Skocz do zawartości

Zerwana świeca żarowa


Gość Dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szymon 1587cm3
te silniki dobrze palą o ile w porządku jest z luzem na zaworach

 

Ameryki nie odkrył --> niedomkniete zawory --> brak kompresji = brak mozliwosci rozruchu zimnego diesla

 

no i to nie jest TD tylko TDS

 

róznily sie kolektorem ssacym, inaczej rozwiazany dolot. Wiecej róznic nie znam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dupa. auto chodzilo jakies 10 min i nagle huk! klej nie trzymal sie scianek glowicy i swieca wyskoczyla razem z calym klejem. Teraz biore sie za wbijanie tulejki...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam pacjenta, który przy wymianie świec w benzyniaku nie dokręcił jednej. Jak wystrzeliła, to w masce od spodu zrobiła pokaźne wybrzuszenie. Więc to nie żarty - dostać taką świecą to wątpliwa przyjemność.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam juz dorobiona tulejke. Rozwiercilem gniazdo swiecy na 14mm. Nagwintowalem w w glowicy ale kurcze super rowno to nie wyszlo i nie pasuje element grzejacy swiecy. Bede musial go rozwiercic. Jutro tesc dorobi mi tulejke "pilota" zeby naprowadzic wiertlo. Ale bez klejenia sie nie obejdzie. Przepuszcza na gwincie. Mam nadzieje ze chociaz to wytrzyma ten klej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

watpliwe :-/ Mialem identyczny problem tyle ze z wtryskiwaczem. Jak skreciłem na tulejce i kleju to chodziło kilka dni i potem zaczał przepuszczac... cylinder przestał pracowac. Po próbie dokrecenia wszystko szlak trafił i przyszła inna glowica. :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tulejkę wkleiłem na inny klej firmy WEKEM WS 362 (24zł). Dużo szybciej wiązał, ledwo zdążyłem wysmarować tulejkę... Odpaliłem po ok 12h i narazie klej trzyma ale ciągle przepuszcza na gwincie świecy, widocznie idealnie dopasowany nie był. Spróbuję wkręcić ją na teflon, a jak nie zadziała to wrzucę na ten sam klej i z głowy. Zobaczymy ile pochodzi...

Jak puści klej między tulejką a głowicą to spróbuję ją polutować dookoła :) no ale bądźmy dobrej myśli, że to będzie działać :-D

 

[ Dodano: 2011-02-16, 09:57 ]

Witam ponownie. Jak pisałem wcześniej, świecę wkleiłem na taśmę teflonową i nie przepuszcza. Do tej pory zrobiłem ok 300km i jest ok. Myślę, że już tak zostanie :)

 

[ Dodano: 2011-10-17, 11:13 ]

Dla ciekawych, czy mój silnik wciąż działa - tak przejechałem ok 15 tys km i ciągle śmiga. Nie było żadnych problemów. Świecę można normalnie wykręcać. Trzeba by zrobić z tego poradę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania