Skocz do zawartości

błąd 1325


Gość maras790501

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maras790501

diagnosta stwierdził błąd 1325. Silnik faluje na obrotach. Po rozgrzaniu traci moc. Dodam że mechanik wymieniał silnik. Z poprzednim nie było tego problemu.Czy mógł coś żle podłączyć ? POMOCY!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd P1325 we fiatach pojawiał się na skutek zbyt ubogiej mieszanki. Pojawia się on między innymi gdy są problemy z silniczkiem krokowym, który reguluje obroty na biegu jałowym. Charakterystyczna cecha to do czasu nagrzania auto nie ma wyższych obrotów, bądź też po nagrzaniu obroty nie spadają

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrzECHO

maras790501, błąd wskazuje na niedziałający czujnik spalania stukowego. Sprawdź czy jest podłączony i czy we wtyczce wszystko kontaktuje.

 

edit:

Mała poprawka ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faluje na obrotach. Po rozgrzaniu traci moc

 

Wymień świece zapłonowe i będziesz miał kłopot z głowy,

 

maras790501, błąd wskazuje na niedziałający czujnik spalania sutkowego. Sprawdź czy jest podłączony i czy we wtyczce wszystko kontaktuje.

 

GrzECHO ma rację kod 1325 to kod uszkodzenia czujnika stukowego, ale jak ECU dostanie sygnał że ten czujnik jest uszkodzony to przechodzi w tryb awaryjny i pobiera dane z zapisanej mapy zapłonu i samochodem można normalnie jechać bez efektów ubocznych po za jednym więcej pali, wracając do świec jak silnik się zagrzeje to świece tracą swoje właściwości i iskra ładuje wszędzie tylko nie tam gdzie ma i wypadają mu zapłony, ECU dostaje sygnał że jest spalanie stukowe i chce opóźnić zapłon co też na pewno czyni ale że nie potrafi się z tym poradzić wywala błąd że jest uszkodzony, tak jak pisałem wcześniej kup porządne świece lub daj ze starego silnika który Ci mechanik wymienił.

 

Na koniec trochę humory :lol:

spalania sutkowego

 

GrzECHO ten błąd najczęściej na porodówkach wychodzi :lol::lol::lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrzECHO
Na koniec trochę humory :lol:

GrzECHO napisał/a:

spalania sutkowego

 

 

GrzECHO ten błąd najczęściej na porodówkach wychodzi :lol: :lol: :lol:

To się zagalopowałem :oops:

Hyhyhyhy :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maras790501

Dzięki koledzy ale problem jest bardziej złożony. Mechanik twierdzi że czujnik i wał są w innym położeniu niż w poprzednim silniku.Dodam że ten silnik ma tą samą pojemność i tyle samo kw. Jest rok młodszy i niema klimy. :-o

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik twierdzi że czujnik i wał są w innym położeniu niż w poprzednim silniku

Coś mi tu śmierdzi wyłudzeniem kasy silnik 1,2 domyślam się że 8 zaworów konstrukcyjnie niczym się nie różni jedyne to że na przełomie czerwiec 2003 była zmiana elektroniki z Weber Marelli na Magneti Marelli i na 99% czujnik położenia wału jest w tym samym miejscu osadzony, w Twoim przypadku jak by tak rzeczywiście było jak mówi mechanik to różnica musiała by być bardzo nie wielka skoro silnik pali co jest raczej nie możliwe.

Położenie czujnika można łatwo sprawdzić czy daje impuls w odpowiednim miejscu, jak się to robi było opisane na forum.

Czy wymieniłeś świece jak zalecałem ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maras790501

Mechanik twierdzi że wymieniał. Nie mam teraz dojścia do samochodu bo ten jest w Irlandii a ja w Polsce. Sprawa też mi śmierdzi. Zobaczymy jak dalej się potoczy. Na razie dziękuję za porady. Będziemy w kontakcie.Pozdrawiam ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania