Skocz do zawartości

Konserwacja podwozia


Gość KubaK

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliża się okres jesienno zimowy i postanowiłem wejść pod auto zobaczyc jak wygląda konserwacja. Auto to Corsa C z 2004 roku. Ogólnie nie jest źle i nie ma jakoś uszkodzeń w oryginalnej konserwacji ale jest kilka miejsc gdzie widać bardzo delikatny nalot rdzy. Daleko temu do perforacji blachy. Jest to np w miejscu tego wystającego "kołnierza" wzdłuż progów i w kilku drobnych punktach.

Zastanawiam się nad konserwacją tego za wczasu aby np za dwa lata nie wyglądało to gorzej i póki nie trzeba nic spawać.

Kolega z zawodu blacharz/ lakiernik zaproponował mi konserwację podwozia razem z konserwacją profili zamkniętych za około 350zł i w tym oczyszczenie wszystkich tych niepewnych miejsc i ogólnie poprawienie całości.

Czy opłaca się to robić? Czy cena jest w miarę ok licząc materiały i robociznę? Może jakieś uwagi techniczne co do wykonania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie skąd ta rdza jak masz karoserie cynkowaną, ten nalot to może być całkiem coś innego umyj to wyczyść i zobaczysz, dasz blacharzowi on to wyczyści do gołej blachy i potem dopiero wyjdzie rdza jak malowana, ja bym to wyczyścił na dzień dobry

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to są pukty gzie pewnie poprzednie zimy coś lekko uszkodziły tą powłokę. Ocynk jest ale kto to może wiedzieć jakiej to jakości jest ocynk (Corsa z polskiego salonu). Dla mnie ewidentnie wygląda na takie punktowe plamki, nawet nie są to jakieś ogniska rdzy tylko taki nalot jaki robi się na odsłoniętej blasze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kolega z zawodu blacharz/ lakiernik zaproponował mi konserwację podwozia razem z konserwacją profili zamkniętych za około 350zł i w tym oczyszczenie wszystkich tych niepewnych miejsc i ogólnie poprawienie całości.

 

Widać, że musi być dobry kolega skoro tak tanio policzył :) Ja w zeszłym roku za zabezpieczenie antykorozyjne podwozia zapłaciłem tysiaka w serwisie;) Ale narzekać nie będę, bo zrobione porządnie, że... rdza nie siada ;p I to z pięcioletnią gwarancją.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania