Skocz do zawartości

Astra przymula na zimnym silniku.


Gość orion000

Rekomendowane odpowiedzi

 

tylko nie zadawaj już pytania o budowę czujnika, jak go rozebrać, czy da sie wymienić termistor ze srodka itepe...

 

Ehehehehe. Aleś mnie podsumował :)

Już nic nie piszę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Czy mogę tu jeszcze zapytać o inną przypadłość?

Otóż mój samochód jest strasznie wrażliwy na operowanie gazem przy skrajnym górnym położeniu. Każde odjęcie zupełne gazu i każde delikatne dodanie gazu powoduje szarpnięcie samochodem. Przez to jest bardzo trudna jazda przy minimalnych obrotach.

Nie wiem czy jasno się wyraziłem, ale może coś podpowiecie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się robi na benzynie czy na gazie i może to też być powiązane z tym czujnikiem, jak silnik dostaje za dużo paliwo może silnikiem narywać.

 

I na benzynie i na gazie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podepniesz sie interfejsem, to w jednym kolorze masz mapę benzyny, a w drugim mapę gazu

 

jeśli się nie pokrywa, to trzeba wzbogacić/zubożyć w określonym zakresie aby sie pokryły

przejedziesz po całości i zrobione

 

Wracam :)

I przyznaję, że od samego początku miałeś rację. To jednak nie czujnik a regulacja instalacji gazowej.

Zamawiam sobie kabel. Ale proszę o szczegółową poradę.

3 tygodnie temu gazownicy wymieniali mi wtryski gazowe, bo padły. Jeździłem wtedy na benzynie. Potem uruchomili autoadaptację i kazali przejechać kilometr na benzynie i kilometr na gazie. Sprawdzili pokrycie map i stwierdzili, że jest dobrze. Ale jak się okazuje nie zupełnie.

Czy teraz mam zrobić tak samo? Pojeździć najpierw na benzynie aby przywrócić poprawną mapę benzynową a potem włączyć autoadaptację? Czy nie otrzymam takich samych wyników?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy teraz mam zrobić tak samo? Pojeździć najpierw na benzynie aby przywrócić poprawną mapę benzynową a potem włączyć autoadaptację?

nie

pojeździć kilknaście kilometrów na benzynie różnymi stylami jazdy i ręcznie skorygować mapę gazu aby pokrywała się z mapą benzyny

autoadaptacja jest guzik warta i najlepiej stosować ją przy pierwszym uruchomieniu gazu, żeby instalacja wogóle umożliwiała prace silnika na gazie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojeździć kilknaście kilometrów na benzynie różnymi stylami jazdy i ręcznie skorygować mapę gazu aby pokrywała się z mapą benzyny

 

Dzięki! Czuję, że po regulacji będę sobie miło śmigać.

Bardzo mi pomogłeś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania