Skocz do zawartości

Interfejs diagnostyczny


Gość szymon 1587cm3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szymon 1587cm3

Grzes997,

 

Auto scanner opel od Viakena na USB

 

jeżeli nie ma na liście danego silnika skacz po modelach np. astra, vectra, corsa aż znajdziesz kod silnika którego potrzebujesz.

 

Próbowałem tak, ale c16nz nie ma wcale w zadnym modelu :shock:

 

Dla ciekawostki podam, iż chcąc zrobić diagnostykę Tigry polecam łączyć się przez grupę Corsa

 

Tu tigra jest osobno, nie trzeba kombinowac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość GrzECHO
Tu tigra jest osobno, nie trzeba kombinowac

Oczywiście że tak, ale czytając przez Corsę masz pełną live-datę - taki TIP, nie to żebym się kłócił robię to na co dzień ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
Oczywiście że tak, ale czytając przez Corsę masz pełną live-datę - taki TIP, nie to żebym się kłócił robię to na co dzień

 

Aaaa to w takim razie to ja sie nie kłóce bo dopiero zaczynam i nie wiedziałem o tym :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

GrzECHO,

czyta nawet Corsę c14nz z 1992 roku na złączu ALDL

Jaki interfejs używasz do tej Corsy? Jeśli kupiony to bedę wdzięczny za link, jeśli samoróbka to potrafię samemu złożyć. Posiadam Astrę c14nz 1994r. zlacze 10 pin i zależy mi na usunięciu błędu poduszki (usterka już usunięta, został tylko błąd). Diagnostykę robię 'spinaczem', ale nie wiem czym połączyć się z airbagiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
Astrę c14nz 1994r. zlacze 10 pin i zależy mi na usunięciu błędu poduszki

 

Opelscanner skasuje Ci ten bład, kosztuje ok 200zł

 

Diagnostykę robię 'spinaczem', ale nie wiem czym połączyć się z airbagiem.

 

W złaczu 16pinowym za airbag odpowiada pin 12 - przewód brazowy z białym szlaczkiem i takiego przewodu szukałbym u Ciebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem po uwagę kupno właśnie Opelscannera. Odkręcę jutro skrzynkę bezpieczników i sprawdzę kolory kabli. Może ktoś jeszcze potwierdzi że Opelscanner da sobie rade? Nie chciałbym wywalić 220pln na niepotrzebny sprzęt...

 

edit:

Do gniazda 10 pin dochodzi jeden kabelek brązowy z białym paskiem, w wiązce idącej do kompa poduszek idą dwa kabelki tego koloru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość szymon 1587cm3

Witam, podnosze bo mam pytanie.

 

Przegladałem wszystkie mozliwe silniki jakie mozna sprawdzic opelscannerem i w zakładce VECTRA A (roczniki ponizej 90) wystepuje silnik C16NZ2 - MULTEC TBI?!

 

Co to za silnik? C16NZ mi połączy? Nie sprawdzałem jeszcze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to za silnik? C16NZ mi połączy? Nie sprawdzałem jeszcze

Nie czekaj tylko sprawdzaj, interfejs jest bezpieczny, co najwyżej się nie połączy.

Metoda spinaczowa w tym wypadku prawdę Ci powie.

Nawet w opcomie diagnozując ten silnik nie ma live-daty :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Byłem, sprawdzałem i pupcia, nie łaczy sie wcale. Spinacz działa ale własnie rzeczywiste wartosci mnie interesuja :-/ To co nie da rady OPSC?

 

Sprawdze jeszcze czy te 4 styki w złaczu sa podłaczone, no bo zadnej reakcji nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania