Skocz do zawartości

Alarm na zewnętrzne lusterka.


pyly

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy da się jakoś założyć jakiś alarm przeciwko kradzieży lusterek bocznych. Jak sie ktos do nich dobiera żeby zaczęło wyć.

Mówie tutaj o amatorskich zlodziejach. Ogólnie jak cokolwiek ktos zacznie grzebać zeby wyło.

Ostatnio zginal korek wlewu paliwa i klapka wrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sensor to jest czujka mikrofalowa montuje się ją centralnie w samochodzie i regulujesz tak by sięgała np 20 cm w koło samochodu kto się na tę odległość zbliży zostanie ostrzeżony sygnałem alarmu typu prealarm, fakt że czujka ta jest bardzo mało stabilna będzie krzyczeć częściej ale odstraszy potencjalnych złodziejaszków, jeśłi mieszkasz blisko parkingu może warto pokusić się o kamerę bezprzewodową nagranie materiału i oddanie w odpowiednie ręce :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ciekawe z tą czujką.

Tylko obawiam się, ze jak dzieci to zwietrzą, to będą mieć świetną zabawę :) a sąsiedzi nerwa :)

Co do kamery to myslalem nad tym z tym, że mamy tak ciemne lampy na osiedlu, ze taka kamera nic sensownego nie zarejestruje z okna domowego.

No chyba ze piszesz aby ją do samochodu włożyć? Jak tak, to gdzie i jakie zasilanie jej zrobić no i jak tu wyczaić w ktorą strone ją skierowac :) Poza tym czy w ciemnosci ona cos zarejestruje no i ile taka zabawa kosztuje :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerę możesz zastosować bezprzewodową z diodami w podczerwieni będzie widzieć w ciemnościach starczy jak kamerę zamontujesz gdzieś w środku tak by widziała przez okno drzwi lusterko, zasilanie oczywiście z akumulatora one mają bardzo mały prąd poboru więc nie obawiaj się że i Ci prądu braknie, co do czujki zawsze możesz ją aktywować dopiero wieczorem czy tez nocą by nie przeszkadzać mieszkańców i ma być podłączona pod prealarm wyje tylko by postraszyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie włączenie na noc rozwiązuje sprawę.

Czu taką czujkę wystraczy podłączyć pod syrenę z funkcja prealarmu (o ile wogole to funkcja syreny anie jakiegoś modułu od alarmu). Innymi słowy czy wystraczy kupis czujką i syrenę?

Fajnie by było jakby tez światła mrugały przy tym straszeniu. W jakim jescu jest ją najlepiej zamontować? To jest obojetne czy jest ona schowana czy nie? Rozumiem, ze jak ktoś podejdzie do maski to ona równiez to wychwyci.

Jakś firma jest godna polecenia?

Wiem, że dużo pytań :D

 

Dzięki :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może od początku, praktycznie każda centralka ma funkcję prealarmu, i jeśli masz tę funkcję proponuję zakup czujki mikrofalowej ADM-8 która reaguje na ruch w dwóch strefach kontrolowanych - zewnętrznej i wewnętrznej. W celu eliminacji fałszywych alarmów czujnik pracuje w dwóch trybach: "praca standard" i "praca ze zliczaniem liczby naruszeń strefy zewnętrznej". Czujnik ten posiada osobną regulację czułości dla strefy wewnętrznej i zewnętrznej. Praca w pierwszym trybie, tylko w przypadku naruszenia strefy wewnętrznej, powoduje uruchomienie alarmu. W drugim trybie, alarm zostanie wyzwolony, gdy strefa zewnętrzna zostanie naruszona trzy razy w ciągu 15 sekund i nastąpi czwarte naruszenie, jeśli nie masz funkcji prealarm można kupić zwykłą czujkę plus syrenę każda czujka działa tak samo ma zasilanie i wyjście na masę do której możesz podłączyć sama syrenkę, wybór należy do Ciebie a co do montażu to czujnik mikrofalowy powinien być zamontowany geometrycznie centralnie w samochodzie zalecane miejsce do montażu jest pomiędzy przednimi siedzeniami samochodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do tego efektu żaby potrzebna jest centralka alarmu. Ja takiej nie posiadam czyli musiałbym ją zakupić dodatkowo. Czyli prosty montaż chyba odpada.

Kurcze, nie ma w kabinie kierowcy jakiegoś złącza pod ktore łatwo można by to popodpinac wszystko, aby nie ciagnąć przewodów z komory silnika? Bo w sumie ma to być straszak na amatorów więc nie będę się zbroił po zęby bo profesjonalista i tak zwykly alarm unieszkodliwi.

I jeszcze tak nawiasem:) Skoro czujnik ustawia się centralnie w aucie to do maski bedzie wieksza odleglosc niz do drzwijesli ustwai się do na konkretna odleglosc. Czyli rozumiem ze po bokach bedzie on łapał z wiekszej odleglosci, bo maske i tyll auta tez chcialbym ochronic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wgłębiałem się w przenikliwość mikrofal, wiem jedno przez blachę nie przejdzie przechodzi głównie przez okna, pisałem w poprzednim poście że jak nie masz centralki możesz zastosować samą czujkę i syrenkę, czujka jak wyzwala impulsy to podaje masę na przewody który może zamykać obwód zasilania syrenki z tym że za każdym razem jak ktoś poprzekręca się przy samochodzie syrenka zadziała impulsowo do puki czujka się nie wyłączy, mam nadzieje że wiesz o co mi kaman :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania