Skocz do zawartości

KOREKTOR siły hamowania GOLF 3


Gość darekbryku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość darekbryku

witam, prosze o podpowiedz na co zwrócic uwage podczas wymieniania korektora siły hamowania w golf 3, , znajomy chce go wymienic bo ma słabe hamulce i dostał inny kolektor , czy ta wymiana nie zepsuje czegos

pozdrawiam

 

 

Poprawiłem post/rafaln1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymianą korektora nie ma żadnych problemów jedynie z czym możesz mieć problem to z odkręceniem przewodów hamulcowych proponował bym parę dni przed wymianą spryskać środkiem penetrującym potem dobry klucz i jazda do przodu, po wymianie trzeba odpowietrzyć hamulce najlepiej cały układ.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem korektor w golfie działa tak samo jak w astrze kombi

żadna filozofia z wymianą:

- odkręcasz cięgno regulujące siłę hamowania

- odkręcasz przewody hamulcowe

- demontujesz korektor i montujesz nowy

- przykręcasz przewody hamulcowe

- przykręcasz cięgno

- zalewasz max hydrolu do zbiorniczka i odpowietrzasz

 

tu opisano odpowietrzanie: http://forum.samnaprawiam.com/podwozie-odpowietrzanie-hamulcow-vt45.htm

 

praktyczne uwagi:

- nakrętki przewodów hamulcowych wchodzące w korektor na pewno bedą mocno brudne (błoto itp) i zapieczone, więc mechanicznie miedzianą szczotka bym wstępnie oczyścił i penetratorem na kilka minut popsikał

- zaopatrz się w "żabke" taką jak do instalacji wodkan sie używa... nieraz uratowała mi skóre jak śruba się objechała i żadnym kluczem nie dało się odkręcić - pamietaj że te bedą mosiężne więc miękkie i szybko się będą niszczyć przy próbie odkręcania zapieczonych

- zanim odkręcisz te przewody to dobrze by było sprawdzić, czy nie wymagają wymiany - korozja, wżery, uszkodzenia itp, wtedy mozna pomierzyć długości i podjechać autem do motoryzacyjnego... ja do kadeta zapakowałem komplet nowych, miedzianych przwodóów hamulcowych z POLONEZA (tak, z poloneza), jedynie musiałem kupić 2 redukcje na gwinty w pompie hamulcowej i to wszystko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darekbryku

Dzieki

 

[ Dodano: 2010-06-24, 15:17 ]

no to wymienilismy ten kolektor siły chamowania, najgorszymi srubami były sruby mocujace kolektor do uchwytu na belce tylnej, były wpuszczone w gniazda i na imbus gdzie imbus 5 był za mały a imbus 6 za duzy musielismy zrobic imbus 5,5, a lepszym sposobem odcielismy sruby fleksem i dlalismy wszystkie nowe,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prezesik25

No właśnie się trochę spóźniłem, ale miałem napisać, że największy problem to zapieczone śruby. Ale jak się udało to super :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaopatrz się w "żabke" taką jak do instalacji wodkan sie używa

 

http://allegro.pl/item1089691189_wyprz_hurt_klucz_szwedzki_zabka_do_rur_1_5.html 0 taka? Jeżeli o to Ci chodzi, to chowa się przed morsem...

 

Mors:

http://allegro.pl/item1081714421_mors_szczypce_zacisk_z_oslona_rekojesci_jonnesway.html

 

Mors jest o tyle dobry, że ma potwornie dużą moc ścisku i co równie ważne - zakleszcza się i puszcza dopiero po naciśnięciu wajchy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArKos napisał/a:

zaopatrz się w "żabke" taką jak do instalacji wodkan sie używa

 

 

http://allegro.pl/item108...do_rur_1_5.html 0 taka? Jeżeli o to Ci chodzi, to chowa się przed morsem...

 

Arek ta nowa żabka jest lepsza od tej co ty zaprezentowałeś ma dłuższe ramię co powoduje że sama zaciska się na odkręcanym elemencie tylko trzeba nią w odpowiednią stronę kręcić, ja taka żabką jak kolega pokazał na allegro luzuję drążki kierownicze i niema szans żaden drążek zawsze ja wygrywam z żabka w ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania