Skocz do zawartości

Co dobrze ponaprawiać po zakupie używanej Tigry?


Gość Malinka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 142
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Malinka, Niedziałek... Drogo i badziewnie.

 

Słuchaj, jak chcesz, mogę rzucić okiem na Tigrę, jestem z Lublina przecież :P, no i na dłuższą metę dam Ci adres do warsztatu prowadzonego przez mojego kolegę, normalnie legalnie działający warsztat, chłopak ma 25 lat, łeb na karku, inteligentny i w uja nie wali z cenami i wyimaginowanymi usterkami.

 

I proszę Cię jeżeli nie masz nikogo, kto zajrzy pod maskę ani kto Ci poleci zaufany warsztat, to nie jedź do kolejnego w nadziei, że może akurat trafisz na kogoś wporządku

 

Jak mnie wkurzają takie cwaniaki, których opisałaś :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć , mogę się podłączyc? Bo jestem chyba wpodobnej sytuacji co koleżanka :)

 

Moja czarną strzałę mam od 2 tygodni i niby fajnie jeździ ale coś z nia nie halo. Np. czasem mi gaśnie w czasie jazdy :/ co stresuje mnie nie mało (podobno zdmu*** ojejciujejciu! ***e mi lomień gazy czy cos :P). Kontrolka ilości paliwa fałszuje wyniki :P i już 2 razy utknełam bez kropli paliwa w baku. I mam chyba taaaaką dziurę w zbiorniku na płyn od spryskiwaczy bo mi cały płyn dołem ucieka.

 

Czy ten zbiornik można w miare łatwo wymienic? Albo naprawić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem mi gaśnie w czasie jazdy :/ co stresuje mnie nie mało (podobno zdmu*** ojejciujejciu! ***e mi lomień gazy czy cos :P ).

 

Kurde co to jest junkers że Ci płomień zdmu*** ojejciujejciu! ***e, określ się czy silnik gaśnie na benzynie czy na LPG, bardzo nam to ułatwi diagnozę

 

Kontrolka ilości paliwa fałszuje wyniki :P i już 2 razy utknełam bez kropli paliwa w baku.

 

Warto to naprawić gdyż jazda bez paliwa zabija na śmierć pompę paliwa, a do wymiany będziesz miała czujnik paliwa a zbiorniku.

 

I mam chyba taaaaką dziurę w zbiorniku na płyn od spryskiwaczy bo mi cały płyn dołem ucieka.

 

Często wyciek jest ze samej pompki która jest na samym dnie zbiorniczka można to zboczyć gołym okiem sam zbiornik rzadko pęka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten zbiornik można w miare łatwo wymienic?

 

Łatwo. Widać go po otwarciu maski.

 

1315378150

 

mogę się podłączyc?

Do czego? Albo do kogo?

:-D

Dżołk...

 

czasem mi gaśnie w czasie jazdy
podobno zdmu*** ojejciujejciu! ***e mi lomień gazy czy cos

Najlepiej podjechać do ogarniętego elektryka. Przyczyn może być mnóstwo, a zachowania auta w sensie technicznym nie znamy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to po kolei bo starsznie duzo tej wiedzy jak na początek :P

 

Z tym zbiorniczkiem to aż tak łatwo? A jeśli to jednak pompka, to tez dam radę bez wizyty u mechanika?

 

Auto mi gaśnie jak jadę na gazie :/ pzeważnie jak zwalniam, np jak dojeżdzam do świateł i zwlaniam na sprzęgle.

 

Aaaa, jeszcze coś - dusi mi się na gazie ale to może wina samej instalacji. Do wymiany czy przeczyszczenia?

 

A ten czujnik paliwa drogi będzie? Robocizna jest skomplikowana czy nie mam sie czego bac? ;>

 

Dzięki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to jednak pompka, to tez dam radę bez wizyty u mechanika?

Jest wciskana w otwór zbiorniczka - jest tam w otworze guma w kolorze czarnym (kurde, jak to wszystko brzmi? :shock: ) :-D

 

Auto mi gaśnie jak jadę na gazie pzeważnie jak zwalniam, np jak dojeżdzam do świateł i zwlaniam na sprzęgle.

No i tu już coś wiemy. LPG do przejrzenia - moze wystarczy regulacja, może trzeba będzie parownik wymienić.

 

dusi mi się na gazie ale to może wina samej instalacji. Do wymiany czy przeczyszczenia?

Jak wyżej. Gazownik musi obejrzeć i ocenić.

 

A ten czujnik paliwa drogi będzie?

Uzywany to 50-100zł.

 

Robocizna jest skomplikowana czy nie mam sie czego bac?

Masz się czego bać. Grubsza robota, nie dasz rady sama.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to jednak pompka, to tez dam radę bez wizyty u mechanika?

Jest wciskana w otwór zbiorniczka - jest tam w otworze guma w kolorze czarnym (kurde, jak to wszystko brzmi? :shock: ) :-D

 

Nie jak brzmi, a jak się kojarzy ;>

 

Auto mi gaśnie jak jadę na gazie pzeważnie jak zwalniam, np jak dojeżdzam do świateł i zwlaniam na sprzęgle.

No i tu już coś wiemy. LPG do przejrzenia - moze wystarczy regulacja, może trzeba będzie parownik wymienić.

 

Regulowany był i guzik dało. Dalej gaśnie i dalej się dusi. Czyli parownik. Już mi się to gdzieś kiedys o uszy obiło

 

A ten czujnik paliwa drogi będzie?

Uzywany to 50-100zł.

 

Robocizna jest skomplikowana czy nie mam sie czego bac?

Masz się czego bać. Grubsza robota, nie dasz rady sama.

 

Ile by mnie to nie kosztowało, warto zrobić. Bo znów utknę na wysepce na środku skrzyżowania :oops:

 

Chciałabym mieć chociaż troche tez waszej 'mądrości' :-P nie musiałabym płacić za byle pierdołę. No ale - dzieki mnie, ktos ma pracę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile by mnie to nie kosztowało,

Sama robocizna ze stówkę będzie... Plus koszt części.

 

warto zrobić

Czy ja wiem... Boisz się o jedno:

Bo znów utknę na wysepce na środku skrzyżowania

Jak doprowadzi się gaz do porządku to nie będzie gasła. A nawet jak zgaśnie, to warto mieć w zbiorniku z 10 litrów benzyny. Raz - pompa paliwa nie luci ciągnąć powietrza (znowu się kojarzy) bo się zaciera na sucho (znowu się kojarzy). Jak będzie 10 w baku to nic jej nie grozi i tobie też nie grozi utknięcie.

Jest prosta recepta: Policz sobie litr paliwa na każde przejechane 200km na gazie. Jeśli przejechałaś na gazie np 1000km to zatankuj z 10 litrów benzyny. I tak tankuj sobie co jakiś czas, na przykłąd co 3 tankowanie gazu do pełna 5-10l benzyny. I spokój.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz - pompa paliwa nie luci ciągnąć powietrza (znowu się kojarzy) bo się zaciera na sucho (znowu się kojarzy).
:D

 

Jak by się nie kojarzyło, to brzmi dość logicznie

 

Ok, dzięki jak nie wiem co, bo już mniej więcej wiem co i jak i za co mam się zabrac. I co 3 tankowanie gazu, doleje paliwka.

 

Aaa, i jeszcze ten nieszczęsny rozrząd musze wymienić :/ Bosh, trochę sie zbiera tych wydatków. Coż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania