Skocz do zawartości

Łożysko koła Astra F Kombi


Gość Dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Co jakiś czas coś huczy w tylnym kole mojej Asterki, więc pewnie niedługo przyjdzie czas na wymianę łożyska. Jeden z kolegów podpowiadał mi, że tylnych łożysk się nie wymienia tylko od razu całą piastę, to prawda? Nie rozbierałem jeszcze całości, zdjąłem tylko osłonkę łożyska i patrząc na to, to nie przychodzi mi do głowy jak się za to zabrać. Da się to zrobić na prasie po demontażu całej piasty? Auto Astra F Kombi 97r z ABS.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie, którym się zaopatruję w części komplet 2 łożyska + jakieś uszczelki to niecałe 17zł, firmowe do 35zł, jedna piasta 200 do 250zł więc warto się pobawić. Dzięki za info. Będę kombinować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszałeś a takiej firmie jak GSP, OPTIMAL albo HART? SKF-a nie mogę znaleźć nawet na allegro. Są tylko całe piasty. Jaki przebieg wytrzymują takie łożyska jak SKF?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKF wytrzyma prawie 200 tysi. Od Harta daleko i szerokim łukiem.

SKF na pewno dostaniesz w każdym sklepie moto. Jesli koniecznie przez net chcesz, to polecam INTERCARS - maja sklep internetowy http://sklep.intercars.com.pl/#/ajax_str.php?id=529&notitle=1

Łożysko SKF na pewno będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam ponownie. Na dniach mam zamiar wziac sie za wymiane lozyska. Dzwonilem do sklepu i sprzedawca stwierdzil ze nie ma samych lozysk do astry f na tyl, ze jest to czesc nierozbieralna i mozna wymienic jedynie cala piaste. Nie rozbieralem jeszcze nic przy aucie ale jak zaczne to chce szybko to skonczyc. Powiedzcie mi czy na 100% idzie wycisnac lozysko w tym modelu? Moze ktos robil to niedawno i pamieta oznaczenie lozyska firmy SKF?

Powtorze ze to Astra F 1997r 1.7TDS 82KM z ABS

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć rozbieralne. Na pewno nierozbieralne są piasty z astr GSi czyli z tarczobębnami z tyłu - tu całość musisz wymienić.

Poznasz czy masz denontowalne łożyska - jest taka mosiężna zaślepka, taki "kapturek" w środku piasty i jego się zdejmuje - pod nim jest łożysko a sam kapturek robi za zbiorniczek smaru dla łożyska.

Tak to wygląda:

 

1.jpg

 

I to jest rozbieralne.

 

A tu masz krok po kroku jak to zrobić: http://www.vectra-unlimited.pl/jpg/porady/hamulce_va.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
Powinieneś mieć rozbieralne. Na pewno nierozbieralne są piasty z astr GSi czyli z tarczobębnami z tyłu

 

Nie do konca, w kazdej astrze tak jest ze na tyle jest caly zespół piasta-lozysko, a przy ABSie juz bankowo.

Jak huczy wymiana calosci.

 

Rozbieralne byly w kadecie i pewnie w vectrze A przed liftem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania