Skocz do zawartości

holcu

Members
 • Postów

  718
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Treść opublikowana przez holcu

 1. Ogromna ilość atrakcyjnych ofert sprzedaży używanych samochodów daje duże możliwości wyboru, ale też z drugiej strony stawia przed kupującymi sporo wyzwań. Każdemu zależy na znalezieniu niedrogiego w utrzymaniu auta, które sprosta indywidualnym potrzebom. Używany samochód na sprzedaż od osoby prywatnej Najwięcej transakcji kupna-sprzedaży na wtórnym rynku motoryzacyjnym zawieranych jest pomiędzy osobami prywatnymi. Mają one wiele plusów, niemniej trzeba też brać poprawkę na drugą stronę medalu. Największym minusem tego rozwiązania jest konieczność częstego przemieszczania się w celu zweryfikowania ogłoszeń. Spore jest także ryzyko nabycia przysłowiowego kota w worku, ponieważ nie brakuje sprzedawców, którzy po zawyżonych cenach chcą pozbyć się dosyć mocno wyeksploatowanych pojazdów. Używany samochód na sprzedaż z komisu Miejscami, gdzie kierowcy szukają używanego auta na sprzedaż, są komisy. Ich oferty również są bardzo zróżnicowane. Najczęściej obejmują pojazdy, które zostały zostawione w rozliczeniu. Każdy, kto planuje nabyć auto w komisie, powinien postawić na współpracę ze sprawdzonymi punktami sprzedaży – znaczne są historie, których głównymi bohaterami są nie do końca uczciwi właściciele komisów. Używany samochód na sprzedaż z salonu W opinii klientów salonu Używane Jak Nowe zakup auta z drugiej ręki w takim właśnie miejscu przynosi szereg korzyści. Co prawda za samochód trzeba przeważnie zapłacić więcej niż w przypadku kupna od osoby prywatnej, ale w sprawdzonych salonach cieszących się zaufaniem kierowców dostępne są w pełni sprawne auta pochodzące z pewnych źródeł. Nie ma zatem ryzyka zaopatrzenia się w samochód powypadkowy czy kradziony. Takie pojazdy mają ponadto w pełni udokumentowaną historię serwisową. Dużym plusem zakupu używanego auta z salonu jest też gwarancja udzielana przez sprzedawcę. Nie jest ona tym samym, co gwarancja producenta. Dzięki niej można bezpłatnie dokonać napraw poszczególnych komponentów w serwisach współpracujących z danym salonem. Takie umowy obowiązują zwykle przez pół roku.
 2. Wielu Polaków planujących zakup samochodu wybiera oferty z rynku wtórnego. Są one na tyle zróżnicowane, że każdy znajdzie pojazd odpowiadający indywidualnym potrzebom i możliwościom finansowym. Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba pamiętać o kilku istotnych sprawach. Zakup używanego auta – jak wybierać oferty? Pierwszym krokiem do zakupu używanego samochodu jest selekcja ofert. Aby dokonać tego w odpowiedni sposób, trzeba w pierwszej kolejności określić swoje oczekiwania i preferencje. Każdy ma ulubione marki samochodów oraz własne potrzeby. Pod innym kątem wybiera się np. auto dla singla przeznaczone do jazdy po mieście, a pod innym pojazd dla rodziny. W omawianym kontekście duże znaczenie ma sposób finansowania zakupu. Trzeba zatem określić swoje możliwości finansowe, co ułatwia szukanie samochodu w odpowiednim przedziale cenowym. Zakup używanego auta – oględziny to podstawa! Najlepsze oferty trzeba koniecznie sprawdzić osobiście, wybierając się na oględziny pojazdu. Podczas spotkania ze sprzedawcą trzeba poprosić o dokumentację serwisową oraz o informacje dotyczące pochodzenia auta. Chcąc mieć pewność co do stanu prawnego samochodu oraz jego historii serwisowej, warto rozważyć zakup w salonie takim jak Honda Plaza specjalizującym się w sprzedaży używanych pojazdów. Oględziny auta należy zakończyć jazdą próbną połączoną z wizytą w zaufanym warsztacie. Zakup używanego auta – o tym trzeba pamiętać! Każdemu, kto kupuje samochód z rynku wtórnego, zależy na tym, aby koszty jego utrzymania nie było wysokie. Są one wypadkową wielu czynników. To nie tylko wydatki na paliwo, wymianę opon czy ubezpieczenie. Ważną rolę odgrywa tu też dostępność części. Honda Civic oraz inne znane modele wypadają pod tym względem najlepiej, ponieważ łatwo dostać do nich części – zarówno oryginalne, jak i zamienniki – w atrakcyjnych cenach. To z kolei znajduje przełożenie na koszty napraw, które bywają bardzo wysokie. Warto zatem zadbać także i o ten aspekt związany z posiadaniem auta na własność.
 3. GEFCO, światowy ekspert w dziedzinie logistyki dla branży motoryzacyjnej w Europie i czołowy lider zarządzaniem łańcuchem dostaw, wzmacnia wieloletnią współpracę z Grupą Renault i marką Dacia w Rumunii. Grupa Renault i GEFCO zdecydowały o przedłużeniu o następne 3 lata umowy na transport pojazdów gotowych (FVL) na ścieżce Mioveni – Konstanca oraz Konstanca – Bukareszt. Przedłużyły ponadto kontrakt na transport FVL z Rumunii do Belgii i Włoch. Początki kooperacji firm sięgają aż 2005 roku, a podpisane porozumienie wzmacnia i zacieśnia jedynie dotychczasową współpracę. Aby zoptymalizować procesy handlowe i osiągnąć synergię z istniejącymi przepływami, marka Renault zastosowała podejście Monozukuri. W wyniku zmian nastąpiło połączenie dwóch przepływów (Mioveni - port w Konstancy i Konstanca - Bukareszt) w jeden transport z obie strony oraz zastąpienie dostaw ciężarówkami transportem kolejowym. Zmiana środka transportu pozwoliła na powiększenie przepustowości połączenia do 700 pojazdów w tym samym czasie. Zastąpienie transportu drogowego koleją stało się ponadto plusem dla środowiska- doprowadziło bowiem do dużej redukcji emocji CO2. „Jesteśmy niezwykle dumni z otwarcia nowego rozdziału naszej współpracy z Grupą Renault. Ten wzrost to przede wszystkim wynik ewolucji i dbałości o jakość. Jest to kwestia działania jako jeden zespół z klientem i maksymalnego wykorzystania zasobów, które mamy do dyspozycji, w celu wprowadzenia optymalizacji, synergii i redukcji CO2 na poziomie krajowym. Co najważniejsze, rozwój wynika z poświęcenia, talentu i profesjonalizmu zespołów zaangażowanych po obu stronach” – mówi Bogdan Ionita, Dyrektor Generalny GEFCO Rumunia. GEFCO Rumunia nie odpowiada jedynie za wzmocnienie działalności w obrębie przepływów Mioveni-Konstanca i Konstanca-Bukareszt. Oddział w Rumunii przeprowadza także transporty FVL z Rumunii do Włoch i Belgii, gdzie pojazdy dystrybuowane są na różnorodne rynki światowe. Aby usprawnić i przyspieszyć przepływy, GEFCO Rumunia odprawia ok. 3 pociągi w skali tygodnia. Tylko w ubiegłym roku oddział GEFCO w Rumunii przetransportował 105 000 pojazdów dla Grupy Renault i Dacia. Staje się tym samym liderem na rumuńskim rynku FVL, zajmując się przewozem ponad 200 pojazdów dziennie.
 4. Jeszcze niedawno powszechne było stawianie jedynie na nowe części do samochodu. Jednak z czasem, gdy zalała nas fala bardzo drogich części lub też tych wyjątkowo tanich i naprawdę niskiej jakości, to zaczęto zauważać, że znacznie większy potencjał mają używane części samochodowe. Zatem już teraz przekonaj się, dlaczego dokładnie opłaca się je kupować, a także czym tak naprawdę różnią się części oryginalne od ich tanich zamienników. 3 najpopularniejsze powody, dlaczego tak wiele osób woli kupować używane części samochodowe Używane części są tańsze Ceny nowych części do auta stale rosną. Zanim ten aspekt się nie uspokoi, znacznie rozsądniejszym rozwiązaniem będzie kupowanie używanych części. Takie rozwiązanie nie musi wiązać się z utratą jakości, a za to nie będziesz musiał przez jakiś czas wydawać tak dużych sum pieniędzy na naprawę auta. Zdecydowanie części używane to znakomity sposób na oszczędność finansową, kiedy niespodziewanie Twój samochód ulegnie awarii. Łatwiej dostępne w przypadku starszych modeli Jeśli masz starszy samochód, to zdobycie nowej części może nie być już takie proste. W takiej sytuacji często pozostaje Ci właśnie wybieranie między zamiennikami lub używanymi elementami. Zdecydowanie wybierz zregenerowane części używane. Szybko przekonasz się, że takie rozwiązanie na dłuższy czas uwolni Cię od kolejnej wizyty u mechanika. Możliwość regeneracji używanych części Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że używane i oryginalne części samochodowe mogą uzyskać drugie życie. Na czym to polega? Otóż możliwe jest ich zregenerowanie. Wcześniej taka część została zdemontowana, gdyż jakiś podzespół przestał pracować zgodnie ze swoim zastosowaniem, ale pozostałe elementy pozostały w doskonałym stanie. Dzięki nowoczesnym sprzętom możliwe staje się dokonanie naprawy, aby dana część samochodowa znów była w pełni sprawna, a Tobie gwarantowała oszczędność nawet w okolicach 80%! Części oryginalne kontra zamienniki Zarówno części oryginalne, jak i ich zamienniki uznawane są za modele nowe. Jednak oba rodzaje znacząco różnią się od siebie. Dwa najważniejsze aspekty, które odróżniają oba typy części to – cena oraz jakość. Owszem za części oryginalne zapłacisz o wiele więcej, niż za zamienniki, ale za to zyskasz też lepszą jakość. Naprawdę niewiele zamienników wykonana jest z tak samo dobrych materiałów, które mogą z powodzeniem sprawdzać się w Twoim aucie przez wiele lat. Dlatego znacznie rozsądniejszym wyborem będzie kupowanie oryginałów lub ewentualnie zregenerowanych, używanych części. Źródło zdjęcia: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license
 5. Smarowanie ruchomych elementów maszyn jest ważne z perspektywy zachowania ich stałej wydajności pracy, efektywności oraz utrzymania w dobrym stanie technicznym. Substancje smarne mogą być dozowane do mechanizmu na kilka sposobów, a jednym z nich jest zastosowanie tak zwanej mgły olejowej. Na czym ta metoda polega i jakie korzyści mogą płynąć z jej wykorzystania? Na czym polega smarowanie mgłą olejową? Smarowanie mgłą olejową znane jest również pod nazwą smarowania natryskowego. Polega ono na dozowaniu smaru zmieszanego w odpowiedniej ilości z wysoko sprężonym powietrzem, które pełni funkcję nośnika. Podczas dozowania, dochodzi do rozbicia oleju na niewielkie cząsteczki, które równomiernie pokrywają daną powierzchnię, tworząc na niej warstwę zmniejszającą tarcie. Taka metoda smarowania wykorzystywana jest między innymi do smarowania łańcuchów, prowadnic, kół zębatych i przekładni, wrzecion oraz łożysk szybkoobrotowych. Elementy potrzebne do skonstruowania olejowo-powietrznego układu smarowania maszyn znajdziemy w ofercie firmy UCS. Jak mgła olejowa wpływa na usprawnienie smarowania maszyn? Smarowanie maszyn przy użyciu mgły olejowe jest przede wszystkim bardzo oszczędne. Dozując smar pod postacią obłoku cząsteczek oleju można zmniejszyć zużycie substancji smarujących nawet o 15% procent – to oznacza mniejsze koszty eksploatacji układu oraz mniejszą produkcję odpadów, które wymagają utylizacji. Jednocześnie dozowanie smaru jest w takim układzie znacznie dokładniejsze, niż w przypadku dozowania smaru w postaci płynnej lub półpłynnej – cząsteczki równomiernie pokrywają powierzchnię ruchomych elementów, skuteczniej minimalizując tarcia oraz generowanie ciepła. Jest to szczególnie ważne w przypadkach systemów maszyn pracującym z bardzo dużymi prędkościami roboczymi i wymagającymi utrzymania niskiej temperatury – niedokładne smarowanie może bowiem stać się przyczyną przyspieszonego zużywania maszyn. Jednocześnie układy smarowania są bezpieczne dla środowiska i zdrowia operatora, bo mgła olejowa nie przedostaje się poza smarowany układ i nie zanieczyszcza stanowiska pracy. O czym należy pamiętać? Planując wdrożenie i eksploatację systemu smarowania mgłą olejową należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim ważne jest ustalenie optymalnych parametrów rozpylania, aby jak największa ilość oleju wytrącała się na powierzchni elementu. Istotne jest też wybranie rodzaju konstrukcji układu smarującego oraz oleju o odpowiedniej lepkości oraz właściwościach smarnych.
 6. Zużytego oleju, czy to samochodowego, czy pochodzącego z przemysłu, nie można pozbywać się tak, jak standardowych odpadów płynnych. Nie możemy zatem wylać go na grunt, do zlewu czy studzienki kanalizacyjnej. Odpady lejowe muszą być przekazywane do utylizacja wyspecjalizowanym jednostkom, zgodnie z przepisami prawa. Dowiedz się, co powinien zrobić posiadać zużytego oleju. Gdzie oddać zużyty olej silnikowy po wymianie? Jak może poradzić sobie z odpadami zakład przemysłowy generujący przepracowany olej? Zużytego oleju, czyli oleju przepracowanego, nie można w żadnym wypadku wylewać wprost na grunt. Odpad niebezpieczny stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt. Po jego przedostaniu się do warstw gleby mógłby  przeniknąć do wód gruntowych i przez cieki wodne oraz wody podskórne trafić do rzek lub zbiorników wodnych, doprowadzając do ich skażenia. Zabronione jest także wylewanie zużytego oleju do kanalizacji. Również olej gastronomiczny stanowi odpad niebezpieczny i po wylaniu do zlewu jego większych ilości, mógłby doprowadzić do zatykania rur. Wszystkie odpady olejowe zaliczane są do kategorii niebezpiecznych i są objęte przepisami prawa regulującymi sposoby ich magazynowania, transportowania oraz regeneracji. Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym? Wymiana oleju silnikowego w warsztacie samochodowym wiąże się ze znacznie większymi kosztami niż wykonanie tej czynności samodzielnie. Nic zatem dziwnego, ze wielu posiadaczy pojazdów decyduje się na przeprowadzenie we własnym zakresie wymiany, która nie jest skompilowana i wymaga jedynie dostępu do garażu z kanałem rewizyjnym, rampy lub podnośnika. Co jednak zrobić ze zużytym olejem? Należy zgromadzić go w zbiorniku i następnie przekazać na przykład do stacji tankowania pojazdów lub do lokalnego PSZOK-u (Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych). Skup zużytego oleju – dla właścicieli przedsiębiorstw A co gdy posiadamy duże ilości odpadów olejowych z racji prowadzenia działalności? Właściciele warsztatów samochodowych, przedsiębiorstw produkcyjnych i innych podmiotów, gdzie generowane są omawiane odpady, podpisują przeważnie umowy z firmami realizującymi skup zużytego oleju. Bardzo często regularny odbiór odpadów jest realizowany w oparciu model współpracy B2B. Można również podpisać krótkoterminową umowę na odbiór oleju, w zależności od potrzeb. Przekazanie oleju przepracowanego sprawdzonej firmie relegalizującej skup gwarantuje pewność, że odpady będą transportowane i utylizowane zgodnie z przepisami prawa.
 7. Skupy aut są bardzo wygodnym i szybkim sposobem na sprzedanie używanego, starego auta, które ma już wiele lat wysługi za sobą. Mimo, iż czasami czujemy jeszcze sentyment do naszego wieloletniego auta, to nie warto go już naprawiać. Nie warto – ponieważ auto kolokwialnie mówiąc, „sypie się” i naprawy często przewyższają wartość auta. Ciężko nam również znaleźć kupca na własną rękę, bo większość z nich zainteresowana jest nowszymi autami w super cenie. W takiej sytuacji z pomocą przyjdzie Autodave skup aut Bydgoszcz! Skup aut Bydgoszcz – firma godna zaufania! Firma, jaką jest auto skup Bydgoszcz, to wygodne i uczciwe rozwiązanie w sytuacji gdzie nie możemy znaleźć kupca na własną rękę. Ten proces bywa żmudny, trzeba umawiać się z klientami, czekać na ich przyjazd, oględziny, a koniec końców, nic z tego nie wychodzi, bo: „auto za stare”, „inne niż na zdjęciach”, „szukam jednak czegoś nowszego”. Te i inne argumenty kupców może nas przyprawić o złość, ale przede wszystkim o stratę cennego czasu! Natomiast dzięki firmie Autodave, sprzedasz swój samochód bardzo szybko, a możesz jeszcze na tym dobrze zarobić. W skupie aut Bydgoszcz sprzedaż samochodu jest bardzo prosta i można powiedzieć przyjazna. Wielu klientów skorzystało już z usług Autodave i wyszła ze skupu bardzo zadowolona, szerząc wieść o skupie aut Bydgoszcz, jako o firmie uczciwej, lojalnej, bezpiecznej i działającej błyskawicznie na polu motoryzacyjnym. Nie wszystkie skupy cieszą się dobrą sławą, ale akurat ten powyższy jest najlepszym w regionie! W auto skupie Bydgoszcz, możemy liczyć na miłą obsługę profesjonalizm, ale co najważniejsze na gotówkę od ręki za sprzedane auto. Dlatego firma Autodave cieszy się wielkim zainteresowaniem, ponieważ jest wypłacalna, błyskawiczna i płaci najwięcej w regionie nawet za stare auto. Warto się skontaktować ze skupem pojazdów używanych Bydgoszcz, gdy tylko zajdzie taka potrzeba, możemy wiele zyskać. Jakie korzyści płyną ze sprzedaży samochodu w skupie aut Bydgoszcz? Korzyści jest wiele, to rzecz pewna, ponieważ Autodave działa już na polskim rynku motoryzacyjnym od wielu lat i cieszy się dobrymi opiniami, a także ma wielkie doświadczenie i ciągle się rozwija. Skup aut Bydgoszcz, ma najlepszą ofertę, ponieważ: skup aut Bydgoszcz płaci najwięcej w regionie transakcja przeprowadzana jest błyskawicznie w auto skupie otrzymamy gotówkę od ręki za auto skup aut skupuje samochody wszystkich marek auto komis działa 24h skup samochodów Bydgoszcz dysponuje własną lawetą i może dojechać do klienta. Te i wiele innych korzyści wynikają z podjęcia współpracy ze skupem aut Bydgoszcz. Nie zawahajmy się zadzwonić do firmy i zapytać o wycenę, ponieważ jest ona absolutnie darmowa i do niczego nie zobowiązuje. Skup ten to gwarancja pewności i bezpieczeństwa, a chyba nie ma w dzisiejszym świecie nic ważniejszego niż poczucie bezpieczeństwa. Ponad to, skup aut uszkodzonych Bydgoszcz, śledzi rynek motoryzacyjny i jest na bieżąco z informacjami. Dlatego ceny w Autodave są konkurencyjne. Zatem, jeśli chcemy sprzedać auto, to świetnym wyborem będzie skup aut używanych, który oferuje fachową wycenę, rzetelną współpracę, oraz uczciwość, co w dzisiaj jest bezcenne. Czy skup aut Bydgoszcz dojedzie do klienta, jeśli auto nie odpala? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – oczywiście, że tak! Autodave dysponuje własną lawetą, a więc dojazd do klienta, choćby w celu oględzin i przygotowania wyceny jest możliwe i absolutnie darmowe. Auto skup Bydgoszcz, ceni sobie współpracę z klientami, a także czas swoich klientów. W dzisiejszych czasach każdemu go brakuje, dla każdego doba wydaje się być zbyt krótka, ale dzięki takiej firmie jak skup aut Bydgoszcz, możemy ten czas zaoszczędzić. Nie oszukujmy się, ciężko znaleźć kupca, na samochód, który nie odpala. Ale skup samochodów uszkodzonych Bydgoszcz chętnie odkupi takie auto płacąc gotówką najwięcej w regionie. To ważne, ponieważ w każdym samochodzie firma widzi jakąś wartość i nie ma tu możliwości, żeby z góry odrzucić ofertę. Dla firmy Autodave, to nie problem podjechać w wyznaczone miejsce i odebrać samochód. Wychodzi z tego obopólna korzyść, ponieważ klient cieszy się, że nareszcie pozbył się samochodu, który był i tak niesprawny i zalegał w garażu otrzymując za niego gotówkę od ręki, a skup aut Bydgoszcz cieszy się nowym nabytkiem. Nie musimy wówczas wystawiać ogłoszenia, robić i dodawać zdjęć, odbierać telefonów z pytaniami od klientów, wystarczy, że zadzwonimy do skupu aut Bydgoszcz, przedstawimy sytuację, a pracownicy przyjadą na miejsce pod wskazany adres. W okolicy Bydgoszczy, pracownicy skupu pojawią się nawet w kilkanaście minut, a poza Bydgoszczą w kilkadziesiąt minut. Pracownicy skupu są w stanie dojechać wszędzie, są doświadczonymi kierowcami lawety, którzy chętnie odbiorą uszkodzone auto. Jak szybko możemy sprzedać pojazd w skupie aut Bydgoszcz? Jeśli jeszcze zastanawiamy się, czy skorzystać z usługi skupu aut Bydgoszcz, to rozwiejmy te wątpliwości. Warto skorzystać z oferty skupu, ponieważ płaci on najwięcej w regionie, a transakcje są wykonywane błyskawicznie, w ciągu kilkunastu minut. To nie znaczy, że są przygotowywane byle jak. Otóż wszelkie formalności załatwiane są na miejscu, skup aut Bydgoszcz zajmuje się nimi. Przygotowywana jest umowa kupna – sprzedaży w pełni prawna i uczciwa. Następnie klient otrzymuje gotówkę do ręki i zostawia auto na terenie auto skupu. Pamiętajmy również, że wycena samochodu jest darmowa, a firma jest zarejestrowaną działalnością, która pracuje na rynku już od wielu lat. Słynie z nieposzlakowanej opinii klientów, a transakcje są zawsze uczciwe i bezpieczne, ponieważ są legalne. Warto skontaktować się ze skupem samochodów Bydgoszcz, ponieważ nie stracimy czasu, a wiele możemy zyskać wykonując jeden telefon, który trwa kilka minut. Już wstępna rozmowa z pracownikiem skupu może okazać się bardzo owocna, zarówno dla jednej jak i drugiej strony.
 8. Tłumaczenie specjalistyczne tekstów technicznych jest wykonywane przez wykwalifikowanych specjalistów. Posiadają oni niezbędną wiedzę z zakresu technologii lub są osobami z wykształceniem technicznym. Nabyli również potrzebną wiedzę językową podczas studiów. Czym jest tłumaczenie techniczne? Tłumaczenie techniczne to szeroki obszar z branży tłumaczeń. Wymaga ścisłej specjalizacji tłumacza i wiedzy praktycznej z dziedziny, którą tłumaczy. Tak jak firma zatrudnia wielu specjalistów od inżynierii elektrycznej, mechanicznej czy hydraulicznej, tłumacze również mają swoje specjalizacje. Głównymi sektorami są: mechanika, robotyka, samochody, budownictwo, inżynieria, rolnictwo i budowa maszyn. W wielu przypadkach wymagane jest tłumaczenie przysięgłe dokumentów. Nasz zespół tłumaczy, upoważnionych przez Ministerstwo do Spraw Zagranicznych, pozostaje do Twojej dyspozycji. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości skontaktuj się z nami, jeden z naszych konsultantów rozpatrzy Twoje teksty techniczne w ciągu kilku minut. Jakie jest tłumaczenie techniczne? Do wykonania dobrego tłumaczenia technicznego nie wystarczy opanować wybraną parę językową. Tłumacz powinien nieustannie dokształcać się, aby być na bieżąco ze wszystkimi innowacjami technologicznymi. Mowa o pracy, w której wykwalifikowany tłumacz nigdy nie przestanie się uczyć. Obecnie, znaczenie tłumaczenia specjalistycznego w zakresie informatyki, rośnie w zawrotnym tempie. Tłumaczenie techniczne stron internetowych jest zajęciem awangardowym i mało rozwiniętym, jednak z wielką przyszłością. Możemy przetłumaczyć plik techniczny PDF lub instrukcję obsługi z angielskiego na polski. Nie zastanawiaj się i poproś o darmową wycenę, bez zobowiązań. Dlaczego mamy najlepszych ustnych tłumaczy technicznych? Warto wspomnieć różnice między tłumaczem pisemnym, a ustnym. Tłumacz pisemny, skupia się przeważnie na przekładzie dokumentów i tekstów. Natomiast tłumacz ustny specjalizuje się w przekładzie ustnym. Ustny tłumacz techniczny, dokonuje przekładu na żywo i może polegać tylko na swojej pamięci i zdobytej wiedzy technicznej. Ten rodzaj tłumaczenia może służyć np. przy spotkaniach z trudną terminologią pomiędzy dwiema współpracującymi ze sobą firmami. Nasi tłumacze pisemni i ustni to osoby o nieskazanym statusie prawnym. Jednym z wymagań jest ukończenie studiów pierwszego stopnia. Wymagane jest również zaliczenie testu ze zdolności do tłumaczenia z języka polskiego na inny język oraz z języka obcego na język polski. Profesjonalne tłumaczenie tekstów technicznych Tłumaczenie specjalistyczne tekstów technicznych jest wykonywane przez wykwalifikowanych specjalistów. Posiadają oni niezbędną wiedzę z zakresu technologii lub są osobami z wykształceniem technicznym. Nabyli również potrzebną wiedzę językową podczas studiów. Jednocześnie, jest to jeden z najbardziej skomplikowanych i złożonych sektorów tłumaczenia. Wymaga prawdziwych specjalistów z doświadczeniem. Jeśli potrzebujesz szybkiej porady, skorzystaj z naszego chatu, odpowiemy w kilka minut. Tłumaczenie techniczne to nasza specjalność. Zarówno tłumaczenie pisemne jak i ustne tekstów technicznych wymagają od tłumacza stuprocentowej precyzji. Ta precyzja jest kluczowa jeśli chodzi o tłumaczenie jakiegokolwiek tekstu technicznego, zarówno planów budowy jak i opisów produktów. Najczęstsze dokumenty do tłumaczeń technicznych to: Instrukcje obsługi i montażu Dokumentacja technologiczna, odnośnie materiałów, konstrukcji itp. Karta danych technicznych Budowlane Instrukcje BHP Warunki zamówienia Poufność, precyzja i konsekwencja W Linguaforum, traktujemy każde tłumaczenie techniczne z zachowaniem należytej prywatności i profesjonalizmem. Przede wszystkim, traktujemy tłumaczenia przysięgłe z należytą starannością, aby uniknąć jakichkolwiek komplikacji. Lista tłumaczy przysięgłych Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Współpracy jest stale powiększana i aktualizowana. W naszym biurze tłumaczeń staramy się stale ulepszać naszą ofertę.
 9. Jak dokładnie działa monitoring oparty o system kamer CCTV i czy istnieje możliwość poprawy jego skuteczności w wykrywaniu nieprawidłowości na chronionym obszarze? Monitoring CCTV to inaczej system monitoringu video, który przez 24h na dobę rejestruje otoczenie i umożliwia łatwe wykrycie sprawcy włamań, kradzieży, czy wandalizmu. Zapisy nagrań są również nieocenione w kwestii identyfikacji podejrzanego ujętego przez policję. Pamiętaj jednak, że w tego typu rozwiązaniu reakcja w przypadku nieprawidłowości spada na operatora, który godzinami przebywa na swoim stanowisku i analizuje obraz z kamer. Biorąc pod uwagę, że po 12 minutach ciągłej obserwacji, pracownik traci do 45% swoich zdolności percepcyjnych, warto poszukać także innych rozwiązań mogących poprawić bezpieczeństwo obiektu. Sprawdź, czym jest Video Dozór oparty o sztuczną inteligencję, która rozpoznaje ludzi, zwierzęta, pojazdy, a co więcej śledzi ich każdy ruch, o czym informuje operatora monitoringu, kiedy tylko naruszona zostanie chroniona strefa. Czym jest Video Dozór? Jeśli zastanawiasz się, czym dokładnie jest Dozór Video, łatwo to zrozumiesz, wyobrażając sobie klasyczny monitoring wizyjny wzbogacony o opcję komputerowej analizy obrazu przy użyciu zaawansowanych algorytmów rozpoznających dowolne obiekty i ich ruch. O ile klasyczny monitoring CCTV polega na przekazywaniu obrazu z kamer przemysłowych do obsługiwanego przez personel centrum ochrony, o tyle Video Dozór to system analizujący dane na żywo w sposób cyfrowy, informując przy tym operatorów o wszelkich wykrytych nieprawidłowościach. Dzięki zastosowaniu Video Dozoru (monitoring wizyjny z analizą obrazu przez sztuczną inteligencję) możliwe jest m.in.: komputerowe rozpoznawanie pojazdów, ludzi i zwierząt, podział obszaru na strefy bezpieczeństwa i wykrywanie wymienionych obiektów w każdej z nich, natychmiastowe uruchomienie alarmu w przypadku naruszenia newralgicznej strefy (w zależności od konfiguracji systemu - przy analizie ludzkim okiem może to zająć więcej czasu lub zostać przeoczone), szybkie wezwanie patrolu policji, grupy interwencyjnej ochrony, czy straży pożarnej - dzięki natychmiastowej reakcji systemu, uruchomienie zamontowanego na posesji głośnika i użycie komend głosowych na żywo lub odtwarzanych - które często wystarcza do odstraszenia intruza i uchronienia mienia przed zniszczeniem, automatyczne zamknięcie bram, opuszczenie rolet, zapalenie świateł itp., obniżenie kosztów poprzez minimalizację zapotrzebowania na liczbę członków personelu obserwującego obraz na żywo. Poznaj przewagę Video Dozoru nad klasycznym monitoringiem CCTV Standardowy monitoring CCTV obsługiwany jedynie przez operatora jest skuteczny, jednak bez ciągłej analizy obrazu pozostaje jedynie pasywnym narzędziem. Pamiętaj, że połączenie obserwacji terenu ludzkim okiem oraz zaawansowanych systemów komputerowych zaowocowało możliwością szybszej reakcji na ewentualne wtargnięcia na chroniony obiekt. To właśnie innowacyjny Video Dozór oferuje korzyści takie jak: zautomatyzowany system ostrzegania o próbach wtargnięcia na obiekt, szybkie i precyzyjne informowanie pracowników ochrony o istotnych zdarzeniach, redukcja fałszywych alarmów, które mogą powodować wolniejszą reakcję na włamanie w przyszłości. Video Dozór to innowacyjne i efektywne rozwiązanie, które podnosi skuteczność monitoringu CCTV poprzez wyeliminowanie możliwości błędów popełnianych na podstawie obserwacji jedynie poprzez omylne ogniwo w systemie ochrony, jakim jest ludzkie oko. Pamiętaj, że według wielu badań i obserwacji pracownik może maksymalnie wydajnie skupiać się na obrazie z kamer tylko przez kilkanaście minut. Po 12 minutach operatorowi umyka do 45% zdarzeń, a po 22 minutach może to być nawet 95%. Skuteczny system analityki wideo jest pozbawiony tych wad, a ryzyko przeoczenia wtargnięć lub pomyłki zredukowane jest do minimum. Postaw na prawdziwą ochronę z ASCO Security Ochrona Z ASCO Security to sprawdzony sposób na podniesienie Twojego poczucia bezpieczeństwa przy użyciu zarówno tradycyjnych jak i bardzo innowacyjnych metod. Jeśli szukasz sposobu na to, aby zapobiegać włamaniom, aktom wandalizmu i wtargnięciom do swojej firmy, mieszkania lub na plac budowy — Video Dozór z błyskawicznym czasem reakcji i opcją szczegółowej analizy ruchu na wyznaczonych przez Ciebie strefach będzie trafnym rozwiązaniem. Dzięki zdalnej łączności i szeregowi nowoczesnych rozwiązań pracownik ASCO Security już po chwili wezwie patrol, uruchomi alarm lub wezwie intruza, do opuszczenia obiektu. Dozór Video jest obecnie najwydajniejszym i najskuteczniejszym narzędziem ochrony. Postaw na prawdziwą ochronę! Zalety agencji ochrony ASCO Security to m.in.: ponad 30-letnie doświadczenie w ochronie, bogate zaplecze logistyczne i kadrowe, rzetelna obsługa, najnowocześniejsze rozwiązania, sprawny i szybki kontakt. Decydując się na Video Dozór od ASCO Security wybierasz pozbawiony ludzkich słabości system, który został stworzony po to, aby właściciele chronionych obiektów mogli spać spokojnie. Przekonaj się, na czym polega prawdziwa ochrona!
 10. Samochód to duża wygoda, ale także odpowiedzialność. Każde auto, choćby przechodziło wzorowo wszystkie przeglądy, czasem się psuje. Co najczęściej psuje się w samochodzie? W samochodzie może zepsuć się dosłownie wszystko. Często jedno wgniecenie może być początkiem korozyjnej katastrofy. Co najczęściej psuje się w samochodzie? Według statystyk najczęściej ludzie zgłaszają się do mechanika z usterkami akumulatora. Te usterki mogą być różne, jednak okazuje się, że wiele osób decyduje się na skorzystanie z pomocy mechanika już w przypadku jego wyładowania. Innymi często wskazywanymi usterkami są wymiana koła, awarie silnika czy problemy z układem smarowania. Część awarii można naprawić samemu, jednak są też takie, przy których niezbędna jest pomoc fachowca. Mechanik samochodowy z doświadczeniem, np. top-autoserwis.pl naprawi usterkę w profesjonalny sposób i sprawi, że nie będziemy musieli bać się o nasze bezpieczeństwo. Jakich usterek nie warto naprawiać samodzielnie? Są takie usterki, które możemy przy odpowiednim doświadczeniu usunąć samemu. Jednak część z nich jest związana stricte z naszym bezpieczeństwem i nie zaleca się samodzielnego majstrowania przy tych częściach samochodu. Dobrym przykładem jest układ hamulcowy, który odpowiada bezpośrednio za bezpieczeństwo na drodze. Niezależnie od tego, jak bardzo zaawansowani w naprawach samochodowych jesteśmy, naprawa klocków hamulcowych to coś, co powinniśmy zostawić profesjonalistom. Poważnymi usterkami są także wszelkie uszkodzenia silnika, które trudno naprawić samemu. Również kwestie związane z akumulatorem mogą być poważne – jeśli chodzi o jego rozładowanie, w większości przypadku możemy to zrobić samodzielnie, jednak w przypadku wymiany, warto jest skorzystać z pomocy mechanika. Bardzo częstym problemem jest także „złapanie gumy” czy wymiana opon. Jeśli posiadamy w domu narzędzia do tego, aby podnieść koło, możemy to zrobić sami, jeśli nie, potrzebna będzie pomoc mechanika. Co w samochodzie można naprawić samemu? Wiele osób naprawia drobne usterki w samochodzie samodzielnie. Często podejmowaną naprawą jest na przykład wyklepywanie wgnieceń – tutaj warto jednak zaznaczyć, że samodzielne ich usuwanie może odbywać się tylko wtedy, gdy lakier jest nieruszony. W innym przypadku należy udać się do lakiernika, gdyż korozja może znacząco uprzykrzyć nam życie. Samodzielnie można także założyć pasek klinowy, jednak nawet tutaj należy uważać. Jeśli dobierzemy nieodpowiedni pasek, lub założymy go zbyt luźno, mogą pojawić się ponowne problemy. Samodzielnie możemy także podładować akumulator, wymienić płyn w chłodnicy czy też zmienić koło – pod warunkiem, że mamy do tego niezbędne narzędzia. Proste w naprawie są także usterki takie jak wymiana radia lub lusterek bocznych. Tak naprawdę wszystko jednak zależy od stopnia zaawansowania naszej wiedzy, narzędzi, jakie posiadamy, i tego, jak bardzo usterka jest poważna. Niektórych nie warto naprawiać samemu, inne to tylko kwestia kosmetyczna – warto jednak zawsze odpowiednio ocenić ryzyko przed podjęciem się naprawy.
 11. Bez względu na to jakie prace mamy do wykonania, za każdym razem musimy stawiać na solidne oraz sprawdzone rozwiązania, które pozwolą nam je zrealizować. Odpowiednio dobrane narzędzia, materiały a także wiedza o tym, czym się zajmujemy, są niezbędne do tego, by zrealizować zlecenie na dobrym poziomie. Tak jest np. w pracach związanych z przygotowaniem różnego rodzaju powłok, pokrywanych lakierem. Talerze oporowe do polerek oraz wysokiej jakości pad polerski są podstawą do tego, by karoseria naszego auta wyglądała tak, jak powinna wyglądać. Warto więc szukać tutaj rozwiązań z najwyższej półki, które zapewnią nam wspaniały efekt końcowy. Talerz oporowy do polerki - gdzie szukać najlepszych rozwiązań? Poszukując, np. padów polerskich czy też maszyn polerskich dual action, musimy znaleźć takiego dostawcę tych produktów, dzięki któremu w nasze ręce trafią sprawdzone rozwiązania techniczne. Tylko to pozwoli nam na zrealizowanie naszej pracy na odpowiednim poziomie, z którego będziemy zadowoleni my, jak i nasz potencjalny klient albo klientka. Talerze oporowe do polerek oraz maszyny polerskie dual action bez trudu można nabyć zarówno w sklepach stacjonarnych jak i w Internecie. Jedną z najciekawszych ofert, jeśli chodzi o takie produkty jak talerz oporowy, czy też talerze mocujące, przygotowała dla nas firma Partego.pl. Znajdziemy tam także inne produkty, które z pewnością podniosą komfort pracy we własnym garażu, czy też np. w warsztacie lakierniczym. Można to sprawdzić wpisując ich nazwę w Twojej przeglądarce. Każdy dostępny tam produkt ma swój kod produktu, po którym łatwo się zorientować w jego dostępności. Ocena różnego rodzaju rozwiązań technicznych, które tam dostaniemy, to kwestia sprawdzenia tego, co o danym produkcie sądzą inni jego użytkownicy. Takie opinie bez trudu znajdziemy także w Internecie - czasami warto się nimi posiłkować. Maszyny polerskie, na które naprawdę warto postawić Firma ma swojej ofercie także maszyny polerskie dual action, które pozwolą nam na zrealizowanie różnych prac, wymagających polerowania z najwyższej półki. Taka maszyna jest niezbędna w każdym zakładzie lakierniczym i umożliwia wykonanie wieloetapowej korekty lakieru, np. na karoserii samochodu, czy też na powierzchni jachtu, itp. Nabędziemy tam także różne inne produkty powiązane z tego typu zadaniami, jak np. talerz oporowy M14 firmy Honey Combination. Szybka dostawa oraz dobra cena sprawią, że te oraz inne rzeczy z pewnością znajdą się w naszym internetowym koszyku, a my zrealizujemy nasze zadania bez zbędnej zwłoki.
 12. Drukarka to urządzenie będące nieodłącznym wyposażeniem każdego biura, ale także wielu domów. Pomimo wzrostu popularności przechowywania danych na dyskach w dalszym ciągu papierowe wydruki często są niezastąpione. Drukowanie, poza posiadaniem odpowiedniego urządzenia, wymaga również regularnej wymiany tuszu. Czy zawsze trzeba kupować oryginalny, czy może wystarczy zamiennik? Jaki tusz do drukarki wybrać? Zalety tuszów oryginalnych Oryginalny tusz do drukarki to produkt, którego najwyższej jakości można być pewnym. Gwarantuje doskonałe wydruki i wydajność. Takie tusze są dopasowane do wymogów określonego sprzętu, co ma bezpośredni wpływ na ich działanie. Wielu producentów zastrzega, że ich urządzenia utrzymają bezawaryjne działanie jedynie w przypadku wykorzystywania oryginalnych materiałów eksploatacyjnych. To szczególnie istotne w przypadku profesjonalnych drukarek, które posiadają ważną gwarancję. Zalety zamienników Niska cena – to zaleta, która w największym stopniu czyni zamienniki tuszów atrakcyjnym rozwiązaniem. Często są tańsze o 20-30%, a niekiedy nawet o 50%, co przy intensywnym użytkowaniu drukarki ma duże znaczenie. To produkty łatwo dostępne. Na rynku istnieje szeroki wybór zamienników, dzięki czemu znalezienie odpowiedniego tuszu kompatybilnego z posiadaną drukarką nie stanowi problemu. Jeśli już zdecydujesz się na ten zakup – skorzystaj z zaufanego źródła. Wiele renomowanych firm, w tym między innymi FUJIFILM Sericol w swojej stałej ofercie poza oryginalnymi tuszami posiada również ich tańsze zamienniki. Zatem zamiennik czy tusz oryginalny? Zarówno oryginalne tusze, jak i ich zamienniki mogą być dobrym rozwiązaniem. Ostateczny wybór jest zależny od sposobu użytkowania drukarki oraz indywidualnych oczekiwań. Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości druku lub chcesz mieć pewność, że nowy tusz będzie kompatybilny z Twoją drukarką – sięgnij po oryginalny. Oba rodzaje produktów, zarówno oryginalny, jak i zamiennik, wykonywane są z tego samego atramentu. Z czego zatem wynika różnica w cenie? Otóż zanim oryginalny tusz trafi do sprzedaży, musi przejść przez szereg badań i kontrolę jakości. Jeśli drukujesz w dużych ilościach i zależy Ci na tanim rozwiązaniu – wybierz zamienniki ze sprawdzonego źródła. Mogą one być dobrą opcją również w przypadku korzystania z drukarki wyłącznie w celach prywatnych i przy wydruku dokumentów, których perfekcyjny wygląd nie ma dużego znaczenia.
 13. Jesteś fanem samochodów spod znaku czterech kółek? Marzysz o zakupie Audi, ale nie chcesz brać nowego samochodu z salonu? Jeśli tak, musisz wiedzieć o kilku zasadach, którymi warto się kierować podczas zakupu używanego Audi. Jeśli zatem chcesz mieć pewność co do tego, że kupujesz odpowiedni samochód, przeczytaj ten krótki tekst do końca. Czy warto jest zainwestować w samochody używane Audi? Samochody marki Audi od wielu lat cieszą się ogromną popularność. Ten bardzo dobrze znany producent samochodów zyskał wierną rzeszę fanów, którzy nie wyobrażają sobie jeździć autem żadnej innej marki. Jeśli Ty również należysz do tego grona osób, z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele zalet mają samochody używane Audi. Samochód używany - co musisz sprawdzić? Warto jednak wiedzieć, na co należy zwracać uwagę przy zakupie używanego samochodu, by nie dać się oszukać. Pierwszym czynnikiem, który odgrywa dużą rolę podczas wyboru auta, jest oczywiście rok produkcji samochodu. Należy tu zaznaczyć, że samochody używane to nie tylko klasyki ale i auta całkiem nowe, które z salonu wyjechały 3-4 lata temu. Choć dla wielu osób starsze samochody posiadają ,,duszę" należy jasno zaznaczyć, że nawet najlepiej serwisowane auta ulegają usterkom wraz z wiekiem. Czy to oznacza, że należy kategorycznie unikać tak zwanych ,,starych" aut? Absolutnie nie, ponieważ na to, czy samochód jest w dobrym stanie, składa się wiele innych czynników. Kolejnym ważnym elementem jest oczywiście stan techniczny samochodu. Każdy sprzedawca chcący sprzedać swój samochód z pewnością będzie przekonywał Cię do tego, że auto jest w idealnym stanie. Aby nie dać się oszukać, warto udać się na najbliższą stację diagnostyczną, by upewnić się, że wszystko w samochodzie jest sprawne. Dobrym pomysłem może okazać się również konsultacja z zaprzyjaźnionym mechanikiem. Niemałe znaczenie ma oczywiście również wygląd auta. To jak dany samochód prezentuje się wizualnie, często jest czynnikiem, który skłania potencjalnego kupca do podjęcia decyzji. Oglądając samochód, zwróć uwagę na zarysowania, wgniecenia oraz ubytki w lakierze, ponieważ to właśnie one świadczą o tym, w jaki sposób auto było prowadzone oraz czy nie uczestniczyło w kolizji. Używane Audi to dobry pomysł, kupując je, należy jednak zadbać o wyżej wspomniane kwestie. Mówiąc o zakupie używanego samochodu, nie można zapomnieć o sprawdzeniu jego przebiegu. Samochody z dużym przebiegiem niestety często potrzebują drobnych napraw oraz wymiany rozrządu. Rozmawiając z osobą, która sprzedaje auta, poproś o okazanie odpowiedniej dokumentacji potwierdzającej to, że samochód był na bieżąco serwisowany. Salon samochodowy Kielce — miejsce, w którym dostaniesz najlepsze używane Audi W województwie świętokrzyskim znajdziesz wiele używanych aut. Jeśli jednak zależy Ci na tym, by Twój przyszły samochód był w jak najlepszym stanie, postaw na zakup Audi u autoryzowanego dealera w Kielcach. Sprawdzony salon samochodów w Kielcach oferuje Ci używane oraz nowe samochody najwyższej jakości, które nie tylko prezentują się świetnie wizualnie, ale również są sprawne technicznie. Korzystając z usług salonu Audi Centrum Kielce, możesz mieć pewność co do tego, że jego pracownicy pomogą Ci w podjęciu decyzji oraz odpowiedzą na wszystkie pytania. Zakup samochodu nie jest łatwym zadaniem, wiele osób spędza kilka miesięcy na poszukiwaniach idealnego modelu, zanim podejmie decyzję o zakupie. Jeśli należysz do niezdecydowanych klientów, pamiętaj, że osoby pracujące w salonie Audi w Kielcach dysponują profesjonalną wiedzą na temat motoryzacji, którą chętnie się z Tobą podzielą. Jeśli zatem zastanawiasz się nad zakupem używanego samochodu, nie czekaj ani chwili dłużej i już dziś postaw na sprawdzony salon Audi w Świętokrzyskim.
 14. Motoryzacja, samochody, auta - w dzisiejszych czasach jest to mocno rozwijająca się branża w sektorze handlu i usług. Obecnie trudno jest nam wyobrazić sobie przemieszczanie się bez własnego środka transportu. Cenimy sobie wygodę przestrzeń, możliwość wyjazdu o każdej interesującej nas godzinie, a także podróżowanie samemu, z rodziną lub jedynie z grupką bliskich znajomych. Jak łatwe stało się nasze życie, kiedy jeden z najszybszych i najpewniejszych transportów stoi pod naszym domem lub w naszym garażu. Nie od dzisiaj wiadomo, że środek transportu powinniśmy dobierać pod siebie - własne oczekiwania, warunki. Rozwój motoryzacji Motoryzacja nieustannie się rozwija i pewnie większość z nas nie nadąża za wszystkimi nowinkami, które pochodzą ze świata czterech kółek. Co chwila wychodzą nowe samochody, auta. Jeden model, wyprzedza poprzedni i tak w kółko i w kółko. Znajdziemy coraz więcej warsztatów samochodowych, które oferują nam budowę aut, a także ich tuning. Więcej na temat motoryzacji znajdziesz na stronie: http://kobieceauto.pl/category/motoryzacja Czym jest tuning? To ingerowanie w wygląd zewnętrzny pojazdu, a także w parametry techniczne. Na tuning decydują się klienci, którym marzy się nieco bardziej spersonalizowany typ pojazdu. Klienci oddają swoje motory, skutery, auta do warsztatu. Tam specjaliści przeprowadzają wywiad, żeby dowiedzieć się na czym najbardziej zależy nam, jeśli chodzi o motoryzacje. Dla niektórych jest to tylko podrasowanie samochodów z zewnątrz, by nadać im unikalny i niepowtarzalny wygląd. Dla innych będą tu wydatniejsze rury wydechowe czy mocniejsza ingerencja w technikę całego pojazdu. Samochody można oczywiście tuningować, jednak trzeba być świadomym, że nie wszelkie zabiegi są legalne według polskiego prawa. Warto sprawdzić, w jakie części auta możemy ingerować, aby w późniejszych etapach jazdy na drodze uniknąć mandatu. Motoryzacja - do hobby po zawód Motoryzacja stała się popularną branżą, a także hobby wielu ludzi. Jest duże zapotrzebowanie na dobrze przeszkolonych mechaników i ludzi, którzy po prostu znają się na rzeczy. Nic więc dziwnego, że na poszczególnych uczelniach wyższych zaczęły się pojawiać kierunki, umożliwiające studentom zdobycie inżyniera na poziomie zawodowym właśnie w różnych dziedzinach motoryzacji, budowy maszyn oraz ich tuningu. Później przed absolwentami stoi też otwarta droga do zdobycia magistra z tej dziedziny nauki. Ważne jest to, że tok studiów równo mocno opiera się na zajęciach teoretycznych - tak aby uczniowie zdobywali wiedzę, ale i na zajęciach praktycznych. Po takich studiach możemy zdobyć prace w stacji kontroli pojazdów, w firmach zajmujących się transportem czy też otworzyć własny warsztat i naprawiać oraz tuningować samochody i auta naszych klientów. Dowiedz się więcej na KobieceAuto.pl Łatwo więc wywnioskować, że motoryzacja jest wyjątkowo dobrze rozwijającą się dziedziną nauki oraz biznesu. Jesteśmy jako ludzie niesamowicie od niej zależni, wielu z nas potrzebuje i korzysta z niej na co dzień. Nie chodzi tu tylko o auta i samochody, ale też o komunikację miejską, czy też polską kolej, ponieważ wszystkie te elementy wchodzą w skład szeroko pojętej komunikacji.
 15. Kraków kojarzy się nam oczywiście z piękną architekturą, ale również z wszędobylskimi korkami. Przedostanie się z punktu w punkt często jest niezwykle męczące i czasochłonne. Rosnące opłaty za parkowanie samochodu również nie zachęcają do jego posiadania. Jeżeli doliczymy do tego koszty stałe związane z utrzymaniem pojazdu, rysuje się obraz bardzo kosztownego luksusu. Tymczasem istnieje pewna alternatywa dla takiej sytuacji. A przynajmniej w niektórych sytuacjach możemy nieco zaoszczędzić i zyskać na wygodzie. Mowa o wynajmie samochodów. Kraków kojarzy się nam oczywiście z piękną architekturą, ale również z wszędobylskimi korkami. Przedostanie się z punktu w punkt często jest niezwykle męczące i czasochłonne. Rosnące opłaty za parkowanie samochodu również nie zachęcają do jego posiadania. Jeżeli doliczymy do tego koszty stałe związane z utrzymaniem pojazdu, rysuje się obraz bardzo kosztownego luksusu. Tymczasem istnieje pewna alternatywa dla takiej sytuacji. A przynajmniej w niektórych sytuacjach możemy nieco zaoszczędzić i zyskać na wygodzie. Mowa o wynajmie samochodów. Kiedy wynajem samochodu w Krakowie się opłaci? Jeżeli potrzebujemy samochodu sporadycznie, doskonałym rozwiązaniem może okazać się nawet regularne korzystanie z wypożyczalni samochodów. Wynika to z prostej kalkulacji. W przypadku wynajmu samochodów w wypożyczalni nie będziemy bowiem musieli ponosić wieku kosztów stałych związanych z utrzymaniem naszego samochodu. To chociażby kwestie napraw i ubezpieczenia. Dodatkowo zyskujemy bezpieczeństwo, ponieważ zawsze otrzymamy nowy samochód lub co najwyżej kilkuletni, zależnie od wypożyczalni na jaką się zdecydujemy. Naszym zadaniem będzie jedynie zatankowanie pojazdu i zwrócenie go w nie pogorszonym stanie po czasie wynajmu. W praktyce nawet jeśli potrzebujemy samochodu kilkanaście lub kilkadziesiąt razy w roku, nadal opłaca się go wynajmować, zamiast kupować. Wynajem aut dostawczych w Krakowie – szeroki wybór Również samochody dostawcze wynajmiemy bez problemu. Rynek wypożyczalni jest bogaty i oferuje również takie rozwiązania dla wszystkich wymagających klientów. Samochody dostawcze, podobnie jak osobowe możemy wynająć zarówno na kilka godzin, gdy tylko potrzebujemy przewieźć kilka rzeczy, a także na kilka dni czy nawet długoterminowo, jeżeli na przykład w naszej firmie potrzebne auto będzie regularnie, a z jakiegoś powodu nie dysponujemy swoim własnym. Dziś wypożyczalnie samochodów w Krakowie rozwijając swoją ofertę, dbają również o to, by samo złożenie zamówienia było maksymalnie proste. Często wystarczy jedynie kilka kliknięć na stronie internetowej, a na miejscu musimy zweryfikować jedynie swoje prawo jazdy, choć również to może się odbyć online. Interesuje Cię wynajem aut dostawczych w Krakowie? Skorzystaj z oferty renomowanej wypożyczalni aut Kangoor.
 16. Kolana hamburskie nierdzewne mogą stanowić niezwykle ważny element dowolnej instalacji rurociągowej. Są one wprost niezastąpione w sytuacji, w której konieczna jest zmiana kierunku przebiegu rurociągu. Z ich pomocą można wygodnie łączyć rury np. w zakładzie przemysłowym, nadając im pożądany kierunek. Jest to produkt często poszukiwany przez przedsiębiorców różnych branż. Mogą oni wybierać spośród wielu różnych modeli, aby idealnie dopasować je do swoich indywidualnych potrzeb. W przemyśle chemicznym niezastąpione będą na przykład łuki hamburskie kwasoodporne. Z kolei hamburskie kolana bezszwowe świetnie spiszą się w przypadku instalacji wodnych i gazowych. Uszczelki dla przemysłu - równie ważny element instalacji w zakładach przemysłowych Inne, uniwersalne - podobnie jak kolana hamburskie, elementy armatury w zakładach przemysłowych to uszczelki do zaworów. Również są często poszukiwanym przez właścicieli tego typu firm elementem. Są one odpowiedzialne za zapewnienie szczelności instalacji, dlatego powinny wyróżniać się wysoką jakością oraz niezawodnością. Do najbardziej powszechnych należą uszczelki kryngielitowe, które mogą być stosowane przy rurach i zaworach transportujących różne płyny. Sprawdzą się do wody i pary wodnej, kwasów, zasad, olejów, paliw, czy gazów. Oczywiście każdy, kto chce kupić najlepsze uszczelki do zaworów lub wysokiej klasy kolana hamburskie, powinien poszukać ich w ofercie sprawdzonego producenta. Tylko w takim wypadku można mieć pewność ich najwyższej jakości oraz tego, że sprostają nawet największym oczekiwaniom. Sprawdzony producent z wieloletnim doświadczeniem Od lat współpracujemy z producentem armatury spożywczej ArmaPol z Poznania. Specjalizują się w produkcji elementów metalowych, kwasoodpornych ze stali nierdzewnej. Najczęściej wykorzystywanymi przez partnerów produktami są: złącza mleczarskie, zawody klapowe, zawody tri climp, redukcje nierdzewne, głowice natryskowe, uszczelki i uchwyty zaworów, wzierniki. Wymienione produkty realizowane są zgodnie z normami DIN. Zapraszamy do kontaktu.
 17. Czy regeneracja turbosprężarki może być tania i dobra? Oczywiście, że tak wystarczy trafić do firmy, która posiada odpowiedni sprzęt, wydajność. To wpływa na cenę. Mielec stanowi kolebkę regeneracji w Polsce, to centrum napraw różnego rodzaju podzespołów. Dlatego jeżeli turbosprężarki z Mielca to warto dowiedzieć się więcej gdyż jest tu wiele firm, są też takie które naprawdę warto polecić. Gdzie regenerować turbo w Mielcu? Na czym polega regeneracja turbosprężarki? Najpierw należy odpowiedzieć sobie na pytanie - na czym polega regeneracja turbosprężarki? To pytanie, które zadaje sobie każdy, komu jest ona zalecana. Ty również zaliczasz się do tych osób? Chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej o procesie regeneracji turbosprężarki? W takim razie nasz tekst jest dla Ciebie. Zajrzyj do niego koniecznie! Czym są turbosprężarki? Na początek warto wspomnieć kilka słów o samych turbosprężarkach. Z czym właściwie mamy do czynienia? Co skrywa się pod ich nazwą? Turbosprężarki to narzędzia mechaniczne, które są odpowiedzialne za zwiększenie siły i mocy silnika w napędach spalinowych poprzez wtłoczenie dodatkowego powietrza do komór spalania. To elementy przystosowane do bardzo intensywnej długotrwałej pracy w trudnych warunkach. Do produkcji turbosprężarek wykorzystuje się materiały wykazujące wyjątkową odporność na wysokie temperatury, korozję, czy ścieranie. Dzięki temu przy odpowiedniej eksploatacji mogą nam dobrze służyć i to przez bardzo długi czas. Niemniej jednak nie są to wieczne narzędzia, więc możemy być pewni, że wcześniej, czy później mogą odmówić posłuszeństwa. Gdy dochodzi do awarii turbosprężarki, lepiej pomyśleć o jej naprawie, ponieważ pod względem ekonomicznym jest to bardziej opłacalne rozwiązanie, niż zakup nowego narzędzia. Regeneracja turbosprężarki w MR Radka krok po kroku Naprawa turbo czyli tak zwana potocznie regeneracja turbosprężarki to najprościej mówiąc działania mające na celu przywrócenia jej do dawnej świetności, by znów mogła działać bez zarzutu. Cały proces odbywa się w pełni na profesjonalnym sprzęcie, dlatego solidna regeneracja turbosprężarek może być tylko wykonana w takiej firmie jak MR Radka - Profesjonalna regeneracja turbin i turbosprężarki z miasta Mielec. Oględziny i diagnostyka może obejmować czyszczenie poszczególnych elementów, ich naprawę, czy wymianę na nowe. Jednak dokładny przebieg regeneracji zawsze ustalany jest indywidualnie po pracach diagnostycznych. Dlatego, gdy turbosprężarka trafia do warsztatu, najpierw fachowcy wykonują szczegółowe oględziny. W mieście Mielec ul. Polna 3b woj. podkarpackie znajduje się specjalistyczna firma, która wykonuje naprawy turbo. Profesjonalna naprawa Twojego turbo W tej firmie na początek sprawdzany jest stan urządzenia z zewnątrz, ponieważ w ten sposób można wychwycić wszelkiego typu uszkodzenia zewnętrzne. Następnym krokiem jest rozłożenie urządzenia na poszczególne części, by również je sprawdzić, ale nie tylko. Jak już zdążyliśmy wspomnieć, regeneracja opiera się również na dokładnym czyszczeniu poszczególnych elementów, więc możemy być pewni, że fachowcy również to zrobią. Najważniejszy jest korpus, dlatego właśnie on zostanie poddany precyzyjnemu myciu, piaskowaniu lub śrutowaniu, ponieważ w ten sposób można łatwo pozbyć się zanieczyszczeń oraz korozji. Po dokładnych pracach diagnostycznych przychodzi czas na naprawę. Dla regeneracji turbosprężarek kluczowe znaczenie ma wykonanie wszystkich niezbędnych pomiarów. Dodatkowo każda część jest sprawdzana pod kątem nawet najmniejszych usterek, ponieważ nie można dopuścić, aby przez przypadek wadliwe elementy ponownie zostały zamontowane. Jednak oddając turbosprężarkę w ręce fachowców, nie trzeba obawiać się tego typu sytuacji, ponieważ oni zawsze dokładają starań, aby wszystko przebiegło sprawnie, a urządzenie znów pracowało bez zarzutu. Mielec to nie tylko turbosprężarki, DPF, katalizatory i inne Każdy fan motoryzacji doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak ważnym miastem jest Mielec. Pierwotny rozwój lotnictwa to docelowo wielu specjalistów z branży szczególnie silników, osprzętu. To właśnie Ci ludzie to teraz prywatne firmy regenerujące na przykład w/w turbosprężarki. Możliwa jest także naprawa innych podzespołów jak maglownice, alternatory, siłowniki, sprężarki, wtryski a także czyszczenie katalizatorów i DPF do samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów. Dzięki temu procesowi oszczędzamy i to sporo... Dlatego, gdy okazuje się, że jakieś komponenty uległy już zużyciu, to wymienia się je na nowe o takich samych parametrach jak oryginalne. Na pewno trzeba liczyć się z wymianą łożyska wirnika, pierścieni oporowych, czy odrzutników olejowych i elementów odpowiedzialnych za uszczelnianie. Prace dotyczą również całego zespołu rdzenia, który zostaje poddany wyważeniu dynamicznemu, a wszystko po to, aby wyeliminować wszelkie drgania czy opory. Jeśli nie zostaną stwierdzone inne usterki, to po tych pracach montowana jest kierownica zmiennej geometrii.
 18. Nie od dziś wiadomo, jak bardzo istotne jest pierwsze wrażenie. Najpierw oceniamy wygląd, a wnętrze – dopiero po chwili. Zasada ta ma również zastosowanie w przypadku samochodów. Zadbany, czysty i wypolerowany wóz potrafi zrobić wrażenie! Na samym właścicielu, na potencjalnym nabywcy czy na osobach trzecich… Polerowanie lakieru to jeden z zabiegów pielęgnacyjnych, dzięki któremu efekty bywają wręcz spektakularne. Jak więc prawidłowo wypolerować lakier i co jest do tego potrzebne? Jak wypolerować lakier samochodu? Detailing stał się ostatnio szalenie popularny. W końcu każdy chciałby mieć „odpicowany” i czysty samochód. Można go wykonać w specjalnym studiu czy warsztacie samochodowym albo podjąć się go samodzielnie. Lakier na wysoki połysk to jeden z wyznaczników zadbanego auta. Aby osiągnąć idealny efekt, potrzebne są jednak specjalne preparaty i akcesoria do polerowania lakieru. Każde z nich możesz nabyć w sklepie Kaiser Detailing, w którym o detailingu wiedzą wszystko. Co będzie Ci potrzebne? Przede wszystkim pasta polerska. A właściwie kilka. Występują one w kilku rodzajach i warto zaopatrzyć się w minimum trzy: cuttingowe, czyli przeznaczone do usuwania głębokich rys. To właśnie od ich użycia należy zacząć korektę lakieru, by pozbyć się wszelkich zmatowień, rys, hologramów i swirli, polishingowe (średnio ścierne), idealne do usuwania mniejszych rys i niedoskonałości. Świetnie nadają się do polerowania japońskich samochodów z delikatnym lakierem, w przypadku których najlepiej jest pominąć użycie pasty cuttingowej, finishingowe / nabłyszczające. Bezwzględnie należy je stosować zarówno po użyciu pasty cuttingowej, polishingowej, jak i obu razem. Dzięki tej wykończeniowej paście auto zyska idealny błysk i będziesz mieć pewność, że nie będą na nim widoczne hologramy. Dwa sposoby polerowania Polerowanie lakieru można wykonać na dwa sposoby: ręcznie lub mechanicznie. Pierwszy z nich wymaga użycia specjalnego pada i jest czasochłonny. Drugi sposób jest bardziej efektywny i zdecydowanie szybszy. Wymusza on jednak posiadanie konkretniejszego sprzętu, jakim jest polerka do samochodu (rotacyjna lub oscylacyjna). Jej zakup jednorazowo może wydawać się wysoki, jednak zwróci się już praktycznie po pierwszym użyciu (w porównaniu do profesjonalnego polerowania w studiu detailingu). Polerowanie wykonuje się po uprzednim dokładnym umyciu samochodu, nakładając na lakier odpowiednio dobrane pasty i polerując dokładnie powierzchnię po ich aplikacji. Wymaga to nieco wprawy oraz podstawowej wiedzy, jednak z powodzeniem można podjąć się tego samodzielnie. Wypolerować można nie tylko lakier, ale również szyby i reflektory. Pamiętaj, że połowa sukcesu to odpowiednio dobrany sprzęt i akcesoria.
 19. Wykorzystywanie światła do generowania energii cieplnej lub elektrycznej staje się coraz bardziej popularne, tym bardziej że (w aspekcie ekologicznym) ta technologia nie wzbudza takich kontrowersji jak wiatraki. Panele słoneczne spotykamy już nie tylko na dachach firm ale nie są one już niczym nowym na prywatnych budynkach mieszkalnych. W Polsce możliwości, jakie daje wykorzystanie energii słonecznej chętnie kilka lat temu zaczęły wykorzystywać niektóre spółdzielnie mieszkaniowe, mając również na uwadze dopłaty z Unii Europejskiej. Jednak w dzisiejszych czasach również wykorzystaniu energii słonecznej towarzyszy wyścig technologiczny. Tym bardziej że w tej dziedzinie pojawiły się rozwiązania alternatywne. Można przecież wykorzystywać zarówno baterie słoneczne, jak i fotowoltaiczne. I ten podział może niejednego z nas zaskoczyć. Co wybrać? Często panele słoneczne są mylone z fotowoltaicznymi. Definiując najprościej - działanie fotoogniwa polega na przetwarzaniu energii słonecznej w elektryczną przy wykorzystaniu złącza półprzewodnikowego. Natomiast działanie kolektora słonecznego polega na zamianie energii słonecznej w ciepło. Aby do nastąpiło niezbędny jest odpowiedni nośnik ciepła i może to być odpowiednia ciecz lub gaz. Wybór nośnika energii jest raczej prosty. Zakup ogniw fotowoltaicznych do wykorzystania w domkach jednorodzinnych raczej nie jest zbyt opłacalny póki co. Sprawdza się za to w firmach. Warto jednak podkreślić, ze panele fotowoltaiczne są dosyć żywotne i mogą przetrwać nawet około 20 lat. Ich koszt zwraca się w okresie do 7 lat. Korzyści płynące z paneli słonecznych i fotowoltaicznych Instalowanie paneli fotowoltaicznych póki co raczej nie za często wiąże się one z produkcją energii na sprzedaż, ale niewątpliwie pozwala niejednokrotnie zaoszczędzić na rachunkach. Chociaż jest już coraz więcej przykładów sprzedaży energii pozyskanej przy pomocy paneli - do sieci. Funkcjonują już elektrownie wykorzystujące właściwości fotoogniw. Mimo to w tym aspekcie nadal nie ma jasnych i korzystnych uwarunkowań prawnych. Energię pozyskaną z baterii słonecznych można wykorzystać między innymi do podgrzewania wody, dogrzewania budynków lub podgrzewania podłogowych mat grzewczych w łazienkach. Natomiast baterie fotowoltaiczne w firmach mogą stanowić również zabezpieczenie przed niespodziewanymi awariami u zewnętrznego dostawcy prądu. Do ekonomicznego wykorzystania energii słonecznej w domku jednorodzinnym może już nam wystarczyć 10 paneli dających moc 3 kW. Jednak kiedy przyjrzymy się zmianom na dachach domów jednorodzinnych i niektórych firm, możemy bez ryzyka stwierdzić, że wykorzystanie energii słonecznej jest coraz bardziej popularne i ma przed sobą przyszłość. Więcej na https://tech.redpanda.pl/
 20. Dla osób prowadzących własną firmę, lub zamierzających ją założyć, wybór odpowiedniego biura rachunkowego to niezwykle istotna kwestia. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę i jakimi kryteriami kierować się przy zmianie albo wyborze takiego biura. Kompetencje danego biura Przy wyborze, lub też zmianie biura rachunkowego, należy zwrócić uwagę, czy biuro posiada kwalifikacje, poparte odpowiednim certyfikatem i zezwoleniami. Podkreślić należy, że takie certyfikaty nie są obecnie wymagane w świetle prawa, jednakże ich posiadanie wpływać może na renomę danego miejsca i gwarantować klientowi stuprocentowe bezpieczeństwo i pewność. Warto również dowiedzieć się, czy wybrana placówka gwarantuje ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, oraz jaki jest jego koszt i zakres. Co prawda, z kolei ta kwestia jest uregulowana prawnie, jednak nie wszędzie przykłada się do tego wagę. Wybrane biuro powinno wzbudzać zaufanie i gwarantować klientowi pełne bezpieczeństwo. Lokalizacja biura rachunkowego Jest to bardzo ważny aspekt, który często może mieć kluczowe znaczenie. Właściwe umiejscowienie biura wpływa na wygodę osób korzystających z jego usług. Większość przedsiębiorców poszukuje biura, które będzie umiejscowione blisko siedziby ich firmy lub miejsca zamieszkania, by móc w każdej chwili się do niego udać i załatwić sprawy. Często jednak dobra lokalizacja, niekoniecznie przekłada się na najwyższą jakość świadczonych usług. Zamiast wykonywać długie analizy dostępnych biur w okolicy firmy, lepiej wybrać wygodną, nowoczesną opcję proponowaną przez biuro rachunkowe INTAXO. Świadczy ono usługi księgowe dla firm, bez względu na ich lokalizacją. Jest to możliwe dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu, czyli mobilnej aplikacji, którą klient otrzymuje za darmo. W aplikacji tej księgowa może wystawiać faktury i prowadzić sprawy finansowe danej firmy. Wybór tego biura rachunkowego rozwiązuje kwestię wyszukiwania biura rachunkowego w odpowiedniej lokalizacji. Zakres prowadzonych usług Wybór biura rachunkowego powinien zostać uargumentowany szerokim zakresem oferowanych usług. Warto rozważyć, czy firma preferuje wąski zakres działania, ponieważ zwyczajnie nie posiada większych potrzeb, czy też biura oferującego szeroki i różnorodny zakres pomocy, nie tylko kwestie księgowości. Lepiej jednak, kiedy do dyspozycji jest większy wachlarz możliwości, ponieważ firma wraz ze swoim rozwojem może zwiększać zapotrzebowanie na uwzględnianie pewnych spraw finansowych. Przy analizie usług, dobrze jest zwrócić uwagę również na ceny. Obowiązuje zasada - tanio nie znaczy dobrze i trzeba się liczyć z tym, że biuro rachunkowe oferująco podejrzanie niskie ceny za proponowaną pomoc, może nie świadczyć jej z należytą starannością i dbałością o każdy szczegół. Odpowiednia weryfikacja Przed podjęciem decyzji o wyborze biura, należy odpowiednio je sprawdzić. Warto poczytać w Internecie opinie na temat wybranych usług, a także odwiedzić stronę internetową danego biura rachunkowego i przeanalizować umieszczone tam informacje. Pozwoli to określić, czy świadczona pomoc będzie tą, której oczekuje dana firma. Oprócz tego, należy zastanowić się, czy jest to ogromna firma, czy też kameralne biuro. Takie, które świadczy usługi dla całej masy podmiotów, będzie się mniej skupiać na każdej firmie z osobna. Z kolei mniejsze biuro rachunkowe wiązać się może z indywidualnym podejściem do klienta i możliwością personalizacji usług w stosunku do potrzeb. Wybierając biuro rachunkowe INTAXO, kwestia ta schodzi na drugi plan, ponieważ oferowane przez nie usługi są całkowicie dopasowane do potrzeb klienta, a gwarantowana aplikacja posiada mnóstwo przydatnych funkcji i narzędzi, które cały czas są aktualizowane i ulepszane, wedle sugestii klientów. Dzięki takiemu rozwiązaniu, firma w każdej chwili może kontrolować swoje rachunkowe kwestie, co przekłada się na zwiększoną kontrolę nad finansami firmy. Jak widać, wybór biura rachunkowego to istotna kwestia dla przedsiębiorcy, także dlatego, że to właśnie na nim ciąży obowiązek prawidłowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Świetnym rozwiązaniem jest wybór biura, które spełnia wszystkie konieczne wymogi i zapewnia wygodę, bezpieczeństwo i gwarantuje klientowi stałą kontrolę nad jego kwestiami finansowymi. Artykuł powstał przy współpracy z INTAXO - ogólnopolskim biurem rachunkowym.
 21. Silnik, dla osób niemających szczególnego pojęcia o motoryzacji, to po prostu ten element, który napędza działanie pojazdu. I tak właśnie jest, nie potrzeba tu specjalistycznej definicji, bo silnik to właśnie element samochodu, który zapewnia moment obrotowy podczas spalania benzyny. Podobnie jest w przypadku samochodów elektrycznych, choć w ich przypadku oczywiście główną rolę odgrywa prąd. Natomiast zarówno w jednym, jak i drugim przypadku, to właśnie silnik jest rdzeniem całego pojazdu, dlatego warto co jakiś czas sprawdzać jego stan. Jakie są objawy zepsutego silnika? Zepsuty silnik daje o sobie znać poprzez spadek mocy i dziwne dźwięki podczas ruszania pojazdu z miejsca lub dynamicznej jazdy. W takiej sytuacji jak najszybciej musimy udać się do mechanika, ponieważ jazda z takim silnikiem jest niebezpieczna. Co więcej, szybka reakcja może nas uchronić przez późniejszymi wydatkami na części do silników. Jakie części do silników spalinowych najczęściej wymieniamy? Mimo prostego opisu, który udało mi się wypracować w rozmowie z good-goods.pl, budowa silnika jest bardzo skomplikowana. Jest jednak kilka części, które są kluczowe dla jego działania, a więc są wymieniane najczęściej. Blok silnika Głowica cylindrów Uszczelka głowicy cylindrów Skrzynia korbowa Zespół obrotowy Układ rozrządu W przypadku uszkodzenia któregokolwiek z wymienionych czeka nas naprawa silnika, której z pewnością nie będziemy w stanie dokonać sami. Musimy liczyć się więc z kosztami naprawy u mechanika, a więc tak zwaną robocizną. W tym miejscu powstaje jeszcze jedno dodatkowe pytanie. Samodzielne zamówienie części czy pełne zlecenie u mechanika? Ważnym pytaniem w przypadku naprawy jest to, czy ograniczymy się jedynie do robocizny, czy zaufamy mechanikowi w sprawie zamówienia. Części do silników są dosyć drogie, więc warto zrobić to samemu. Oczywiście, jeśli mamy doświadczonego i zaufanego mechanika, to najlepiej zdecydować się na wymianę i zamówienie z jego ręki, a już w ogóle najlepiej, jeśli posiadamy gwarancje i samochód może być serwisowany. Jeśli jednak tak nie jest, to warto zlecić diagnozę problemu, a części poszukać samodzielnie, ponieważ jesteśmy w ten sposób w stanie oszczędzić nawet kilkaset złotych.
 22. Silnik - to maszyna zmieniająca pewną energię w energię mechaniczną. Jest on najważniejszą częścią napędową samochodu. Należy prawidłowo o niego dbać, by nie musieć go wymieniać lub naprawiać. Ważne jest, by regularnie wymieniać wszystkie płyny eksploatacyjne. Pozwoli to na długotrwałe i bezproblemowe użytkowanie jednego silnika. Na czym polegają remonty silników? Specjaliści z nowymotor.pl wyjaśniają, że remonty silników to przywrócenie im właściwego stanu technicznego pozwalającego na ich bezpieczne eksploatowanie. Stopień w jakim silniki są naprawiane zależy od wyniku ich diagnozy, a pełną diagnozę można przeprowadzić po demontażu silnika. Najczęściej remonty silników polegają na: wymianie pierścieni tłokowych i honowaniu cylindrów - nieszczelne pierścienie obniżają kompresję i powodują utratę mocy, a także zaburzają sprawność silnika. Są one powodem spalania większej ilości oleju, wymianie panewek głównych, korbowodowych i łożyska wałka rozrządu - jest to konieczne gdy powierzchnia tych elementów zużyje się. Jeśli między tłokiem a korbowodami jest dużo luzu, wówczas trzeba skorygować otwory w obu częściach, a następnie wymienić sworznie tłoków, które łączą tłok z korbowodami, zabieleniu głowicy - proces ten polega na obróbce mechanicznej głowicy, która ma wygładzić jej łączenie z blokiem silnika, wymianie uszczelek, pasków klinowych, paska rozrządu oraz innych niezbędnych elementów odpowiadających za prawidłową pracę silnika. Od czego uzależniony jest koszt remontu silnika? Remont silnika jest dobrym rozwiązaniem gdy dotyczy nowego samochodu. Remonty silników mogą mieć różną cenę, która uzależniona jest od miejsca w jakim remont zostaje zrobiony. Koszt remontu silnika będzie wyższy jeśli będzie przeprowadzony w autoryzowanym serwisie. Na koszty składają się także zakup części oraz materiałów eksploatacyjnych. Jest to ważny czynnik, ponieważ zaleca się kupno oryginalnych części zamiennych, które są drogie, ale pozwolą na dłuższe używanie auta. Ważne jest jak duża będzie naprawa, ponieważ im więcej części jej wymaga tym koszt remontu silnika będzie wyższy. Na koszt remontu silnika składają się także marka, model oraz wiek auta. Ile wynosi koszt remontu silnika? Mały remont silnika mieści się w kwocie 1500 - 2000 zł, remont kapitalny może wynieść nas nawet 5000 zł. Koszt może się różni ze względu na model, typ oraz rok produkcji samochodu, a także miejsca w jakim remont będzie przeprowadzany.
 23. Mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, że uszczelnienia są jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych wielu maszyn i urządzeń. Uszczelki przede wszystkim pełnią funkcję ochronną oraz zabezpieczającą. Bardzo istotnym uszczelnieniem jest tu pierścień uszczelniający zwany simmeringiem. Simmeringi to bardzo wyspecjalizowane elementy uszczelniające, które za zadanie mają utrzymać środek smarny pomiędzy ruchomymi elementami. Uszczelnienia obrotowe, czyli simmeringi – czym się charakteryzują? Simmering to uszczelnienie składające się z wargi uszczelniającej wałek oraz zewnętrznej części w kształcie walca. Uszczelnienia promieniowe wału, czyli potocznie zwane simmeringi dzielą się dwa typy: typ A oraz typ AO. Pierwszy rodzaj simmeringów to pierścienie jednowargowe, natomiast simmering oznaczony symbolem AO będzie wyposażony w dodatkową wargę przeciwpyłową. Zewnętrzna część simmeringa wykonana jest z blachy, która powleczona jest elastomerem. Jeśli chodzi o część wewnętrzną, to składa się na nią wyżej wspomniana elastyczna warga uszczelniająca. Simmeringi zakładane są pomiędzy obracające się elementy konstrukcyjne wielu maszyn oraz urządzeń w celu utrzymywania środka smarnego i zapobiegania przedostawania się zanieczyszczeń do wewnątrz. W jaki sposób działają simmeringi? Sposób działania pierścieni typu simmering nie jest skomplikowanym procesem. Na początek skupmy się jednak na znaczeniu wymaganej grubości warstwy smarnej. Grubość ta wynika głównie z równowagi sił działających na uszczelnienie: siły hydrodynamicznej oraz sił promieniowych. Istotną kwestią jest tu też odpowiednie ustalenie siły promieniowej. Jej zbyt wysoka wartość może doprowadzić do obniżenia żywotności uszczelnienia. Natomiast przy zbyt niskim poziomie działania siły może nie być zachowana odpowiednia szczelność. Sam metalowy pierścień opiera się o inne elementy, a dzięki sprężynie materiał uszczelniający zostaje dociśnięty do powierzchni wału. W momencie, kiedy wał wykonuje obroty, olej smarujący, który go pokrywa, nie wydostaje się z uszczelnienia. Tutaj swoje zadanie odgrywa warga uszczelniająca, która dzięki odpowiedniemu kształtowi zapewnia wymaganą szczelność. Wargi zatrzymują również olej, kiedy wał się nie obraca. Z czego produkowane są pierścienie uszczelniające? Pierścienie uszczelniające typu simmering produkowane są różnego rodzaju materiałów. Wszystko zależy tak naprawdę od wymagań maszyny, wykonywanej przez nią pracy oraz od warunków panujących w miejscu przeznaczenia. Przy doborze materiału do wykonania uszczelnienia musimy brać pod uwagę takie aspekty jak: zakres temperatur, występowanie substancji chemicznych, niebezpiecznych cieczy czy innych niesprzyjających czynników. Jednak najczęściej wykorzystywanymi materiałami do produkcji simmeringów są: kauczuk nitrylowy, czyli NBR. Materiał ten wykazuje odporność na oleje, smary, płyny hydrauliczne oraz benzynę. Ponadto simmering NBR jest produktem niewrażliwym na alkohole, wodne roztwory soli oraz rozcieńczone kwasy i zasady w niewysokiej temperaturze. Pierścień NBR może pracować w temperaturze sięgającej od -30 do 100 stopni Celsjusza; kauczuk fluorowy, czyli FKM, FPM lub Viton. Warto jednak podkreślić, że wszystkie te nazwy określają ten sam surowiec. Simmering wykonany z Vitonu odporny jest na oleje i smary mineralne, węglowodory, płyny hydrauliczne oraz kwasy nieorganiczne. FKM jest dodatkowo wysoko niewrażliwy na promieniowanie UV. Pierścień wykonany z Vitonu może być stosowany w temperaturze sięgającej nawet 200 stopni Celsjusza; kauczuk silikonowy, czyli VMQ. Pierścień wykonany z kauczuku silikonowego wykazuje odporność na oleje i smary mineralne, rozcieńczone roztwory soli oraz alkohole. Dodatkowo simmering VMQ może być stosowany w miejscach, gdzie zakres temperatur waha się w przedziale od -50 do 200 stopni Celsjusza; kauczuk akrylowy, czyli ACM. Simmering ACM jest uszczelnieniem odpornym na oleje mineralne oraz wodę. Jest tworzywem niewrażliwym na temperatury sięgające od -25 do 150 stopni. Należy jednak pamiętać, że to, z czego zostanie wykonany pierścień uszczelniający, warunkowane jest w głównej mierze miejscem przeznaczenia. Artykuł powstał przy współpracy z firmą produkującą uszczelki FKM FPM Viton - Kedarix https://kedarix.com/
 24. Zakup samochodu w obecnych czasach stał się wysoce skomplikowaną czynnością. Coraz częściej decydujemy się na zakup młodszych pojazdów, podczas gdy kilkunastoletnie egzemplarze trafiają w ręce komisów czy na złomowisko. Na rynku znajdziemy samochody z silnikami benzynowymi, diesla, hybrydowe oraz elektryczne. Z racji wysokich cen tych ostatnich, sprawdzimy, jaki zakup okaże się korzystniejszy w przypadku pojazdów z silnikami benzynowymi oraz o zapłonie samoczynnym. Diesel i benzyna – jakie są różnice? Ogólna zasada działania i budowa silników benzynowych oraz silników diesla jest w gruncie rzeczy bardzo podobna. Zasadniczą różnicą jest rodzaj zastosowanego w nich paliwa, a także charakterystyka jego spalania. Silnika benzynowe wykorzystują mieszankę benzyny z powietrzem, która ulega zapłonowi na skutek iskry, wywoływanej przez świece zapłonowe. Z kolei silnik diesla wykorzystuje jako paliwo olej napędowy, który również w obecności powietrza spala się, ale nie pod wpływem iskry elektrycznej, lecz wysokiego ciśnienia oraz temperatury wytwarzanej w komorze spalania. Co jest tańsze w utrzymaniu? W obiegu kierowców narosło sporo mitów i przekonań, zarówno do silników benzynowych, jak i silników diesla. Często uważa się, że silnika diesla są długowieczne, mało palą i sprawiają mniej kłopotów, niż silniki benzynowe. Rzeczywistość jednak wygląda zupełnie inaczej. O ile stare silniki wysokoprężne potrafiły co prawda zaskoczyć gigantycznymi przebiegami bez większych ingerencji serwisowych, tak nowoczesne jednostki diesla to istny majstersztyk inżynierii. Z racji mocno wyśrubowanych norm emisji spalin, nowoczesne silnika diesla musiały zostać wyposażone w innowacyjne systemy oczyszczania spalin, co dodatkowo wpłynęło zarówno na koszty budowy całego oprzyrządowania, jak i koszty eksploatacji oraz serwisowania tych silników. I tak zatem o ile sam silnik wydaje się jednostką w miarę wytrzymałą, tak wszystkie dodatkowe elementy oczyszczania spalin (np. filtr DPF), to już istna udręka dla właścicieli tego typu pojazdów. W przypadku ich awarii, trzeba liczyć się bowiem z ogromnymi kosztami, które sięgają nawet kilku lub kilkunastu tysięcy złotych. Tym samym zakup samochodu z silnikiem benzynowym wydaje się być bardziej korzystny. Spalanie benzyny nie generuje tak sporej ilości szkodliwych spalin, co silniki diesla, a zatem jednostki te nie wymagają stosowania wymyślnych układów oczyszczania. Na jakie koszty napraw się przygotować? Koszty serwisowania samochodów stale rosną. Jest to spowodowane nie tylko tym, ile zarabia mechanik, ale również cenami samych części. Do najdroższych elementów silnika benzynowego zaliczyć trzeba układ zapłonowy, przeniesienia napędu oraz zasilania paliwem. Ceny te jednak pozostają niższe, w porównaniu do kosztów napraw nowoczesnych silników diesla. Do najdroższych podzespołów w przypadku tego typu silników należy m.in. turbosprężarka, dwumasowe koło zamachowe, układ paliwowy oraz systemy oczyszczania spalin, np. filtr DPF. Wszystkie te aspekty sprawiają, że zakup nowoczesnego silnika diesla wydaje się pozbawiony sensu ekonomicznego. Spalanie jest co prawda odczuwalnie niższe w porównaniu do silników benzynowych, ale na dłuższą metę silniki te potrafią niekiedy doszczętnie zrujnować domowy budżet.
 25. Wiosna to czas, gdy warto zająć się już wymianą zimowych opon na letnie. Ogumienie przystosowane odpowiednio do aktualnych warunków drogowych zapewni nam bowiem pełne bezpieczeństwo podczas jazdy. Gdzie najbardziej opłaca się nam kupić nowe opony? Lepiej zrobić to tradycyjnie, czy może w sklepie online? W dzisiejszych czasach coraz częściej robimy zakupy przez internet. Nic więc dziwnego, że zakres sprzedawanych w sieci towarów stale się poszerza. Obecnie kupimy tam już dosłownie wszystko — także opony. Wielu kierowców mających w planach wymianę ogumienia rozważa jego zakup właśnie przez internet. Czy jest to jednak dobre rozwiązanie? Czy nie lepiej po prostu udać się do tradycyjnego sklepu i wybrać je osobiście? Na te pytania odpowiemy sobie już za chwilę. Nie podlega wątpliwości jednak, że zwiększenie zakresu naszych możliwości jest dużym atutem. Sprawdźmy więc, jak wybrać sklep z oponami cenionych producentów. Stacjonarnie czy online — gdzie lepiej kupić opony na sezon letni? Niektórzy z nas uwielbiają robić zakupy przez internet. Inni natomiast pozostają wierni tradycyjnym metodom kupowania. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety, dlatego trudno jednoznacznie stwierdzić, które z nich zapewnia więcej korzyści. Dlatego też warto wziąć ten temat pod lupę. Kupowanie nowych opon nie jest łatwym zadaniem i wie o tym z pewnością każdy kierowca. Obecnie tego typu produkty możemy kupić zarówno online, jak i stacjonarnie. Decydując się na zakupy online, z pewnością wybierzemy odpowiednie ogumienie znacznie szybciej. Dzięki możliwości filtrowania produktów z łatwością dopasujemy je do naszych potrzeb i preferencji. Dużym atutem tego rozwiązania jest też sprawna dostawa. Sami nie musimy martwić się natomiast transportem opon. Internetowy sklep z oponami cenionych producentów gwarantuje nam najwyższą jakość produktów i wybór spośród najlepszych modeli opon, takich jak https://noweopony.pl/opony/goodride. Zaletą zakupów stacjonarnych jest natomiast możliwość fizycznego wyboru ogumienia. Dla osób, które przed zakupem muszą dokładnie obejrzeć i dotknąć produkt, będzie to duży plus. Jak zamówić opony przez internet? Kupowanie opon przez internet jest niezwykle łatwe. Można powiedzieć śmiało, że to nawet prostsze, niż przy zakupach stacjonarnych. Zajmie nam to dosłownie kilka minut. Wystarczy wejść na https://noweopony.pl/ — to sklep z oponami cenionych producentów, zapewniający bardzo duży wybór wśród produktów. Następnie w wyszukiwarkę należy wpisać parametry opon, jakie są nam potrzebne. Na ich podstawie uzyskamy dostęp do propozycji spełniających nasze wymagania. Teraz pozostaje nam już tylko wybrać konkretny model.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum akceptujesz Warunki użytkowania forum Warunki użytkowania.