Skocz do zawartości

Interfejs diagnostyczny


Gość szymon 1587cm3

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiedzi padły choć każdy chwali swoje, myślę że teraz wybór należ do Ciebie co chcesz z tym robić no i cena, ja proponuję urządzenie w miarę tanie za pomocą którego zdiagnozujesz większość samochodów a kolega GrzEHO proponuje Ci urządzenia dedykowane do OPLA.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja OP-COMem tez się bawię. Podłączam nim swoją Corse z 2004r ale powiem szczerze, że w liście wyboru nie widziałem roczników poniżej 96r :-|

GrzECHO, powiedz jaką masz tą przejściówkę albo może jakaś aukcja z allegro?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrzECHO
Ja OP-COMem tez się bawię. Podłączam nim swoją Corse z 2004r ale powiem szczerze, że w liście wyboru nie widziałem roczników poniżej 96r :-|

A tu moja wersja:

 

opcom.jpg

GrzECHO, powiedz jaką masz tą przejściówkę albo może jakaś aukcja z allegro?

Przejściówka z e-bay -> Klik...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie przejście można samemu zrobić, tak powinno wyglądać przejście ODB na ODB 2

Plus na 16 pin ODB 2

GND na 4+5 pin ODB 2

Linia L na 7 pin ODB 2

Linia K na 7 pin ODB 2

Jeśli się mylę to prosze poprawić a w poniedziałek zrobię takie kabelki i podłączę mojego fejsa do mojej omegi z 1994 ja mam złącze ODB 16 pinowe zobaczymy co z tego będzie, kto przeżyje :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejściówka z e-bay -> Klik...

 

 

Widzę, że to zwykły kabelek bez żadnej filozofii :P

Na allegro chyba takie same można dorwać :roll:

Mówisz, że takie autka typu Kadett, starsze Corsy itp też obsłuży (przynajmniej jeżeli chodzi o błędy)? Bo jeżeli chodzi o parametry pracy LIVE to wątpię czy czyta :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrzECHO
Przejściówka z e-bay -> Klik...

 

 

Widzę, że to zwykły kabelek bez żadnej filozofii :P

Na allegro chyba takie same można dorwać :roll:

Mówisz, że takie autka typu Kadett, starsze Corsy itp też obsłuży (przynajmniej jeżeli chodzi o błędy)? Bo jeżeli chodzi o parametry pracy LIVE to wątpię czy czyta :P

 

Błędy czyta, live data przynajmniej w badanej przeze mnie corsie c14nz z 1992 nie działało :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość szymon 1587cm3

Kupiłem, testowałem i jest ok :)

W astrze x16xel (ekokibel) odpiecie klemy nic nie dawało, dopiero przy pomocy opel scannera udało sie skasowac byki, teraz sporadycznie wywali EGR ale to nie problem.

 

Niestety nie moge sie połaczyc z druga astra (c16nz) x16sz jest ale nie łaczy. O dziwo nie ma wogóle na liscie tego silnika (ani c13nz), c14nz, 16sv jest :-o

 

Zobaczymy jak bedzie w innych oplach :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się jakiego fejsa kupiłeś, ja na mojej roboty fejsiku nie mogę się połączyć z niczym :-( jutro ostateczne próby po kolejnych modyfikacjach jestem ciekaw co mi z tego wyjdzie i kto się podda ja czy samochody :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrzECHO

szymon 1587cm3, jeżeli nie ma na liście danego silnika skacz po modelach np. astra, vectra, corsa aż znajdziesz kod silnika którego potrzebujesz.

Dla ciekawostki podam, iż chcąc zrobić diagnostykę Tigry polecam łączyć się przez grupę Corsa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania