Skocz do zawartości

Sprężyna przód Citroen Berlingo


Gość Yorgos2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Yorgos2

W Citroenie Berlingu 1,4 pękła mi lewa przednia sprężyna. Proszę o radę czy muszę wymieniać obie sprężyny i jakiej firmy kupić sprężyny ? Dzięki Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie trzeba wymienić obie sprężyny, jak wymienisz jedna jest szansa że samochód będzie krzywo stał na jedną stronę, co do marki jakie kupić to już sam zdecyduj bo to zależy od zasobności Twojego portfela.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbigniew007

kolego yorgos2 nie chce podważać kolegi Grzes997 faktycznie wymienia sie parami ale jeśli pękła ci z lewej strony to można pokusić sie o wymiane jednej spreżyny ale to już twój wybór

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można pokusić sie o wymiane jednej spreżyny

Nie można.

Tarcze hamulcowe też pojedynczo wymieniasz?

Klocki hamulcowe po sztuce?

Amortyzatory pojedynczo?

 

Stosujmy jedną zasadę: jeśli da się zaoszczędzić, to się oszczedza ale na elementach nie mających bezpośredniego wpływu na bezpieczeństwo. W wypadku sprężyny - ma to znaczący wpływ na prowadzenie, zachowanie i nawet hamowanie samochodu.

 

SPRĘŻYNY WYMIENIA SIĘ PARAMI NA OŚ.

 

Koniec, kropka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo dziękuję wszystkim za poradę. Słyszałem że trzeba wymieniać parami ale chciałem się upewnić u specjalistów- bezpośrednich użytkowników. Okazało się że w ubiegłym roku przy okazji jakiejś naprawy mechanik zauważył pęknięcie sprężyny z prawej strony i wymienił mi wtedy tylko jedną dlatego spróbowałem wymienić pękniętą sprężynę z lewej strony i okazało się że samochód stoi równo. różnica jest około 8 milimetrów, to mam nadzieję że może tak pozostać. Jeżeli nie to proszę o przesłanie swojej uwagi na ten temat. Gorąco pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazało się że samochód stoi równo. różnica jest około 8 milimetrów

Nie no.... nie widzisz sprzeczności w tym co piszesz?

Albo stoi równo i nie ma różnic albo nie stoi równo i jest prawie 1cm różnicy.

Oczywiście zakładam, że idealnie równe podłoże było, a w aucie nie było jakichś pakunków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania