Skocz do zawartości

Peugeot 407 - automatyczna skrzynia szarpie po rozgrzaniu


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 Potrzebuje dokupić do firmy samochód kombi najlepiej z automatyczną skrzynią biegów bezwypadkowy sprawny. Znalazłem w ogłoszeniach peugeota z silnikiem 2.7 hdi (wiem silniki niezbyt polecane) z dużą ilością gadżetów - auto bezwypadkowe i generalnie zadbane. W briefie dostrzegłem dane poprzedniego wpłaściciela i postanowiłem go odnaleźć w internecie i udało się.

 Potwierdził przebieg i historię sprzedaży auta oraz bezwypadkowość. Wspomniał jednak, że jedyną wadą to szarpanie skrzyni biegów jak już auto się rozgrzeje po ok. 40 minutach jazdy. Noi fajnie, gdyż na testowej jeździe tak długo pewnie bym nie jeździł. 

Czy ktoś z Was mógłby oszacować straty w automatycznej skrzyni i przewidywane koszta. Auto ze względu na swój stan jest sporo droższe od średniorynkowych cen i gdybym miał jeszcze dorzucać 5 tys wówczas temat odpuszczam. Domyślam, się że jest to wróżenie fusów i ze skrzynie trzeba zrzucić by ocenic straty. Ale jeśli bylibyście w stanie powiedzieć szacunkowe granice napraw, byłbym bardzo wdzięczny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia tylko wymiany oleju a może to koniec skrzyni. Nie da się bez oględzin tego stwierdzić. Jeśli olej śmierdzi spalenizną to może się da odratować, jeśli są opiłki, to skrzynia do roboty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by sprawdzić układ chłodzenia oleju skrzyni biegów, w moim byłym samochodzie marki Pontiac Sunbird był ten sam problem, okazało się że jeden przewód łączący skrzynię z chłodnicą był zgnieciony co skutecznie ograniczało przepływ oleju

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuszczam chyba temat, bo sprawdziłem też opinie o sprzedającym. W chwili obecnej odpuszczam sobie automatyczną skrzynie biegów - bo za dużego wyboru nie ma a skupiam się na: 

  • auto kombi
  • zarejestrowane
  • do max 20 tys zł, choć chętnie 15tys + serwis startowy
  • rok > 2006
  • bezwypadek, od prywatnej osoby do handlarzy nawet nie zaglądam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania