Skocz do zawartości

Dławi się, gaśnie po rozgrzaniu - nietypowe objawy!


Gość masterpepe

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem jak by wydech był przytkany to obroty nie będą szaleć i nie doprowadzi do zgaśnięcia silnika przerabiałem ten temat w moim samochodzie z zatkanym ostatnim tłumikiem auto jeździło normalnie ale tylko do 100 km/h potem się dławił jak nie wiem co, w tym przypadku silnik się zalewa paliwem lub dostaje za mało prędzej będzie że za dużo paliwa dostaje przyczyną może być wadliwie działający czujnik temperatury cieczy chłodzącej który podaje dane do ECU, nie wiem na czym polegała pełna diagnostyka o której pisałeś czy tylko na sprawdzaniu kodów błędu czy sprawdzania danych on-line, czujnik tem. może fizycznie być dobry ale będzie podawał za niską temperaturę i na zimnym silniku będzie ok a na ciepłym będzie go zalewał paliwem do tego stopnia że będzie gasł dodatkowym objawem jest duże spalanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masterpepe

...dziś właśnie wróciłem z demontażu kolektora ssącego - jest w dobrym stanie, żadnego syfu ani pęknięć nie ma :(

 

Co do czujnika temperatury to sam nie wiem - czy jest możliwe żeby komputer nie widział że czujnik podaje niewłaściwą temperaturę?? Jak można sprawdzić ten czujnik??

Jeśli chodzi o spalanie to nie jestem wstanie sprawdzić na chwilę obecną bo praktyczniej nie da się nim jeździć...

 

Co do diagnostyki to była robiona na działającym silniku jak i na wyłączonym (po rozgrzaniu i na zimnym) - o kasowaniu błędów nie ma tutaj mowy bo praktycznie żadnych nie było.

Nie była to diagnostyka "u pana Kazia w warsztacie za rogiem" tylko u ludzi którzy naprawdę się na tym znają...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masterpepe

-->świece, przewody WN i cewki - NOWE

 

Przewody gdyby były uszkodzone to by na zimnym tez wariowało a tutaj jest wszystko w porządku.

 

Jutro wezmę miernik i sam posprawdzam czujniki w swoim 'kropku' - mam podejrzenie co do czujnika temp.powietrza wchodzącego?

Czy jest możliwe przekłamanie czujnika tak żeby komputer myślałem że wszystko jest w porządku??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece okopcone czy jakie są?

 

Przeczytaj ze zrozumieniem.

Chodzi o ustalenie, czy ma ubogą, normalną czy bogatą mieszankę. To że nowe, to całkiem inna bajka. A może lambda? A może układ zapłonowy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masterpepe

lekko okopcone - ale z tego co wiem to wszystko w granicach normalnej pracy... Lambda była sprawdzana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania