Skocz do zawartości

Hak holowniczy - czym pomalować


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Zwracam się do Was z zapytaniem odnośnie malowania haku holowniczego. Mój hak troszkę dostał rudego osadu w związku z tym chciałbym go pomalować na czarno. Proszę o wasze pomysły czym to zrobić, czy są jakieś zestawy etc.

 

Na początku myślałem, że może lekko go papierem zetrzeć a następnie spray. Zabezpieczając przy tym elementy narażone na przez psikanie sprayem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku myślałem, że może lekko go papierem zetrzeć a następnie spray. Zabezpieczając przy tym elementy narażone na przez psikanie sprayem.

 

na długo to nie wystarczy, Holcu dobre efekty dało by piaskowanie a po tym na czarno malowanie proszkowe tylko wiadomo dostęp to takich narzędzi jest tragiczny ale może warto rozpytać w swojej okolicy, ewentualne samo piaskowanie potem już domowymi sposobami podkład i czarny lakier należy pamiętać o zabezpieczeniu kuli przed piaskowaniem bo będzie matowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Ja pomalowałbym zwyczajnie pedzlem czarna farba do metalu, hak i tak sam w sobie szpeci wiec bez sensu byłoby malowanie proszkowe moim zdaniem. Ze sprejami za duzo zabawy.

 

A ten nalot o którym piszesz jest niegrozny, bo predzej auto trafi na zlom niz ten hak przerdzewieje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prezesik25

jeżeli chodzi o malowanie to pierw po zdarciu rdzy proponuję odrdzewić (polecam Brunox), potem pomalować zwykłą czarną emalią pędzlem.

 

ps. ja zabieram się za malowanie felg 13" na zimę oczywiście emalia Dekoral + pędzelek, szpraje nadają się do d... - zbyt cieniutka warstewka farby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odrdzewiacz - brunox, cortanin...

jak wyschnie to minia - rzadko rozrób, żeby cienka warstwa wyszła, minia dobrze wiąże edzę i nie jest higroskopijna

potem na minię barana w szpraju (pod podwoziem) a na zaczep ze spraja czarny mat

zakładam że masz demontowany zaczep

jeśli w całości to to co widać szprajem na czarno a reszta baran

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

hej, kupiłem sobie oryginalny hak do Astry F sedan odpinany na kluczyk, marki Peka.

Jeszcze go nie zamontowałem. W wakacje trochę mi się nudziło i postanowiłem go wyczyścić, tak więc wziąłem kulę haka i oczyściłem ją szczotką na wiertarce w celu odzyskania oryginalnego, metalicznego wyglądu. Jednak raczej przedobrzyłem - hak leży sobie w garażu i przez wilgoć zbiera się na nim rdza... Więc zwracam się z pytaniem - czym go odmalować? może być nawet na inny kolor. Nada się farba olejna? Można pomalować nią tą część, gdzie przypina się przyczepkę? Przy okazji bym pomalował stelaże wkładane do bagażnika, więc jak z trwałością na zarysowania? interesują mnie domowe sposoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania