Skocz do zawartości

brak dwójki duży luz na lewarku


Gość sebik2345

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sebik2345

Witam mam problem z volvagenem golfem 3 otóż tak wczoraj moja mama pojechcła na zakupy wszystko było ok niebyło luzu na leawarku biegi wchodziły,nie mogła wrócić bo przy przy próbie włożenia jedynki nie miał tak jakby siły,stą zastanawiam się czy przy próbie włożenia jedynki wchodzi trójka?,staraszny luz na leawrku się zrobił,teraz jedynka niby wchodzi lecz przy próbie włożenia dwojki się nie udaje wchodzi 4, jak zaglądaliśmy z ojcem pod maskę i braliśmy za element przy skrzyni tot tam jest luż mysle że nie powinno go być ale jak tak element się nazywa,to jest tak jakby śruba i nałożone jest na to takby tak i prostokąt z takim jakby prostym kijem nie wiem jak to nazwać,fakt że biorąć za to cały lewarek w środku chodzi.Samochód to jest vw golf 3 z 93 roku silnik 1.4.wersja europe,jak to rozebrać trzeba wyjmować skrzyniE?

ZROBIŁEM zdjecie lecz nie wiem jak zaznaczyć ten element .na końcu tak jakby na śrubę jest nałożone to idzie taki jakby drążek. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1f1af2b8e9771ccd.html zaznaczyłem na zdjęciu na czerwono ten element jak on się nazywa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebik2345

a mógłby któs w skrócie opisać jak to zrobić?byłbym bardzo wdzieczny bo ja w tej chwili straciłem samochód bo czymś matka jezdzić musi do pracy aja szukam i nie mam samochododu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może starczy kupić zestaw naprawczy lewarka biegów powymieniać zużyte plastikowe elementy i po kłopocie, z tego co widzę na zdjęciu to brakuje tam tego elementu plastikowego i dlatego jest straszny luz i wchodzą nie te biegi które chcesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano ... w tym łączniku powinna być z tego co mnie się pamięta taka plastikowa albo gumowa "kostka" ... dzięki niej jak przesuwasz lewarek w lewo i prawo to wybierak się obraca i dzięki temu masz 1 i 2 zamiast 3 i 4 ... brak tego elementu powoduje że mimo ruchów lewarka wybierak się nie obraca... ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebik2345

element kupiony ale nie wiadomo jak załozyć ,ojciec niby podnosi samochód ale jak to zdemontować?na tym nowym elemencie jest tak jakby taka kulka

 

[ Dodano: 2013-07-10, 11:03 ]

wie może ktos jak wyregulować lewarek bo jest w prawo przekrzywiony po wymianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania