Skocz do zawartości

Płyn do czyszczenia felg - inne zastosowanie


pyly

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Posiadam takie cuś jak na tym zdjęciu.

To koncentrat kwasowego środka do czyszczenia głównie felg. 

Czy jakiś spec może mi powiedzieć, do czego mógłbym jeszcze użyć tego środka, jeśli chodzi o motoryzacyjne i rowerowe sprawy. Czy mozna np. spsikać nim cały łańcuch oraz przerzutki, a potem spłukać wodą i nie wyżre mi metalowych i plastikowych elementów, przy zastosowaniu rozcienczenia 1:5? Czyszczenie wahaczy, miski olejowej aluminiowej od spodu przykladowo wchodzi w grę, czy lepiej nie ryzykowac ze jeszcze srodek się gdzies dostanie i bedzie problem? 

 

 

IMG_20190210_153101.jpg

IMG_20190210_154036.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego środka ale wiem że środki do czyszczenia felg bardzo dobrze rozpuszczają pył z klocków hamulcowych, a czy poradzą sobie ze smarami czy tez innym brudem to musiał byś sprawdzić, stalowych elementów czy tez aluminiowych pewnie nie zje skoro felgi są stalowe i aluminiowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak jeszcze byłem parę lat młodszy i głupszy widząc jak ładnie radzi sobie z aluminiową felgą chciałem wyczyścić chromowane stopki (rury)- źle się to skończyło dla orurowania, cały chrom jak u magika zniknął a dodatkowo dziś już brud, który przez lata od tamtego wydarzenia osiadł w porach jest nie do wyczyszczenia :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta napisali

https://www.voulis.com/en/car-cleaning-care/powerful-cleaning-liquids/strong

Czyści aluminiowe felgi-niklowane chromy bez wpływu na nie. Czyści również skutecznie węgle i pozostałości soli. Nadaje się do czyszczenia zbiorników inox. Stosuje się go w postaci stałej lub rozcieńczonej w stosunku 1: 1 do 1:10 wodą, w zależności od zabrudzeń.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując .. Plyn dobrze radzi sobie z brudem. Z cienką warstwą metalu( tu chromu) też sobie poradził.. Zanim bym cos tym potraktował chyba warto by było spróbowac gdzieś na czymś co nam w razie czego nie będzie szkoda.. Jak w instrukcji wielu mocnych "czyścicieli" piszą - najpierw próba na niewidocznym elemencie.. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem coś podobnego, opartego na kwasie. Mylo dobrze, ale nie widziałem aby było agresywne dla innych części samochodu. (mowie o zewnątrz)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.04.2019 o 13:51, filippo napisał:

lepiej uważać z takimi środkami i używać ich zgodnie z przeznaczeniem

no ja kiedyś nie zwracałem na to uwagi i przez przypadek załatwiłem sobie samochód, 

kupiłem jakiś środek do czyszczenia felg w instrukcji jest napisane żeby zmyć obfitym strumieniem wody a ja o tym zapomniałem i trochę "wżarło " mi się w felgę 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania