Skocz do zawartości

drążek stabilizatora, stabilizator, łącznik stabilizatora


Gość ipIV

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie brzmi czy dobrze myślę....

 

Stabilizator to jest całość (drążek + łączniki lub sam drążek można nazwać stabilizatorem jeśli jest bezpośrednio połączony z wahaczami);

Drążek stabilizatora - ten wygięty pręt;

łącznik stabilizatora - to co łączy pręt z wahaczem, z tym ze nie w każdym samochodzie występują łączniki.

 

:?:;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabilizator to stabilizator, czyli ten "wygięty pręt". Jego zadaniem jest zniwelowanie różnic ugięcia sprężyn kół jednej z osi i skompensowanie tego w sposób "średni", czyli tak naprawdę ma niwelować przechyły boczne na zakrętach i nierównościach.

Łączniki nie wchodzą w skład stabilizatora, tuleje gumowe również. To powiedziałbym "osprzęt" i nie zawsze występuje, jak już słusznie zauważyłeś. Jednak najczęściej są łączniki, bardzo mało aut ich nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem do czego to służy, natomiast czym w takim razie jest drążek stabilizatora? to samo co stabilizator? ;)

 

[ Dodano: 2011-03-09, 20:31 ]

bardzo mało aut

ich nie ma.

przykład: punto I, II, seicento a w innych nie wiem.

 

Grande ma już łączniki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często mianem "drążek stabilizatora" określa się łączniki.

Tu masz pierwszy z brzegu przykład:

http://www.gielda-czesci.pl/katalog_czesci/24/179/zawieszenie-drazek-stabilizatora.html

 

Nazewnictwo nie jest niestety do końca zunifikowane - na hydrauliczne kasatory luzu zaworowego mówią hydropopychacze lub szklanki, na błotniki mówią nadkole bo jest nad kołem itp...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Punto nie ma łączników stabilizatora sam stabilizator jest przykręcony do podwozia oraz do samych wahaczy reszta jak Arek opisał stabilizator jak jest przykręcony do nadwozia musi być połączony z wahaczami poprzez łączniki.

 

reszta to chyba wina nazewnictwa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Punto nie ma łączników stabilizatora sam stabilizator jest przykręcony do podwozia oraz do samych wahaczy

Przecież napisałem :)

 

Arek mie sam zaroz rozwali łon dostoł piyrszo nagroda

i takie pytanie sam pocisko

 

ja chopie ino jo żem nie jest z wykształcenio mechanik :P moga nazw niy znoć. :)

 

http://www.fiat-lancia-alfa.pl/search/search?search=dr%C4%85%C5%BCek+stabilizatora&commit=Szukaj hmmm ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania