Skocz do zawartości

Szyby w aucie lepiej skrobać, czy spryskać ?


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym poruszyć kwestię szyb w mroźny, poranny poranek. Waszym zdaniem czy szyby lepiej skrobać, czy spryskać dostępnymi preparatami w celu ich odmrożenia.

 

Generalnie zarówno jedna jak i druga metoda odmrożenia szyb ma wady i zalety do kontrmetody.

 

A co radzicie na przypadek, gdy szyby są zamrożone od środka ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

co radzicie na przypadek, gdy szyby są zamrożone od środka ?

nawiew na max , ogrzewanie na max , w czasie kiedy oczyszczasz auto z zewnątrz , to przez te powiedzmy 10 minut silnik zdoła się na tyle zagrzać, aby podac letnie z dmuchawy

oczywiście warunkiem jest sprawny termostat

 

ja w ten sposób robię od 20 lat czyli od chwili kiedy mam swoje własne auto

 

no, 19 lat bo rok jeździłem maluchem :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie dopuszczam by w samochodzie było tyle wilgoci, jak pokazuje mi się woda na wycieraczkach rozkładam gazety które wszystko wpiją i je wywalam, nie pamiętam już kiedy miałem ostatnio zamarznięte szybo od środka no ale jak już się trafi taka sytuacja to popieram Arka ciepło i nawiew na MAX, co do preparatów mam w samochodzie odmrażacz i jak jest cienka warstwa lodu na szybie to spryskuje jak jest tego więcej niestety czeka mnie drapanie, czy są wady i zalety hmm nie słyszałem żeby preparaty były szkodliwe są produkowane na bazie spirytusu i napewno nie zaszkodzą ani szybie anie karoserii, z drapaniem różnie bywa można sobie przez przypadek uszczelkę zniszczyć, a plastikowymi drapaczkami to raczej szyby się nie porysuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plastikowymi drapaczkami to raczej szyby się nie porysuje.

Ja kupiłem rok temu z mosiężną końcówką metalową. Rewelacja, jedno pociągnięcie i do czysta zdrapane i nic nie rysuje :)

 

A odmrażacz mam i chyba z raz używałem - za wolno działa, choć to sonax :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasyl, a ja używam Sonaxa i jestem zadowolony, daje sobie rade znakomicie ;-) nie pamietam kiedy ostatnio skrobałem szyby :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania