Skocz do zawartości

Co dobrze ponaprawiać po zakupie używanej Tigry?


Gość Malinka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Weszłam w posiadanie Tigry, troszkę młodsza ode mnie ale chyba bardziej zużyta :lol: Mam prośbę: czy moglibyście mi poradzić co należałoby powymieniać , dolać, sprawdzić w pierwszej kolejności żeby była dłużej sprawna?

Hamulce i lakier są dobre, trochę ciężko wchodzą biegi, wycieka którędyś płyn do spryskiwaczy (chyba trzeba wymienić zbiornik- to trudne?) i jak stoję na włączonym silniku obroty chwilami wzrastają jakbym naciskała gaz :shock:

Będę wdzięczna za rady :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 142
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

troszkę młodsza ode mnie ale chyba bardziej zużyta

Dzięki Bogu, że nie na odwrót :rotfl:;)

 

A tak serio...

co należałoby powymieniać , dolać, sprawdzić w pierwszej kolejności żeby była dłużej sprawna?

To co w każdym innym nowo nabytym aucie.

 

Paski:

- rozrządu wraz z kompletnym rozrządem czyli rolka, napinacz i pompa wodna - ok. 400-450zł - obowiązkowo

- filtr oleju i olej w silniku - ok. 100-150zł zależnie od oleju - obowiązkowo

- pasek alternatora - ok. 50zł

 

Filtry

- filtr powietrza

- filtr paliwa

 

Płyny:

- w układzie chłodzenia - ok 35zł

- w układzie hamulcowym - ok. 25zł

- w układzie wspomagania - ok. 20zł

Te wymiany można lekko odłożyć w czasie, jeśli wszystko pracuje okej.

 

Inne:

- świece zapłonowe

 

Co trzeba robić na już - koniecznie rozrząd i olej w silniku, jeśli nie ma dokumentacji lub widać, że nie jest świeże. Zerwanie paska rozrządu to kosz naprawy rzędu 1000zł więc lepiej od razu dać prawie połowę i mieć spokój.

 

jak stoję na włączonym silniku obroty chwilami wzrastają jakbym naciskała gaz

Przepustnica do wyczyszczenia - silnik krokowy może być brudny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość koksik360

przydało by sie sprawdzic zawieszenie ;)

sworznie itp ??;)

ja to olałem i mi koło urwało [hide] koszt naprawy mnie wyniusł 450 zł :D

nowo zkupionym autem od prywatnej osoby odrazu nie dawaj w pedał ;)

a najwazniejsze wymień rozrzad :D

rozrzad :D:)

 

 

 

 

 

szerokości !!!!! :)[/hide]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- rozrządu wraz z kompletnym rozrządem czyli rolka, napinacz i pompa wodna - ok. 400-450zł - obowiązkowo

- filtr oleju i olej w silniku - ok. 100-150zł zależnie od oleju - obowiązkowo

 

Ja potwierdzę co napisał Arek to co obowiązkowe to trzeba wymienić naprawy są kosztowne, reszta można z biegiem czasu naprawiać lub wymieniać

przydało by sie sprawdzic zawieszenie ;)

 

Myślę że Malinka ma zawieszenie dobre ;-) chyba by nie kupiła samochodu w którym by wszystko klepało zresztą Opel ma tak prosto zawieszenie że tam nie ma za bardzo co się psuć.

 

 

Witam! Weszłam w posiadanie Tigry, troszkę młodsza ode mnie ale chyba bardziej zużyta :lol:

 

Z mojej strony gratulacje i życzenia dużej ilości bez awaryjnych kilometrów, nie wiem jak koledzy ale ja bym chętnie zobaczył taką Tigrę wraz z właścicielką, mamy tu takie specjalne działy w których chwalimy się samochodami

http://forum.samnaprawiam.com/nasze-auta-vf45.htm

orz mordkami

http://forum.samnaprawiam.com/nie-badz-incognito-vt487.htm?highlight=incognito

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :roll: trochę dużo tego "koniecznie" ale czym prędzej pojadę moim rydwanem do mechanika. Nie mam jeszcze zdjęć z autkiem, musimy z sobą dłużej pojeździć :-)

Mam jeszcze jedno pytanie: czy trudno samemu wymienić wkład lusterka? Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie: czy trudno samemu wymienić wkład lusterka?

Wymienić sam wkład jest banalnie prosto :) ...

Szkło w lusterku po prostu podważasz szerokim śrubokrętem od zewnętrznej strony (przestawiasz szkło na maksa w stronę do samochodu i podważasz od strony dużej szczeliny) aż całe wyskoczy z zatrzasków :) potem odklejasz swoje pęknięte szkło od plastikowego stelaża, przyklejasz nowe i całość wciskasz z powrotem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze napiszę że warto zająć się bąbelkami rdzy, zaprawkami. Bo jak rudzielec zacznie wchodzić to cięzko bedzie go wyprosić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Jak sie wszyscy rzucili do pomocy :P

 

trochę ciężko wchodzą biegi

 

Sprawdz poziom oleju i zwróc uwage jak "bierze" sprzeglo daleko od podlogi czy blisko. Moze wystarczy ciut podciagnac linke.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania