Skocz do zawartości

Kilka pytań odnośnie przegubów


Gość em1L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

#1

Mam kilka pytań do znawców, a mianowicie stuka strasznie przegub lewy, ten od skrzyni biegów, stąd moje pytanie, jeśli wymieniać przeguby, to oba czy jeden, ten na którym jest luz.

Po lewej stronie łapiąc za ten wałek da się po kawałku przekręcić, czuć luz, po prawej stronie nie ma luzu. Przeguby zewnętrzne wymieniałem jakieś 9 miesięcy temu, więc nie ma mowy żeby były wybite.

 

#2

Coś szumi w prawym kole, podejrzewam, że łożysko i też czy wymieniać jedno, to z prawej strony, czy oba?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, dzięki za odpowiedź, podejrzewałem, że można pojedynczo wymieniać, ale wolałem się upewnić ;)

 

teraz tylko czekać do 10-tego :roll:

 

PS.

a jakie przeguby polecacie, znalazłem taki do mojego samochodu, tzn. do pojemności itd. wytrzyma ?

Zewnętrzne kupiłem firmy SFEC i jakoś trzymają, brałem średnie tanie, bo nie opłaca się drogich części pchać do starego samochodu.

 

Zastanawiam się ile kosztowałby w sklepie, który mam niedaleko, ale znając życie na pewno jakieś 200 zł.

Łożyska nie są drogie, więc chyba kupie oba i wymienie, bede miał chociaż spokój

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie wymiany łożysk, da się rade samemu je wymienić, bo czytałem że łożyska trzeba wyprasować z piasty i potem wprasować nowe. Prasy nie posiadam, ale mam imadło (kowalskie, powojenne :D ), dałoby radę nim wcisnąć łożysko ?

I wyciągając piastę trzeba wyjąć tarczę hamulcową, ale jak odkręcić tą śrubkę na krzyżaka, bo kiedyś próbowałem, ale za chiny nie idzie, w dodatku śrubokręt połamałem? WD-40 też nie pomaga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam imadło (kowalskie, powojenne ),

Takim imadłem powinno łożysko się poddać i wskoczyć na swoje miejsce, co do tej śruby na tarczy hamulcowej ja stosuję dobry duży śrubokręt krzyżakowy taki w który można z młota zasadzić i zanim zacznę odkręcać taka śruba dostaje ze dwa razy porządnie w łebek przez ten śrubokręt i jeszcze żadna mi nie powiedziała że się nie odkręci, poprostu przez te uderzenie rdza jaka zapiekła tę śrubę puszcza co ułatwia odkręcenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i stało się, przegub nie wytrzymał ;/

 

troche masakra, bo autobusem musze do roboty pojezdzić teraz

 

może ten przegub by wytrzymał jeszcze troche, ale tłoczek od hamulca się jakoś zablokował, klocki tarły o tarczę, przegub miał za ciężko i poszło, przejechałem jakieś 300 metrów, zaraz ide ściągnąć auto z drogi, bo o 4 rano nie chciało mi się już z tym bawić, teraz po robocie dopiero zobacze co tam dokładnie jest, drążek od przegubu lata w góre i w dół więc napewno przegub, ale nie wiem co z tym hamulcem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegub rzadko się ukręca, tak wywnioskowałem i myślę że ukręciła Ci się półoś, co do zacisku to raczej nie jest możliwe że aż tak by blokował samochód że ukręci półoś lub przegub jak \ty to napisałeś, jednym słowem musisz to rozebrać i ocenić straty a my czekamy na info.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, już wiem co jest, najgorsze 300 metrów w moim życiu

 

to nie hamulec blokował to koło tylko łożsyko, rozsypało się, wszystko latało i przegub zewnętrzny, ten przy kole się rozleciał, gdy zaholowali mnie na podwórko, aż się kopciło z tego

 

odkręciłem tylko śrubę od przegubu i wszystko się rozleciało, tarcza z piastą wyszły odrazu

 

troche wszystko powycierane jest, ale to chyba nie szkodzi, jutro porozcinam to z piasty, reszte z kolumny wybije, po niedzieli dopiero bede miał łożyska i przegub to pozmieniam

 

zdjcie0052w.th.jpg

 

ale jak to możliwe, że tłukło w środku przy skrzyni, a rozleciał się przegub przy kole ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania