Skocz do zawartości

Szum podczas jazdy na luzie i na biegu


Gość dawiden

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli szumią łożyska w przednich kołach to łatwo można to sprawdzić jadąc po łuku z prędkością ok. 80-90 km/h, wtedy słychać je najwięcej.

Nie znam tej metody sprawdzania łożysk i myślę że jest mało skuteczna gdyż nie wyklucza szumu opon i choć kolega opony zmieniał, myślę że moja metoda jest o wiele skuteczniejsza koło w powietrzu i się kręci a my mamy ucho bez pośrednio przy kole więc łatwo stwierdzić co nam tak naprawdę szumi.

My tu wypociny tworzymy a kolega dawiden milczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Kubas3000
Nie znam tej metody sprawdzania łożysk i myślę że jest mało skuteczna

W dodatku trzeba znaleźć kawałek drogi a jak wiadomo drogi u nas :-x

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieść koło i sprawdzić luz w każdej płaszczyźnie. Pokręcić mocno kołem może usłyszysz buczenie porównać to z innymi kołami i sprawa gotowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio lepiej i mocniej przyjrzałem - przysłuchałem się temu wszystkiemu podczas jazdy... oto moje spostrzeżenia: Podczas jazdy szumi, w czasie postoju z włączonym silnikiem - nie, dodanie gazu lub luz nie robią różnicy dla szumu, jedynie prędkość ma proporcjonalny wpływ, a na dodatek na łuku szumi mocniej;bardziej. Za wszystkie podpowiedzi dziękuję i kolejnym krokiem będzie wymiana łożysk w kołach, by przekonać się o tym czy da to wymierny rezultat, a jeśli nie, to wtedy zacznę szukać na kanale pod autkiem. Jeszcze raz dziękuję, pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy szumi lewa strona, a łożyska były wymienione

będziesz nowe łożyska na nowe wymieniał

Jeżeli szumią łożyska w przednich kołach to łatwo można to sprawdzić jadąc po łuku z prędkością ok. 80-90 km/h

Kolega Ci dawno proponował taki test

 

Wymień łożyska i po kłopocie :-|

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza - moim zdaniem - firma produkująca łożyska - SKF

 

FAG też jest nie gorsza.

Twierdzę tak z doświadczenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mieszko
jedynie prędkość ma proporcjonalny wpływ, a na dodatek na łuku szumi mocniej;bardziej.

 

Moim zdaniem nasilanie się szumu na łukach (zakrętach) zdecydowanie wskazuje na łożysko w kole. Gdy skręcamy w lewo bardziej obciążamy łożyska w kołach z prawej strony (i odwrotnie) a szum zużytego łożyska nasila się wraz z jego obciążeniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wymieniłem sam łożyska w kołach... i już na początku walki wyszło szydło z worka. Ten mechanik u którego miałem naprawiane łożyska to jakiś nie za bardzo. Bo nowe łożyska dał i nie wiem jak je wbijał, bo mu oba pękły. Po prostu porażka. Dzięki jeszcze raz. Już wszystko hula :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Karolek

witam . mam podobny problem w golfie 4 ale lozyska wymienione,opony byly przekladane,przegub wymieniony,piasta wymieniona i nadal podczas jazdy lekko slychac szum podobny do lozyk a przy skrecie w prawo sie nasila a gdy skrece w lewo ustaje ,pomocy :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania