Skocz do zawartości

elektryczne szyby asia f


Gość kałuż

Rekomendowane odpowiedzi

tak, jak podłącze masę pod pin 2 to świeci. rozumiem że to nie ma wpływu na działanie. ok na razie nie mam takich szerokich złączek potestuje to dokładnie jak będę miał.

w każdym razie na razie pomierzyłem i jest tak jak mówiłeś po naciśnięciu mam przejście między 1 a 3 lub 3 a 5, bez naciskania jest przejście między 1,2 i 4,5. mowa oczywiście o takim przycisku:

http://moto.allegro.pl/przelacznik-przycisk-szyb-elektrycznych-podswietl-i1431812711.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

jak podłącze masę pod pin 2 to świeci. rozumiem że to nie ma wpływu na działanie

 

nie ma żadnego wpływu na działanie będzie tylko świecić cały czas musiał byś zasilanie zrobić po stacyjce ale zapomni o domykaniu, wybór należ do Ciebie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba nie do końca. domykanie będzie realizował sam mechanizm. na pin 6 podaje się masę i domyka (przynajmniej wg tego [link], jeszcze nie testowałem). mechanizm ma własne zasilanie cały czas. zasilanie na przyciski dam po stacyjce. będzie świecić i działać tylko przy włączonej. nie powinno mieć to wpływu na domykanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko. Przecież też masz prawo się pomylić. Wiem że podpowiadasz w tylu tematach że nie sposób wszystkiego spamiętać. :)

 

PS. Nie mogę się doczekać aż wszystko poskładam bo to rozważanie teoretyczne już mnie drażni ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

w końcu znalazłem czas żeby to zamontować :) generalnie łatwo nie było ale podołałem.

 

mam tylko jedno pytanie bo w prawych drzwiach nie działa mi opcja komfort mimo że mechanizm ma wtyczkę na 6 pinów (oczywiście zaprogramowałem do góry do kliknięcia). zauważyłem że trochę się różni od tego w lewych drzwiach.

 

w prawych mam taki:

http://img1.aukcjoner.pl/gallery/003711647/1_f.jpg

 

a w lewych taki:

http://img10.allegroimg.pl/photos/oryginal/15/42/84/60/1542846029

 

czy ten prawy nie ma tej opcji czy może coś jest zepsute, albo coś źle podpięte?

 

poza tym ten sam mechanizm gdy zjadę na sam dół tak że wyłączy go przeciążeniowy (znaczy tak cyknie jakby się programował), to gdy dam do góry to tylko za pierwszym razem idzie 2cm i staje. Nacisnę znów i idzie do góry. Coś wiecie może na ten temat, o co może chodzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy dam do góry to tylko za pierwszym razem idzie 2cm i staje. Nacisnę znów i idzie do góry. Coś wiecie może na ten temat, o co może chodzić?

 

Temat na forum opisywany paro krotnie i jeszcze nie rozwiązany, mam brak czasu by zobaczyć to w moim mechanizmie bo mam dokładnie to sama, jest to jakaś usterka w samym mechanizmie szyb, przewiduje że styki przekaźników będą nadpalone i trzeba by to wyczyścić a skoro masz to jeszcze nie pozamykane więc możesz zostać pionierem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety musiałem zwolnic garaż wiec wszystko pozamykałem. :/ A do tego trzeba to roznitować czy tylko wyciągnąć ten układ co wtyczka wchodzi?

 

A to doczytałem że to dotyczy jak komuś skokami chodzi tak? Bo u mnie tylko te pierwsze 2cm tak, potem już idzie gładko do góry. To może mieć związek z tym komfortem?

 

Chyba poczekam aż Ty to opanujesz bo obawiam się że nawet jak to wyjmę to nic mi nie da :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania