Skocz do zawartości

astra f 1,6 16V silnik pracuje po wyciągnięciu kluczyka


Gość jedrek124

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu moją astre męczy pewna dolegliwość, mianowicie po przekręceniu kluczyka na pozycje w której silnik powinien zgasnąć on zamiast tego jak gdyby w ostatniej chwili łapie bardzo wolne obroty tak jakby 200 300 bo nawet ich nie wskazuje obrotomierz, po czym dopiero gaśnie, Póżniej ma problem z zapaleniem. Nie wiem czemu ale zdarza się to może z raz na 8 zgaszeń. O co chodzi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogłbyś powiedzieć jak to zrobić, bo nei do końca rozumiem. Chodzi o to by rozebrać stacyjkę i przeczyścić styki czy jak :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś poczytać forum?

 

<html> <head> <title>Untitled Document</title> <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250"> <style type="text/css"> <!-- body,td,th { font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 12px; color: #000000

 

Konkretnie tutaj, leniuchu: http://forum.samnaprawiam.com/wymiana-stacyjki-oraz-kostki-stacyjki-astra-g-vt1954.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy ci to z tego będzie, w sobotę rozbiorę i sprawdzę czy coś się zmieni. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, mianowicie to że silnik gaśnie tylko po jakiś pięciu sekundach, a gdyby była to stacyjka to to powinien chodzić cały czas. Dobrze myśle ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Szybciej jest zgasic silnik przez odłaczenie mu iskry - odlacz kostke z disa i musi zgasnac odrazu. Jesli jeszcze bedzie pracowal przez moment to byc moze dopala sie nagar z resztkami paliwa.

 

Dzieje sie to tylko przy bardzo nagrzanym silniku? Gaz tam masz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Wiec pierwsze co to zmiana swiec i regulacja instalacji. Stare swiece pokaż gazownikowi

 

Test na potwierdzenie; Przed zgaszeniem przełącz na benzyne i zgaś silnik. Zjawiska opisanego wyzej nie bedzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość jedrek124

Świece wymienione i kable tak samo, auto było u gazownika jednak nic się nie zmieniło dalej jest to samo.Co więcej mam już chyba czwarte kable, bo każde które kupiłem i póżniej oddałem na gwarancje łapały przebicie bo 20-30 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania