Skocz do zawartości

Co dobrze ponaprawiać po zakupie używanej Tigry?


Gość Malinka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 142
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Malinka
Dobre ceny nie ma co marudzić Malinka by więcej zapłaciła
fakt.... nawet nowy, fajny mechanior powiedział (bo ucieka mi troszke olej) że trzeba wymienić jakieś coś pod skrzynią, element kosztuje 30 pare złotych, z robotą 500 :shock:!!!! i co Wy na to?

... a u nas nie biorą za "rozrząd" tylko policzyli mi za usługę wymiany każdej części osobno :cry: było minęło.

Lublin jest w ogóle drogi, na śląsku za wszystkie sługi płacę 50-60% tego co tutaj, natomiast zarabia się tu duuużo mniej, są przedrogie mieszkania i wiecznie zimno.

Mam pytanie: czy znacie takie takie zaklęcie ( cenzuralne :lol: ) którym można uciszyć stukający na każdym wyboju ogranicznik w drzwiach w Tigrze?

I jak sprawić żeby mi się pasy same co chwile nie wypinały w jeździe?

Wasyl, czy wiesz gdzie zrobić zbieżność w Lublinie? :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasyl, czy wiesz gdzie zrobić zbieżność w Lublinie? :roll:

Sam będę teraz szukał, ale raczej po stacjach diagnostycznych trzeba szukać, jak cena w speed carze nie powala, to śmiało na lubartowską

 

fakt.... nawet nowy, fajny mechanior powiedział (bo ucieka mi troszke olej) że trzeba wymienić jakieś coś pod skrzynią, element kosztuje 30 pare złotych, z robotą 500 :shock:!!! ! i co Wy na to?

Uszczelniacz wału korbowego od strony skrzyni. Wątpie, że 500zł taka wymiana u Kariego, może podał Ci cene z wymianą oleju, albo co?

 

Generalnie samo zrzucenie skrzyni 3 stówki minimum, dobrze mówisz z tymi cenami w Lublinie, że:

Lublin jest w ogóle drogi, na śląsku za wszystkie sługi płacę 50-60% tego co tutaj, natomiast zarabia się tu duuużo mniej, są przedrogie mieszkania i wiecznie zimno.

Chociaż z tym ciepłem się nie zgodzę :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na postojach, w korkach, temperatura dobija mi prawie do 100 :roll: Mechanik Carlos sprawdzał ostatnio wsjo i było dobrze. To normalne że autko tak się grzeje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w pewnym momencie włącza się wentylator na chłodnicy i temperatura powoli spada do 90?

No właśnie nie spada :cry: . Mechanik powiedział że sprawdził i że się włącza ale widzę że i tak mi rośnie temperatura. Co to może być? To normalne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne?

Nie, to nie jest normalne.

 

Mechanik powiedział że sprawdził i że się włącza ale widzę że i tak mi rośnie temperatura.

Może kołek tylko zwarł styki i potwierdził sprawność samego wentylatora.

 

Co to może być?

Czujnik w chłodnicy. Na skutek temperatury jego opór maleje i w okolicy 100* powinien się włączyć automatycznie wentylator na chłodnicy, po czym temperatura powinna powoli spadać aż do 85-90*C. Jeśli jest 100*C i wentylator się nie włącza, to może to być wina właśnie tego czujnika. Ze 3 dychy kosztuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poczekać co będzie jk wskazówka przejdzie 100 stopni, najlepiej na postoju ro rób będziesz mieć kontrolę czy wentylator się włącza. Corsy i Tigry tak mają że wentylator włącza się grubo ponad 100 n wskaźniku to samo normalna eksploatacja wychodzi ponad 90 stopni, tak że normalna kontrola czy włączy się wentylator jak się będzie włączał to śmiało maskę zamykaj i jazda, plusik że kontrolujesz wskaźniki mało która kierowniczka to robi :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania