Skocz do zawartości

Łańcuszek rozrządu - Opel Astra H Z14XEP


Gość dominik032

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dominik032

Witam.Mam pytanie-jakiej firmy polecacie łańcuch rozrządu + napinacz i jaki jest koszt takiego kompletu,a może oryginał GM ale on jest już chyba drogi?silnik Z14XEP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość dominik032

ja bym nie wymieniał ale po rozgrzaniu silnik strasznie klekocze,przy odpalaniu na zimnym słychać takie charczenie przez kilka sekund jakby rozrusznik jeszcze pracował i przy gaszeniu też słychać dziwne odgłosy.myślałem że to szklanki tak jak wielu mechaników ale po wizycie w serwisie dowiedziałem sie że to są typowe objawy rozrządu.albo łańcuch albo napinacz albo to i to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dominik032

140 tyś.rozrząd podobno był robiony przed moim zakupem ale nie jestem tego pewny musze wieżyć na słowo.a dlaczego był to nie wiem.są trzy możliwości 1-nie był robiony wogóle,2-był robiony ale został założony najtańszy,3-jakiś pseudomechanik tak założtł że teraz musze wymieniać.i dlatego chciałbym sie dowiedzieć jakiej firmy zamiennik jest dobry chyba że nie warto na tym oszczędzać i kupć oryginał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał byś się dowiedzieć czy to było robione w serwisie Opla czy gdzieś w garażu jeśli w serwisie Opla to musiał byś się do nich pofatygować i oni Ci powiedzą kiedy i co było wymieniane, druga sprawa jak by te hałasy były z rozrządu to było by go słychać cały czas a nie podczas uruchomienia i gaszenia silnika, choć ciężko stwierdzić nie słysząc tego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dominik032

nie wiem gdzie było robione bo autko było sprowadzane i czy wogóle było zapewniał mnie o tym tylko sprzedawca.jakby było w serwisie to by była jakaś naklejka na obudowie albo wpis do książki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak auto było sprowadzane to duże prawdopodobieństwo że to nie było robione, przypatrz się dobrze śrubom wężykom czy nie noszą śladów odkręcania lub ingerencji narzędzi, na wężach to bardzo dobrze widać, innego sposobu nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dominik032

ok sprawdze.ale jakby co to znalazłem oryginalny komplet rozrządu GM za 350 zł.nawet tanio myślałem że będzie droższy.dzięki za zainteresowanie.w przyszłym tygodniu może wymienie to napisze czy to klekotanie zniknęło i te inne odgłosy.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania