Skocz do zawartości

Problemy z silnikiem


Gość CooSik

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po zdjęciu głowicy. Usterką była "wydmuchana" uszczelka pod głowicą. Brak innych usterek. Po zdjęciu myślałem, że będzie coś nie tak z głowicą bo wyglądała źle ale po wyczyszczeniu wygląda jak nowa. Przestrzenie między cylindrami na głowicy i na bloku silnika są równe.

Kilka fotek:

 

8xub.jpg

rp3q.jpg

xxu.JPG

7ti6.jpg

z9xm.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz nie całe 240 tyś km a to już jest czas na szybko zużywające się uszczelniacze zaworów, zrób jak Arek proponuje bo za niedługo będziesz to rozbierał jeszcze raz lub dolewał litr oleju na 1000 km, ja już mam naszykowane by zrobić to samo czyli mam głowicę po planowaniu z nowymi uszczelniaczami teraz tylko chęci do pracy i jazda kolejne 200 tyś km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem i tak jak koledzy wspomnieli wyżej... w przypadku tych głowicy planowanie to prawie że konieczność a nie widzimisie ;) ... to wydatek 60zł ale bez tego ani rusz...

Trzeba powierzchnię styku z blokiem wyrównać bo inaczej nowa uszczelka długo nie polata... do tego uszczelniacze zaworów - nie dlatego że to widzimisie tylko dlatego żebyś nie ściągał za 1000km ponownie głowicy gdy zacznie Ci chłeptać - jak koledzy wspomnieli - liter oleja na 1000 km :) ...

 

Także jeśli chcesz przejeździć tym autem więcej niż 10.000km bez "jaj" to lepiej zrób to porządnie ;) ... - a no i uszczelki też nie bierz najtańszej.... bo wtedy jak wyżej - szkoda Twojej roboty ... szukaj czegoś z firm - Elring, Goetze, Victor Reinz ... ;)

A no i do tego dochodzą uszczelki pod kolektory - ssący i wydechowy... uszczelkę pod pokrywę zaworów możesz potraktować silikonem jeśli z kasą naprawdę krucho ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania