Skocz do zawartości

1.6 THP w automacie i LPG oraz ix35 2.0 automat + LPG


Gość kicaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie mogę nigdzie znaleźć informacji o instalacji LPG w tych silnikach

To że można zamontować to na 99.9% jest pewne, natomiast jak to się sprawuje z automatem, czy są jakieś problemy?

ten 1.6THP to turbo, jak się nie mylę - nie ma problemu z LPG?

 

inna sprawa to tuning, strojenie - co ciekawe wyczytałem że i w 2.0 hyundai'a można do 25% zwiększyć moc przez strojenie, hmm - wolnossąca jednostka i takie możliwości?

ma ktoś informacje na ten temat?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest dobrze dobrana i zamontowana instalacja LPG to każdy silnik będzie pracował poprawnie, jednym słowem wszystko w rękach instalatora, a z mojej strony mogę zaproponować instalację sekwencyjną ze sterownikiem firmy STAG, troszkę to kosztuje ale moim zdaniem warto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest dobrze dobrana i zamontowana instalacja LPG to każdy silnik będzie pracował poprawnie,

ale wiadomo że są silniki które lubia LPG i gazowników oraz takie które nie ;)

w instalację mam zamiar zainwestować - bo mam zamiar pojeździć parę dobrych lat...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle to i ja wiem, a nawet w silnikach z wtryskiem bezpośrednim też można ;)

tyle że to teoria... poza tym nie mogę znaleźć informacji o tych silnikach, przekładniach w necie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ustalić oznaczenie silnika i skrzyni.

W kwestii skrzyń - jest kilku producentów na świecie... Opel korzysta ze skrzyń Aisin, tak samo jak Jeep. To japońskie skrzynie więc jest dość prawdopodobne, że Hujdaj też z nich korzysta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam, popytam i jak sie dowiem to dam znać...

na razie to znalazłem tylko info ze w necie brak informacji o tych skrzyniach silnikach ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość makskoral

Witam forumowiczów.Piszę ponieważ od paru miesiecy jest posiadaczem Hyundai ix35 2.0 MPI Theta II 163 KM i chcę w nim zainstalować LPG :-). Czy to w ogóle dobry pomysł. Dotychczas jeździłem na benzynie troszkę obawiam się zmiany na LPG. W jednym z warsztatów zaproponowano mi taki oto zestaw reduktor BRC Genius zbiornik STAKO typ Toroidal 53l. Czy spalanie nie wychodzi w wtedy większe. :-) Czy przy dzisiejszych prognozach zmian ceny gazu opłaca mi się to jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania