Skocz do zawartości

Renault Scenic II - awaryjne otwarcie maski


Gość KKK_Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadł mi do głowy kolejny pomysł, od spody auta można dostać się do rozrusznika a do niego biegnie kabel plusowy bezpośrednio z akumulatora i można się do niego wpiąć np prostownikiem kabel minusowy gdzieś do masy zapiąć a plusowy do rozrusznika do którego biegnie taki jeden bardzo gruby kabel jak mu tam podasz napięcie akuś się podładuje i otworzysz go z pilota czy co tam go otwiera :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie wiem dokładnie jak w Renault Scenic jest to rozwiązane, ale ten sam problem miałem w Renault Laguna, gdzie również jest karta a nie ma kluczyka.

 

Teraz tak : przyjrzyj się dokładnie karcie - ma ona wciągany srebrny immobilizer, wyciągnij go a następnie podejdź do auta od strony kierowcy. Schyl się tak byś oczami widział co znajduje się pod klamką w miejscu gdzie teorytycznie powinienes wsadzić kluczyk.

 

Znajduje się tam otwór, w który wsadzać immobilizer i lekko wypychasz zaślepkę. Po wypchnięciu zaślepki pojawi Ci się miejsce do wsadzenie tego immobilizera. Wsadzasz, przekręcasz i maskę otwierasz normalnie za pomocą dźwigni.

 

Sam przerabiałem ten patent, bo miałem Renault Laguna - mi się to stało na wyjeździe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KKK_Krzysiek

Zdecydowałem się już, że będę go na siłę wyciągał z garażu, szukam pod autem haka i tu znowu problem. Bo haka nie ma. szukam więc w instrukcji i dowiaduję się, że hak jest przykręcany, schowany w bagażniku :D Macie jakiś pomysł, za co go złapać (z przodu, stoi przodem do drzwi)? Za osie będzie ok?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz tak mało miejsca w garażu, że nawet podnośnika "żaby" nie wpakujesz ? wtedy tylko pod wahacz i przesuwasz 40cm w bok sam przód i wtedy chyba dojdziesz do zamka ? z drugiej strony jak twoja połowica wyszła z tego auta skoro zaparkowała pod ścianą ?

wygodnie jej było ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KKK_Krzysiek

z drugiej strony jak twoja połowica wyszła z tego auta skoro zaparkowała pod ścianą ?

wygodnie jej było ?

 

wysiadła drzwiami pasażera.

Problem rozwiązany: wczołgałem się po dachu, uchyliłem lekko drzwi kierowcy i listwą z zakrzywionym gwoździem otworzyłem przeciwległe drzwi. Próbowałem wcześniej wyciągnąć go na siłę, ale nie dało rady. Scenic ma hydrauliczny hamulec postojowy i nie udało się wyciągnąć go innym autem (a nie miałem jak go podnieść, żeby coś włożyć pod koła).

 

PS A maskę da się otworzyć od spodu, trzeba zdjąć osłonę silnika i włożyć rękę między silnik a chłodnicę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania