Skocz do zawartości

Nasze zabawki warsztatowe


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 301
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

siła sprężyny takiej ściśniętej jest ogromna lepiej odżałować na allegro 40 zł i kupić kute ściagacze na gwint bo jak się urwie to pourywa łapy albo zabije kogoś...i zawsze zakłada się wa z obu stron sprężyn ... no chyba że ten na zdjęciu tylko tak mizernie wygląda

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na zdjęciu to podnośnik z poloneza

jak wiemy polonez ważył 1180kg i podnośnik podnosił całą stronę auta - miejsce kotwiczenia na środku progu

jeśli uważasz, że on nie wytrzyma bo ma za słaby gwint, to jesteś w wieeeeeeeeelkim błędzie

z tego co widzę to elementy dospawane mają spokojnie 4-5mm, cherlawe więc nie są i moim zdaniem utrzymają każdą sprężynę

 

jesli obawiasz się o spawy, to też muszę cię uspokoić

te najazdy które ja sobie zrobiłem do osobówki wytrzymują busa typu lublin, traffic... sprawdzone praktycznie

Grześ spawa bardzo dobrze, kto wie czy nie lepiej ode mnie :-D

 

bo jak się urwie to pourywa łapy albo zabije kogoś...i zawsze zakłada się wa z obu stron sprężyn ...

 

no powinno się z obu zakładać, ale miałem okazję oglądać ORYGINALNY hydrauliczny ściągacz, wyrób fabryczny - był podobnie zbudowany, pazury u góry, pazury na dole i to tyle

zasada działania taka jak tego zmajstrowanego

 

:lol:

 

Grześ jest mechanikiem od 25 lat z lekkim okładem

troszkę uczysz starego dzieci robić :-D:-P;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwint w takim podnośniku wytrzyma gdyż jest to gwint trapezowy w dodatku drobnozwojowy więc nie ma obawy o pęknięcie itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lewarkach niegdy nie było gwintów drobnozwojowych skok gwointu jak w imadle :lol: jak byś mieł drobny gwint w lewarku to godzine kręcisz żeby koło zmienić, a tego ściągaczas mojego zam się boje :-D ale może jeszcze w tym tygodniu go ulepsze będzie ładny szybki i bezpieczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem sobie też taki za allegro za niecałe 50zł ale mimo, że wygląda solidnie i trzyma z obu stron sprężynę to i tak mam respekt jak wyjmuję ściśniętą sprężynę i boję się że wystrzeli :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiejecie się z moje ściągacza, tu jest metoda dobra na ściśnięcie sprężyny :lol:

98859638628ef6e5.jpg

 

a ja chcę zrobić cos na wzór tekiego ściągacza tylko muszę moje pazurki podrasować i będzie ok

02b7c97abc644b25.jpg

lub taki

7f6c22c9afc5f139.jpg

 

Powiem tak jaki by to ściągacz nie był jest to napewno bardzo niebezpieczna praca przy takich sprężynach, uwarzajcie na zęby :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest metoda dobra na ściśnięcie sprężyny

i bankową utratę:

- jedynek górnych

- jedynek dolnych

- ciągłości chrząstki nosowej

- w gratisie siniec na pół ryja

 

dziękuję, z frajerami nie tańczę :-D

 

a ja chcę zrobić cos na wzór tekiego ściągacza

i właśnie taki jak na dole hydraulik oglądałem - bardzo podobny

 

nie masz na zbyciu starego lewarka z poldka?

ja może bym sie wziął za rękodzieło i coś lepszego od ciebie sklecił, no chyba że sie boisz konkurencji :rotfl:

 

p.s.

kiedy mogę ci dowieźć zapasówkę?

dziś już mam zrobione koło, wsadzona nowa opona :mrgreen: turla sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania