Skocz do zawartości

Kia Sorento - czy to kończące się sprzęgło?


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Hey

Zwracam się do Was z pytaniem, posiadam Kia Sorento I JC 2.5 140KM z 2005r. Auto posiadam już 9 lat, przebieg na chwilę obecną to około 130 tys km głównie po mieście. Auto posiada manualną skrzynię biegów. Od dłuższego czasu obserwuje, że pedał sprzęgła zaczyna brać tuż przed samym końcem (przy podłodze ok. 1.5 cm) na wcześniejszych wysokościach nie czuć po wciśnięciu żadnego oporu. 

Biegi wchodzą bez żadnego kłopotu, auto się nie ślizga, nie drży - jedynie mały dyskomforcik to te niskie branie. Oczywiście pedał wraca normalnie do swojego położenia nie ma z tym problemów. Czy Waszym zdaniem jest to już kończące się sprzęgło czy pomoże sama regulacja skoku pedału sprzęgła

Wiem, że bez zwalenia skrzyni to wróżenie z fusów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny przypadek w Kia Ceed a usterką okazała się pompa sprzęgła, a dokładnie mocowanie tłoka pompy do pedału, na końcu tłoka jest oczko plastikowe które nakłada się na oś pedału, oczko jest fabrycznie okrągłe a w moim przypadku zrobiła się fasolka a co za tym idzie był dosyć duży luz na pedale sprzęgła, sprzęgło brało na samym końcu a potem już był problem z wysprzęglaniem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Grzes997 napisał:

Ja miałem podobny przypadek w Kia Ceed a usterką okazała się pompa sprzęgła, a dokładnie mocowanie tłoka pompy do pedału, na końcu tłoka jest oczko plastikowe które nakłada się na oś pedału, oczko jest fabrycznie okrągłe a w moim przypadku zrobiła się fasolka a co za tym idzie był dosyć duży luz na pedale sprzęgła, sprzęgło brało na samym końcu a potem już był problem z wysprzęglaniem 

Tak miałem ten sam przypadek u mnie jeszcze dodatkowo doszło skrzypienie po naciśnięciu pedału.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem się dziś pedałowi sprzęgła na pewno do zrobienia jest tulejka pedału sprzęgła w miejscu mocowania linki. Chyba jest wywalona na amen przez co duży luz jest na samym mocowaniu linki. Nie znalazłem w necie oryginału, pojadę później do castoramy będę szukał czegoś podobnego najwyżej dotnę pod wymiar.

Fakt, luz ten poniekąd trochę oszukuje czujnik położenia sprzęgła, chyba że jeszcze ma jakąś tolerancję na taki luz. Zobaczymy jak wymienie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania