Skocz do zawartości

Szum podczas jazdy na luzie i na biegu


Gość dawiden

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas jazdy szumi lewa strona, a łożyska były wymienione. Podejrzewam, iż będzie to łożysko skrzyni biegów. Znam się na mechanice i chciałbym sam wymienić. Proszę o informacje, gotowe instrukcje lub rysunki skrzyni biegów i naprawy. Lub porady pomocne w naprawie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

szumi lewa strona, a łożyska były wymienione. Podejrzewam, iż będzie to łożysko skrzyni biegów

łożysko jest bardziej w środku moim zdaniem

 

czy jesteś pewien, że szum nie wynika z wyząbkowanej opony lub zapieczonego lekko zacisku hamulcowego (trą klocki) ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szum łożyska jest łatwo sprawdzić zabezpiecz samochód hamulec ręczny coś pod koła, dźwigni lewą stronę włącz silnik i jazda do przodu np na 2 biegu wtedy możesz wysłuchać co dokładnie szumi i gdzie szumi, bo może być tak jak ArKos pisał że szumi wyząbkowana opona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wszystko wskaże na łożysko skrzyni biegów, to ja usilnie proponuję ci wizytę u mechanika

 

czemu?

bo łożysko wałka sprzęgłowego jest do skrzyni wtłaczane na prasie

obudowa skrzyni to aluminiowy odlew i masz wszelakie szanse na uszkodzenie jej przy naparzaniu młotkiem w celu wybicia starego i osadzenia nowego łożyska

 

ja bym dał spokój i odżałował kase na mechaniola

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kubas3000

dawiden, Jakiej firmy były łożyska? tylko nie pisz że 4max jak sama nazwa wskazuje 4 Dni to MAX... Osobiście zdarzyło mi się reklamować nawet SKF więc jeżeli to nie łożysko w skrzyni to może w kole...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo łożysko wałka sprzęgłowego jest do skrzyni wtłaczane na prasie

 

łożysko wałka sprzęgłowego ja wykluczam z jednej prostej przyczyny kolega napisał

 

Podczas jazdy szumi lewa strona

 

wałek sprzęgłowy było by słychać na postoju gdy silnik pracuje a po naciśnięciu sprzęgła powinno być cicho, kolejna sprawa jeśli by było jakieś łożysko w skrzyni uszkodzone to musiała by być różnica w szumie jadąc i dodając gazu lub bez gazu różnica wynika że podczas jazdy z gazem silnik daje moc na skrzynie a jazda bez gazu siła bierze się z drugiej strony czuli od kół luźnie łożyska inaczej się układają i inaczej je słychać a jeśli szum jest zawsze taki sam to może być tak jak pisał kolega

 

Jakiej firmy były łożyska? tylko nie pisz że 4max jak sama nazwa wskazuje 4 Dni to MAX... Osobiście zdarzyło mi się reklamować nawet SKF więc jeżeli to nie łożysko w skrzyni to może w kole...

 

Prostą i skuteczna metodę wysłuchania łożysk podałem już dwa razy :faja:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kubas3000
Prostą i skuteczna metodę wysłuchania łożysk podałem już dwa razy

Ale kolega niewiem czemu uparł się na skrzynie....Jest tego jakiś powód ? Co do fordów to części do nich nie są za rewelacyjne sam mam w domu....Więc radził bym sprawdzić to tak jak kolega Grzes997, pisze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prezesik25

Jeżeli szumią łożyska w przednich kołach to łatwo można to sprawdzić jadąc po łuku z prędkością ok. 80-90 km/h, wtedy słychać je najwięcej.

Najlepsza - moim zdaniem - firma produkująca łożyska - SKF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania