Skocz do zawartości

Allianz, AXA, Benefia, PTU, PZU - opinie o ubezpieczycielach


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ponieważ jestem w trakcie wyboru ubezpieczyciela AC dla mojego nowego nabytku. Proszę Was o Wasze doświadczenia z ubezpieczycielami zwłaszcza polis AC i Assistance.

 

Osobiście miałem ubezpieczoną Lagunę w Benefia, zgłosiłem 2 szkody, które wypłacono mi po miesiącu. Dziś się dowiedziałem, że byłem wyjątkowo cierpliwy. Bo w PZU wypłacają czasem jak jest komplet dokumentów nawet w przeciągu 4 dni od oględzin.

 

Jedynie wadą PZU jest to, że doliczają zwyżkę za wiek (zabrakło mi 4 miesięcy). Na internecie bardzo dużo osób odradza Allianz. A tak poza tym to na każdego ubezpieczyciela tyle samo skarg co pochwał (agenci vs agenci) jeśli wiecie o co mi chodzi. Dlatego czekam na Wasze opinie na temat ubezpieczeń AC + Assistance.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od momentu zakupu auta wybrałem ubezpieczenie w Allianz OC/AC/NW, na szczęście przez 5 lat użytkowania samochodu nie musiałem korzystać z ich usług. W tym roku przeszedłem do MTU z racji znacznie niższej ceny za pakiet OC/AC/NW. Zobaczymy jak tutaj będzie się odbywać współpraca - mam nadzieję, ze nie bedę musiał korzystać z usług TU.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie doradzę nic, bo od 20 lat siedze w zafdajdanym złodziejskim PZU

w sumie z przymusu poniekąd, bo mam najtaniej ze wszystkich firm

moja firma ubezpieczyła zbiorowo wszystkich na zdrowie i życie, więc dostałem kartę partner PZU uprawniającą do 20% zniżki przy opłacie KAŻDEJ składki u nich, nieważne naa co sie ubezpieczam

przykładem: OC vectra B 1.8 16v 224zł/pół roku czyli rok 448zł, mam 60% za bezszkodowość

 

niestety są do bani jeśli masz dostać kase za szkode

złodzieje i tyle

od wielu lat noszę się z zamiarem migracji do innego ubezpieczyciela, ale tak jakoś schodzi i schodzi... pewnie jak sie wkur**** porządnie przy kolejnej szkodzie to sie wyniose, a przy okazji nawtykam w ucho bogu ducha winnym pracownikom...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc. jedno auto (fiat punto II) mam ubezieczone w PZU, ale na wiosnę z nich rezygnuję, choć zdziwiłem się pozytywnie przy stłuczce, ponieważ wypłacili mi za szkodę w ciagu tygodnia :-) . Piasso ubezpieczyłem w Aviva, byli najtajni, wziąłem OC/AC/NW.

To tyle. Pozdrawiam :-D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o PZU również wiele dobrego słyszałem. Podobnie jak ty, że wypłacają odszkodowanie bardzo szybko.

 

No cóż dla mnie link4 wychodzi dość drogo poza tym Pani, która do mnie dzwoniła nie potrafiła odpowiedzieć na moje proste pytania, ciągle każąc mi poczekać chwileczkę :( zrezygnowałem i podziękowałem.

 

PZU uwzględniło mi wszystkie zniżki, które do tej pory miałem. Doliczyli niestety 50% za wiek. No cóż może będę musiał poczekać do stycznia by wtedy ominąć tą 50% zwyżkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja wziałem pakiet o oc,ac,nnw w pakiecie dealerskim od PZU (kupione u dealera samochodów) na samochod ktory u nich kupilem, jest to o tyle dobre, ze pakiet byl promocyjnie bardzo tani (na pierwszy rok) niestety przetarłem fure, zgłosiłem u ubezpeczyciela u dealera no i w tym wypadku wszystko bez zająknięcia się odbyło bo dealer ma umowe jakąs specjalna z PZU. No ale teraz tak mi dowalili cene po szkodzie, ze musze zrezygnować bo za tą kase moglbym sobie kupic auto zastępcze :) z drugiej strony panuje internetowa opinia, ze jak się rezygnuje z AC to dziwnym zbiegiem okolicznosci pozniej samochody giną, ale to moze też marketing szeptany firm ubezpieczeniowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony panuje internetowa opinia, ze jak się rezygnuje z AC to dziwnym zbiegiem okolicznosci pozniej samochody giną

 

Wiesz, miałem komentować, ale ręcę mi z klawiatury i myszki opadły i westchnąłem głośno tylko...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania