jak szpilki głowicy

:?:

moge liczyc na wasza pomoc? w razie jakiś problemów?

Oczywiście, że tak, bo właśnie po to stworzyliśmy to forum.

macie jakies inf na temat wałków? jakie podejda z innego motoru ? słyszałem ze od lanosa pasują ale nie chciałbym wydawać pieniedzy nie majac pewności czy beda pasowac i czy cos zyskam...

Moja wiedza w tym zakresie opiera się tylko o informacje zamieszczone w sieci. PODOBNO coś daje na lepsze, ale niewiele - kilka niutonometrów i kilka koni.

Najmądrzejszym rozwiązaniem jest porównanie wałków w sensie: kąt otwarcia zaworów i wznios krzywki - to powie, czy wałek coś da in plus, czy tylko utopi się niepotrzebnie pieniądze, aby uzyskać dosłownie efekt placebo.

Dane te zapewne ciężko będzie znaleźć, więc może nie byłoby głupie zmierzyć suwmiarką krzywki wałka z Lanosa i porównać z Astrowymi.

Arkos kolego mam nadzieje ,ze takze sie wypowiesz

Mówisz i masz...

panie

Nawet jeśli Grześ będzie miał z przodu "7" to na forum niezależnie od wieku mówimy sobie per "TY" - tak samo jak w wypadku CB radia. Po prostu "kolego" albo "ty", bo konwenanse uważam można zachowywać przy kontakcie osobistym, jeśli kogoś nie znamy czy coś...

Tu stanowimy jakąś społeczność - mniej lub bardziej się znającą, jednak nie widzę nic zdrożnego w zwracaniu się do siebie na "ty" - przecież to nie jest jakaś oznaka braku szacunku czy coś.. Co innego jakby napisać "synek" albo "koleś" bo to już bardziej podchodzi pod lekceważący zwrot, ale uważam im bardziej koleżeńskie relacje się wytworzą między nami na forum, tym lepiej dla nas samych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asterka_gsi

Panowie szybkie pytanie czy wałki z auta po zerwanym rozrzadzie nadaja sie jeszcze do czegos?mozna je ponownie montować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, nadają się i można montować. Przy zerwaniu paska zawsze cierpią trzonki zaworów i w skrajnych sytuacjach tłoki - dostają dziur. Wałki są na tyle mocne, że nic im się nie dzieje - prędzej korbowody się krzywią niż wałki pękają lub coś takiego.

 

A wymacałeś wałki z Lanosa po pasku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asterka_gsi

mam możliwosz kupna wałkow(ogolnie wszystkich gratów) od c16xe (corsa gsi) po zerwaniu paska)stad moje pytanie? :-)

 

Kupuje w ciemna tak naprawde :-( nie wiem czy te walki podejda...Sa do nabycia za dobre pieniadze....

 

Arkos moze znasz jakas strone gdzie mogłbym poczytac o parametrach poszczególnych podzespołow Opla co? taka strona duzo by mi pomogla

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje w ciemna tak naprawde nie wiem czy te walki podejda...

powinny pasować, bo c16xe to protoplasta x16xel

 

Jedyne co to odpuść głowicę. Zbyt duże koszty naprawy po zerwaniu paska - komplet nowych zaworów trzeba i prowadnice wymieniać...

 

moze znasz jakas strone gdzie mogłbym poczytac o parametrach poszczególnych podzespołow Opla

A co konkretnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania