Skocz do zawartości

opel corsa 1,0


Gość Corsina

Rekomendowane odpowiedzi

.malo kto uwiezy w to ze w trasie udalo mi sie zejsc chwilami ponizej 5l

A uwierzysz, że krowa Audi A6 1.8 turbo spali w trasie ok. 6-7l ? W mieście 8.5 litra. LPG niecałe 11. Jest 2 razy większa od corsy... :mrgreen: I szczerze mówiąc nie patrzę na zegarek na trasie, tylko jadę ekonomicznie - 100-130km/h bez gwałtownych operacji gazem.

 

uwiez mi Akos ze tym autkiem da sie zapiszczec

Wiem - napisałem o full load czyli 5 osób + normatywny bagaż. Wtedy popróbuj, tylko miej w rezerwie w razie "W" ze 300-400zł na nowe przeguby :-P

55kM dla masy auta 1000kg + komplet 5 osób (powiedzmy 450kg) + 50kg bagażu to naprawdę niewiele... Łącznie masa 1500kg i 55kM. Czyli 1kM ma dać radę 30kg ponad...

Porównaj z ciekawości: Calibra 2.0 16v 136kM - masa 1200kg, 4 osoby to powiedzmy 350kg + 50kg bagażu = 1600kg. Czyli 1kM ma ciągnąć 12kg... Jest różnica?

 

pod uwage byly brane tez aspekty bezpieczenstwa

ŻADNE z wymienionych modeli nie zapewnia go na dostatecznym poziomie. Ilość poduszek nie jest wyznacznikiem bezpieczeństwa auta, tylko jego KONSTRUKCJA.

Matiz? Wolne żarty... Znam go na wylot. Kilka lat przy nim dłubałem. Porażka.

Seicento, Ka - bez komentarza. Fiesta niewiele lepiej, podobnie jak tigra/corsa.

Sory, ale jak auto nie ma z przodu kupy blachy w sensie długości, lub masywnego silnika, to o bezpieczeństwie raczej nie ma co dyskutować.

Zresztą, po co być gołosłownym... Starczy popatrzeć:

 

 

 

Pytania jakieś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Pytania jakieś?

 

Ja nie mam, samochód powinien mieć strefy zgniotu wtedy jest bezpieczny, Arek pamiętasz mojego Pontiaca od zderzaka do silnika spokojnie 50 cm w połowie dystansu była chłodnica a zderzak wykonany na wzór szyny :lol: i powiem tak, tym samochodem jeździło mi się najpewniej, żałuję że go sprzedałem miał być skończony i było by ładne wozidełko :cry:

38878414001_large.jpg

Pontiac_Sunbird_jpg_667x667_q100.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"witam MALINKE oraz GRZESIA" Cześć Corsina :-) witam w jakże zacnym gronie :mrgreen:

 

Zara nas Arek wywali do ogólniaka o Tigrze ale póki kota nie ma.....

 

"prośba do Malinki opisz swoje zabiegi przy autku porady i sugestie mile widziane..... :->"

 

Kochana z zabiegów przy autku... :roll: w sumie to odradzam prowadzenie w szpilkach na dłuższych dystansach, błyszczyk przechowuj zawsze w tym samym miejscu, zamykaj drzwi pasażera kładąc torebkę na jego fotelu :lol:

A tak serio: nie mam pojęcia jak dbać o autko, dlatego tu trafiłam 8-)

Wasyl polecił mi dobrego mechanika. Poza tym myję je pewnie za często, dziś poodkurzałam, myślę jak odświeżyć lakier tak żeby zbytnio nie podkreślić rudawych akcentów w nadkolach. ( może lepiej się ich pozbyć?)

No nie mam się czym popisać :oops::oops::oops:

Pan na stacji paliw odkrył dziś że miałam 3 koła za bardzo nadmuchane ale nie wiem czym to skutkuje.

 

Ps. Corsina, piszesz długaśnie jak Żeromski :lol: ale fajnie się czyta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania