Skocz do zawartości

Wymiana tłumika


Gość jukol

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie - ile realnie powinien przetrwać zamiennik? Po 8 miesiącach moje auto słychać u sąsiada, 500 metrów dalej. Całość mega obrośnięta rdzą. Nawet nie wiem jakiej to firmy - mechanik dobierał ;/ Zrobiono mnie w...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie zrobiłem - warsztat już nie istnieje, gościu wynajmował od kogoś lokal, a i tak nie dawał mi na nic papierów, więc o jakiejś gwarancji mógłbym sobie pomarzyć. Druga kwestia - na co to teraz wymienić, aby nie mieć znowu po kilku miesiącach cyrków?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - 3,5 roku na LPG, a u mnie to była benzyna, mimo wszystko tłumik się całkowicie rozsypał, śmiech na sali. Dałem się zrobić w *** ojejciujejciu! ***a, teraz już zawsze będę kupował części całkowicie samodzielnie. Dzięki za sugestię producenta - wskażecie jeszcze jakąś jedną sensowną firmę, tak żebym miał co porównać? Tak optymalnie w zakresie cena/jakość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na pewno ferroz. Mamy od nich tłumik od 4 lat. Tak - 4 lata na zamienniku, a mechanik mówił mi, że żaden zamiennik nie przetrwa dłużej niż 2 lata.

To też polska firma. Tylko nie szukaj części na mieście - w sieci marże są dużo niższe, a kupujesz dokładnie to samo.

I jednak nie zabieraj się za wstawianie tłumika sam, jeśli nie masz o tym pojęcia. Teoretycznie proste, ale nie dla każdego ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z polskich marek jedna z bardziej znanych. Jakiś czas temu tak samo szukałem dobrego tłumika w sieci.

Trafiłem na nich, dużo osób pisało, że długo jeździli na ich zamienniku. I tak było też u mnie.

Najważniejsze nie kupować, nie mając o czymś zielonego pojęcia. Można bardzo źle skończyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem tego ferroza. Obdzwoniłem kilku mechaników, każdy przytakną na nazwę tłumika, wybrałem tego gościa, który za usługę policzy najmniej. Sam robię tylko całkowite podstawy, nie mam warunków do naprawy tłumika, trochę śmiesznie by to wyglądało pod blokiem. Nie zapłaciłem drogo, zamówione ze sklepu internetowego, koło środy ma być u mnie. Sądzę, że wszystko powinno być z nim w najlepszym porządku, ale to ocenię za jakiś czas.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra decyzja. Na mieście części są drogie, logiczne, że muszą mieć wyższe marże, ale może nie od razu 2 razy wyższe, a i takie przypadki się zdarzają.

My w zasadzie większość tego co kupujemy zamawiamy z sieci - każdą rzecz da radę znaleźć dużo taniej, a skoro tj. możliwe to czemu z tego nie korzystać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania