Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie samochodu- Czujka i Przyśpieszenie


Gość kruchy001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak przyśpieszam to na początku się strasznie muli a następnie szybko przyśpiesza. Na początku był to katalizator który wymieniłem. Teraz już nie mam pojęcia. Przy szybkości 110 km/h zapala mi się "żóły silnik z błyskawicą" i po zdjęciu buta z pedału bardzo wolno spadają obroty... Nie mam pojęcia co to jest.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc

P.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wymieniałem w ciemno tylko mechanik wymienił i rzeczywiście pomogło, teraz wystąpił taki problem z którym on nie może sobie poradzic :/ Dlatego piszę do Was a nóż widelec coś da się poradzic z takim przypadkiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyśpieszam to na początku się strasznie muli a następnie szybko przyśpiesza

 

Rozumiem że przy gwałtownym wciśnięciu pedału gazu samochód łapie "zamuł" -> nie chce się od razu "zebrać"...

 

Miałem podobny problem w kadecie 1,4... w moim przypadku pomogła wymiana uszczelki pod kolektorem ssącym :)

 

Odczytaj kody błędów (koledzy podali link do tematu wcześniej).

I wtedy będzie można zdiagnozować co go boli :)

 

Wstępnie obstawił bym że to wina czegoś banalnego...

 

Kiedy były wymieniane -> świece, kable, kopułka, palec ? ... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że trzeba czytać forum a nie wskoczyć na gotowe

 

tu masz czytaj i ucz się :-x

http://forum.samnaprawiam.com/elektrykakody-bledow-ich-odczyt-czyli-kontrolka-z-kluczem-vt255.htm?highlight=kody+b%B3%EAd%F3w

 

Czytałem ale tego nie znalazłem. Przepraszam za zawracanie głowy. To był ostatni raz :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ale tego nie znalazłem.

Przynajmniej bądź facetem i miej jaja - przyznaj się że nie korzystałeś z wyszukiwarki i nie próbowałeś znaleźć... Nawet w google wywala setki tematów o odczytywaniu błędów czyli kontrolka z piorunem.

Nie kłam. Nie chciałbym być upierdliwy ale następne łgarstwo = wylot.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania