Skocz do zawartości

Interfejs diagnostyczny


Gość szymon 1587cm3

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie nr 2 dlaczego błędu nie wywala?

Odpowiedz jest prosta, przepławka elektronicznie jest sprawna i tylko podaje zafałszowane dane, kod by wywaliło jak by przepławka elektrycznie była zimna czyli zwarcie lub brak przebiegu prądu, z stąd czytnik kodów czasem się na nic nie przydaje jak tylko podgląd pracy silnika na live

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Skoro parametry się nie zmieniają to tak, wiadomo że podczas wciśnięcia pedału gazu dane na przepławce muszą się zmieniać a u Ciebie to jest zawsze to samo wskazanie, sprawdza jeszcze połączenia czy są ok.

 

Sprawdź czy ten potencjometr w środku się nie zablokował skora klapka się rusza w takiej przepływne nic niema tylko klapka trochę mechaniki i potencjometr który podaje na ECU napięcie od 0do 5 V czasem starczy trysnąć jakimś środkiem do czyszczenia styków ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Wiazka jest ok bo sprawdzałem, a co do mechanizmu to nie otwierałem bo ktos przykleił te klapke od góry i nie chciałem tego odrywac na siłe. No ale bede musiał...

 

Dzieki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
:) otworzyłem obudowe, całosc wyglada jak nówka poruszałem kilka razy klapka na sucho i działa idealnie :-D. Musiałbym jednak przeczyscic bo za długo nie bedzie dobrze. Seh w koncu wymiata :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość szymon 1587cm3

Kilka pytan do bardziej doświadczonych w temacie.

Co to jest:

- O2S integrator

- O2S BLM partial load

- O2S BLM idle

- IAC integrator

- IAC pulse ratio

- EXHAUST coding ECE

- Desired pin idle speed

- Desired drive idle speed

 

Pytanie nr 2:

Jak jest oznaczony czujnik walu korbowego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panie i Panowie, czy coś się zmieniło w ciągu ostatnich 2 lat w temacie fejsów do diagnostyki?

 

Potrzebne mi urzadzonko do kasowania inspekcji, do diagnostyki - błędy, odczyt parametrów silnika itp.

 

Czy takie coś:

http://allegro.pl/interfejs-euroscan-usb-opel-renault-citroen-volvo-i3281963850.html

się różni czymś od takiego czegoś:

http://allegro.pl/interfejs-tester-bmw-audi-renault-volvo-alfa-fiat-i3282053395.html

?

 

No i czy rzeczywiście są na tyle uniwersalne, że będą banglać z każdym autem? Co z autami typu passat b3 czy astra f ?

 

A może oddzielnie do każdej marki auta potrzebny wtyk?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy to chyba zakamuflowany ELM327, a drugi to najprostszy VAG za 5 Euro :-)

 

Nie ma kabla do wszystkiego :cry:

 

Zacznij od VAG'a i opcoma, albo zakup coś w stylu Maxidiaga, na początek starczy.

 

Nie kupuj nieprzydatnych testerów, które robią tylko silnik :!:

 

Bawie się w diagnostykę od kilku lat i dorobiłem sie Diaguna, robi dużo, ale to jeszcze nie jest to :twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie, a co polecacie początkującemu? Mam do wydania powiedzmy około 300 złotych i chciałbym kupić coś bardziej uniwersalnego, żeby się pobawić trochę. Wpadł mi gdzieś w oko AutoLink AL. 519 Pro – jest za niecałe 300 złotych właśnie. Ktoś może używał? Może coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania