Skocz do zawartości

Gromadzący się ładunek elektryczny w samochodzie


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie, jestem właścicielem Renault Laguna II Grandtour (kombi) w której blachy są porobione z jakiegoś stopu z aluminium a nadkola tworzywa sztuczne. Auto generalnie w normalnym toku Użytkowania nie kopie prądem (przeskok iskry) ale czasami mu się zdarza, co jest denerwujące, gdyż nie lubię tego odczucia.

 

Czy gdy zamontuje mu ten pasek odprowadzający ładunki elektryczne zgromadzone na "opakowaniu auta" to jest szansa by sytuacji z gromadzącym ładunkiem w 100% się pozbyć ?

 

Gdzie najlepiej montować na zaczepiając gdzieś o blachę, czy jakiś element podwozia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Czy gdy zamontuje mu ten pasek odprowadzający ładunki elektryczne zgromadzone na "opakowaniu auta" to jest szansa by sytuacji z gromadzącym ładunkiem w 100% się pozbyć ?

 

tak

 

Gdzie najlepiej montować na zaczepiając gdzieś o blachę, czy jakiś element podwozia

 

koniecznie pasek antystatyczny musi mieć kontakt z karoserią auta, czyli "masę" musi mieć

można do jakiejś śruby z podwozia zamocować, np z haka holowniczego ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram powyższe stwierdzenie, jednak przyczyną złego odprowadzania ładunków elektrostatycznych z karoserii są też opony :twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..a powodem ich powstawiania jest też nasze ubranko.

U mnie też czasem pierdyknie prądem przy wychodzeniu z samochodu.

Zauważyłem ze to czy kopnie czy nie zależy od tego co mam ubrane na sobie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem pod mocowanie haka :) zobaczymy, troszkę kiepskie to jest ale za 4.99 zł kupiłem więc nie można się spodziewać rewolucji, ważne że będzie spełniać swoją rolę.

 

Dam znać, po tygodniu

 

U mnie często zbieranie się ładunku elektrostatycznego na aucie jest spowodowane, że dojazd do domku jest przez ulicę "żwirowo-piaskową"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w C5 kopie "prund" jak nie wiem co. Wystarczy wsiąść i od razu wysiąść i dotknąć się karoserii - przeskok iskry. Wystarczy jedno potarcie ubranie- fotel i już jesteśmy naelektryzowani...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz przy okazji podniesienia gabloty, czy nie masz gdzieś na środku podwozia czego odpowiedniejszego od haka, mój faterek ma Lagunę II kombi i u niego nie kopie a do domku ma 2km drogę szutrową :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania