Skocz do zawartości

autoalarm TX320T schemat podpięcia do samochodu siena1,2hl


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam czy znajde tutaj osobe która opisze mi podpiecie autoalarmu TX320Trazem z przekażnikiem blokady zapłonu do sieny 1,2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

mam schemat tylko mam problem z przekażnikiem typ RSV-1C-M-12H 85i 86 czarne grube , 37czerwony cienki i po przeciwnej stronie cienki czarny.W instrukcji pisze podłączenie do blokady zapłonu ,szary z alarmu do 86, 85 masa.Chcę dodać że na szarym pojawia się plus przy uzbrojonym alarmie iwłączonej stacyjce

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś tam jest poknocone czarne grube to są styki do odcięcia a tę cienkie kabelki są na sterownie z centralki, czy taki przekaźnik był w zestawie autoalarmu ? zawsze możesz w jego miejsce zastosować zwykły przekaźnik samochodowy. Według schematu szary z centralki jest na 86 przekaźnika a 85 do masy a 30 i 87 odcięcie zapłonu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze możesz w jego miejsce zastosować zwykły przekaźnik samochodowy

 

niestety nie możesz

immobiliser z alarmu działa w ten sposób, że jak alarm jest aktywny to odcina wybrany obwód - przekaźnik ten musi mieć styki rozwierne a zwykłe samochodówki mają z reguły zwierne

 

moje zdanie:

 

szary na którym pojawia sie "+" podłączyć do 85, stałą masę do 86, natomiast 87a oraz 30 włączyć w obwód który chcesz zabezpieczyć

ważne:

przewód do 87a oraz 30 MUSI mieć co najmniej 2mm2 bo odcinany obwód może brać sporo - np zapłon ma bezpiecznik 15-20A

najprościej odciąć obwód przy stacyjce - poczytaj jak robiłem corsę od szwagra i możesz się wzorować na tym

który styk ze stacyjki do czego - to dasz radę ustalić zwykłą żarówką

po włączeniu zapłonu pojawia się napięcie... po przekręceniu rozrusznika pojawia się napięcie... proste

 

tu masz temat corsy:

http://forum.samnaprawiam.com/elektryka-montaz-alarmu-i-centralnego-zamka-opel-vt956.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

przekażnik dostałem do kompletu ma cztery wejścia na środku są czarne grube ,z prawej jest czerwony cienki zlewej jest cienki czarny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania