Skocz do zawartości

elektryczne szyby asia f


Gość kałuż

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szymon 1587cm3

a tu sa tylko 2 czyli zeby otworzyc musi dac "+" i "-" i zeby zamknac musi dac odwrotnie "-" i "+"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość stawpol2

a co z podłączeniem wtedy kiedy z silnika wychodzą tylko dwa przewody??????

 

[ Dodano: 2010-05-27, 17:15 ]

próbowałem tak i nic z tego!!!!!

 

[ Dodano: 2010-05-27, 17:22 ]

mam jakis schemat i nam napisane jest tak:brąz masa,czarny to plus(najlepiej po stacyjce,szaro zielony iniebiesko czerwony to sterowanie szybami ,ale kurcze nie wiem jak i gdzie wpiąć ten przekaznik!!!!!

 

 

podpowie ktoś coś!!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz silnik z dwoma kablami musisz wykonać połączenia takie jak zaproponował

 

Musisz miec przekazniki które maja przejscie gdy sa wyłaczone. Moga byc 4 zwykłe lekko przerobione, albo ori wiazka.

 

Ja miałem 4 zwykłe i chodziło super

 

Obrazek

 

Uploaded with ImageShack.us

 

wyłącznik będzie Ci sterował raz jednym raz drugim przekaźnikiem jeden zamyka drugi otwiera, w oryginalnych instalacjach przekaźników się nie stosuje, przełączniki są tak skonstruowane że działają jak przekaźnik tyle że ręczny, oryginalny przełącznik ma tyle styków że z jednej strony podaje plus i minus a z drugiej strony minus i plus, jeśli masz oryginalne przełączniki to bez problemu możesz podłączać bez przekaźników zgodnie ze schematem a jeśli masz zwykły przełącznik uniwersalny to potrzebne są przekaźniki.

 

Tu masz schemat uproszczony jak to powinno wyglądać na oryginalnym przełączniku

1dc93d233b197727med.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Na samych przełacznikach anemicznie podnosiło, dlatego kupiłem 4 zwykłe przekazniki (dorobiłem nózke zeby w spoczynku masował) i działa bez problemu 3 rok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stawpol2

ja mam oryginalny przełącznik z ośmioma kablami wychodzącymi,a ten przekażnik to musz dawać na jedną i na drugą stronę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stawpol2

ja juz się pogubiłem !!!musz dawać te przekażniki czy nie??jeżeli tak to nie bardzo wiem jak go podpiąć,ten schemat wyżej nic mi nie mówi!!

 

jak ktoś by mógł jakoś łopatologicznie wytłumaczyć byłbym wdzięczny

 

mam na myśli gdzie plus?gdzie minus w tym przekażniku?gdzie wpiąc kable od silnika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stawpol2

więc tak z włącznika od strony kierowcy wychodzą ,dwa brązowe,dwa czarne,dwa niebiesko czerwone,dwa szarozielone....z silnika wiadomo jeden czerwony (to pewnie plus i drugi czerwony z czarnym paskiem to pewnie minus)

 

zasilanie już mam wprowadzone do drzwi ,wiem także gdzie wpiąć masę (sprawdzałem żaróweczką i świeciła)

 

 

będę wdzięczny

 

[ Dodano: 2010-05-28, 20:27 ]

Od pasażera silnik tez ma dwa kable czerwony i czerwono czarny natomiast włącznik pasażera ma trzy niebieskie dwa czerwone i jeden czarny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciało mi się jeszcze dziś narysować schemat, na nim masz zaznaczone kolory twojego silnika i przełącznika, przełącznik od strony kierowcy jest podwójny i dlatego są podwójne kolory są one do sterowana twoimi szybami i od pasażera więc te drugie możesz ale nie musisz podłączać jak byś chciał je jednak podłączać musisz dwa kable przeciągnąć od lewych drzwi do prawych i łączysz te przełączniki równolegle co do kolorów od prawych drzwi jutro sprawdzę na schemacie i napisze Ci które kable z lewej strony maja być mostkowane z prawymi drzwiami. Przekaźniki zwykłe samochodowe np PRE0004

0ce136c67b5397e0med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania