Skocz do zawartości

Astra przymula na zimnym silniku.


Gość orion000

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem pewien czy wiedziałbym co i jak regulować...

badź pewien

stag zczytuje mapę benzyny

jak podepniesz sie interfejsem, to w jednym kolorze masz mapę benzyny, a w drugim mapę gazu

 

 

Super mi to wyjaśniłeś! Teraz widzę, że muszę rozważyć zakup takiego interfejsu. Dzięki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zmierzyłem rezystancję czujnika temperatury płynu. U mnie jest 3k ohm, a wg opisu powinno być 1,5k ohm.

Niby ECU widzi silnik jeszcze zimniejszy niż jest ;) ale to chyba też niezbyt dobrze?

 

Choć gdy się zastanowić, to może 1,5 k ohma ma być przy 20 stopniach? U mnie w garażu jest teraz pewnie koło 14 więc czujnik może być dobry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba też niezbyt dobrze?

niezbyt bo bedzie wzbogacał

Z tym, że gdyby wzbogacał, to problem byłby raczej na ciepłym niż na zimnym silniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie

może być tak że czujnik jest uszkodzony w taki sposób, ze nie zmienia swojej rezystancji

na ciepłym w sam raz a na zimnym za mało i myśli że ciepły - temu ma za biednie i zdycha

 

to zwykły termistor NTC czyli z negatywnym współczynnikiem temperatury czyli rezystancja maleje ze wzrostem temperatury

 

najlepiej wyjaśni ci to Grześ

ja jestem tylko lekko z wykształcenia elektronik, on ma RTV serwis i w tym siedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie

może być tak że czujnik jest uszkodzony w taki sposób, ze nie zmienia swojej rezystancji

na ciepłym w sam raz a na zimnym za mało i myśli że ciepły - temu ma za biednie i zdycha

 

to zwykły termistor NTC czyli z negatywnym współczynnikiem temperatury czyli rezystancja maleje ze wzrostem temperatury

W pełni się z Tobą zgadzam, ale ten termistor ma co najwyżej większą rezystancję niż powinien czyli może wskazywać niższą temperaturę niż realna. A wtedy silnik chodziłby dobrze na zimno, gorzej na ciepło. Dlatego wydaje mi się, że to nie to.

Chyba pojeżdżę troszkę na benzynie i zobaczę jak będzie.

A gdy będę chciał poprawiać ustawienia gazowe, to chyba muszę zadbać o to by ECU benzyny było dobrze dostrojone, czyli bez błędnego wpływu instalacji LPG? Wtedy mogę sprawdzać mapy wtrysków?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wy tu błądzicie w temacie,

ale ten termistor ma co najwyżej większą rezystancję niż powinien czyli może wskazywać niższą temperaturę niż realna.

 

skoro jest uszkodzony czujnik temperatury to trzeba go wymienić nie jest drogi więc ryzyko nie wielkie

 

Chyba pojeżdżę troszkę na benzynie i zobaczę jak będzie.

 

nic nie będzie jak ECU ma ustawić prawidłową mapę skoro czujnik podaje błędną temperaturę, zainwestuj w ten czujnik i po kłopocie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wy tu błądzicie w temacie,
ale ten termistor ma co najwyżej większą rezystancję niż powinien czyli może wskazywać niższą temperaturę niż realna.

 

skoro jest uszkodzony czujnik temperatury to trzeba go wymienić nie jest drogi więc ryzyko nie wielkie

 

No ale właśnie zastanawiam się czy jest uszkodzony. Wyczytałem, że rezystancja kontrolna na zimnym silniku powinna wynosić 1k5 ohm. Ale przypuszczam, że to przy około 20 stopniach, zaś przy blisko 10 stopniach zmierzone 3k ohm może być jak najbardziej prawidłowe. Jak myślisz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde ja to już jestem troche zmęczony tym

filozofujesz jak jajogłowy zamiast sie wziąć za robote jak chłop z jajami

 

ileż cie kosztuje przejechać te 20km na benzynie?

 

czy 20zł na taki czujnik temperatury zrujnuje twój budżet i zaczniesz przymierać głodem?

 

weź w końcu chłopie coś zrób, bo roztrząsasz temat na atomy... nawet jak do mechanika pojedziesz to nikt z tobą nie bedzie prowadził debat jak przy okrągłym stole tylko podejmie szybką decyzję i cie skasuje

 

kumasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania