Skocz do zawartości
Grzes997

Nasze zabawki warsztatowe

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra jedziemy dalej, w potrzebie chwili musiałem wykonać takie cudo

c47e036845fd02b2.jpg

a tu w akcji

1ab12bc35bf39374.jpg

muszę ten mój "ściągacz do sprężyn" podrasować i zmodyfikować i będzie całkiem spoko urządzenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

siła sprężyny takiej ściśniętej jest ogromna lepiej odżałować na allegro 40 zł i kupić kute ściagacze na gwint bo jak się urwie to pourywa łapy albo zabije kogoś...i zawsze zakłada się wa z obu stron sprężyn ... no chyba że ten na zdjęciu tylko tak mizernie wygląda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to na zdjęciu to podnośnik z poloneza

jak wiemy polonez ważył 1180kg i podnośnik podnosił całą stronę auta - miejsce kotwiczenia na środku progu

jeśli uważasz, że on nie wytrzyma bo ma za słaby gwint, to jesteś w wieeeeeeeeelkim błędzie

z tego co widzę to elementy dospawane mają spokojnie 4-5mm, cherlawe więc nie są i moim zdaniem utrzymają każdą sprężynę

jesli obawiasz się o spawy, to też muszę cię uspokoić

te najazdy które ja sobie zrobiłem do osobówki wytrzymują busa typu lublin, traffic... sprawdzone praktycznie

Grześ spawa bardzo dobrze, kto wie czy nie lepiej ode mnie :-D

bo jak się urwie to pourywa łapy albo zabije kogoś...i zawsze zakłada się wa z obu stron sprężyn ...

no powinno się z obu zakładać, ale miałem okazję oglądać ORYGINALNY hydrauliczny ściągacz, wyrób fabryczny - był podobnie zbudowany, pazury u góry, pazury na dole i to tyle

zasada działania taka jak tego zmajstrowanego

:lol:

Grześ jest mechanikiem od 25 lat z lekkim okładem

troszkę uczysz starego dzieci robić :-D:-P;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

gwint w takim podnośniku wytrzyma gdyż jest to gwint trapezowy w dodatku drobnozwojowy więc nie ma obawy o pęknięcie itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W lewarkach niegdy nie było gwintów drobnozwojowych skok gwointu jak w imadle :lol: jak byś mieł drobny gwint w lewarku to godzine kręcisz żeby koło zmienić, a tego ściągaczas mojego zam się boje :-D ale może jeszcze w tym tygodniu go ulepsze będzie ładny szybki i bezpieczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupiłem sobie też taki za allegro za niecałe 50zł ale mimo, że wygląda solidnie i trzyma z obu stron sprężynę to i tak mam respekt jak wyjmuję ściśniętą sprężynę i boję się że wystrzeli :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Śmiejecie się z moje ściągacza, tu jest metoda dobra na ściśnięcie sprężyny :lol:

98859638628ef6e5.jpg

a ja chcę zrobić cos na wzór tekiego ściągacza tylko muszę moje pazurki podrasować i będzie ok

02b7c97abc644b25.jpg

lub taki

7f6c22c9afc5f139.jpg

Powiem tak jaki by to ściągacz nie był jest to napewno bardzo niebezpieczna praca przy takich sprężynach, uwarzajcie na zęby :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tu jest metoda dobra na ściśnięcie sprężyny

i bankową utratę:

- jedynek górnych

- jedynek dolnych

- ciągłości chrząstki nosowej

- w gratisie siniec na pół ryja

dziękuję, z frajerami nie tańczę :-D

a ja chcę zrobić cos na wzór tekiego ściągacza

i właśnie taki jak na dole hydraulik oglądałem - bardzo podobny

nie masz na zbyciu starego lewarka z poldka?

ja może bym sie wziął za rękodzieło i coś lepszego od ciebie sklecił, no chyba że sie boisz konkurencji :rotfl:

p.s.

kiedy mogę ci dowieźć zapasówkę?

dziś już mam zrobione koło, wsadzona nowa opona :mrgreen: turla sie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi