Skocz do zawartości

Poważny problem po remoncie...


Gość MacPol TC

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MacPol TC

Bardzo proszę o przeczytanie całego postu. Chciałem opisać wszystko od razu żeby potem nie dopisywać...

Mój samochód Opel Tigra 95" LPG/BN.... 2 miesiące temu auto poszło do mechanika/blacharza z powodu wychodzącej rudy na nadkolach i progach....

Jak się okazało było dużo więcej do roboty... m.in. przedni pas(okular), dziury w podłodze.... Została więc wyjęta chłodnica i zostały odłączone kable (dokładnie nie wiem jakie).... Z racji że był praktycznie cały przód odkryty kupiłem rozrząd (paski rolki napinacze Ina i pompa Dolz) i kazałem go przy okazji wymienić... Wszystko zostało zrobione... Samochód poszedł do malowania cały.... Wrócił został złożony i ..........

No właśnie.... Dziś byłem odebrać samochód... Wszystko ładnie pięknie... wsiadam odpalił ładnie ale od razu zaczął głośno chodzić..... Słychać głośno dokładnie jego obroty i jakby go przyduszało bo co jakiś czas dławienie chwilowe.....

Mechanik na ściemniał mi że stał 2 miechy i musi sie wszystko rozejść.... Przejechałem się i chodzi chyba normalnie (pomijając hałas i wibracje)..

Do tego zauważyłem że kapie olej na połączeniu skrzyni i silnika.. Dziwne bo nie było tam nic robione... Mechanik mówił że przestanie kapać.... i ostatni objaw: Tid nic nie wyświetla i co jakiś czas pulsuje w rytm obrotów...

 

Samochód został u mechanika chodź ten mówił żebym go zabrał i pojeździł 2 dni.... Wolałem nie ryzykować i zostawić.... Bo pewnie jakbym zapłacił i pojechał to bym już miał po sprawie....

 

Na koniec dodam że opinie ten mechanik ma raczej dobre... Mieszkam tu dopiero od roku wiec go dobrze nie poznałem..... Pytałem o fakturę na naprawę powiedział że może wystawić ale tylko na blachy bo na mechanikę nie ma papierów.....

 

Podsumowując... Sinik chodzi głośno, kapie na łączeniu skrzyni i sinika, Tid pulsuje.

Bardzo proszę o jakiekolwiek porady... Nie chce zostać nabity w butelkę a kupę kasy i przede wszystkim nerwów mnie to wszystko kosztuje.... Co może być źle w moim aucie? Jak załatwić tą sprawę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dziwna i głośna praca silnika może być spowodowana złym ustawieniem rozrządu, wycieki na łączeniu skrzyni z silnikiem jak nie były ruszane mogą same zniknąć ale to tylko optycznie gdyż masz już zużyte uszczelniacze na wale albo silnika albo skrzyni w czasie normalnej eksploatacji tego nie widać bo olej wyciekający rozbryzgany jest na obudowę teraz samochód stał dosyć długo i to wszystko ściekło i myślę że tym nie nie martw, jeśli chodzi o wyświetlacz mrygający zgodnie z obrotami to jedyną i racjonalną przyczyną jest źle zrobiona masa skoro cały samochód był malowany a kable odpięte to miejsca gdzie kable były do karoserii przykręcane są przykręcone teraz do lakieru może starczy odkręcić przeczyścić i będzie po kłopocie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybką odpowiedź która mnie uspokoiła trochę... Martwi mnie to kapanie bo nie ubywało mi nigdy aż tak dużo oleju... jedna kropla na sekundę około....

Masa to chyba nie problem dla niego....

 

Ale rozrząd... Podejrzewam że będzie stawał bykiem... Tzn. że będzie tak jak wczoraj migał sie dalszej pracy i próbował mi wypchnąć auto....

 

Czy nagranie dźwięku gdy mówi że wymieniał rozrząd ale jego zdaniem jest wszystko ok może potem pomóc w roszczeniach sądowych? Czy mogę go zaszantażować tym że nie ma papierów na mechanikę a robi ją na co mam dowód w postaci nagrania? Urząd skarbowy byłby tym zainteresowany?

 

Po prostu nie wiem co teraz robić. Podejrzewam że auto stoi na zewnątrz a on robi sobie inne auta.... Ja auto już bardzo potrzebuje po 2-2,5 miecha jestem bez transportu... A niestety praca wymaga co jakiś czas własnych 4 kółek....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nagranie dźwięku gdy mówi że wymieniał rozrząd ale jego zdaniem jest wszystko ok może potem pomóc w roszczeniach sądowych? Czy mogę go zaszantażować tym że nie ma papierów na mechanikę a robi ją na co mam dowód w postaci nagrania? Urząd skarbowy byłby tym zainteresowany?

 

Z tymi nagraniami z ukrycie to różnie bywa, ale skoro on nie jest mechanikiem a tylko rachunek Ci na blachę wystawi to tyle mu zapłać, no chyba że koszty naprawy mechanicznej wliczy do blacharstwa, są różne kombinacje właścicieli warsztatów ale skoro on to robił to jego obowiązkiem jest sprawdzić czy pasek jest dobrze ustawiony, musisz to inteligentnie załatwić, jak Ci wypisze rachunek na usługi blacharskie to je zapłać a za mechanikę nie i wtedy będzie jego problem co dalej zrobić ty zapłaciłeś rachunek i może Cię cmoknąć ważne jest żeby na rachunki było napisane że zapłacono , jak nie będzie Ci chciał samochodu wydać mimo że masz rachunek zapłacony to wzywasz odpowiednie władze i po kłopocie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co musisz zrobić to uzyskaj od niego rachunek oraz warunki gwarancji. Na rachunku musi dokładnie wyszczególnić co zostało robione.

 

Następnym krokiem, sporządź pismo reklamacyjne porusz w nim m.in.

Zgodnie z ustawą z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego:

„Art. 627 Do umowy zawartej, w zakresie działalności przedsiębiorstwa przyjmującego zamówienie, z osobą fizyczną, która zamawia dzieło, będące rzeczą ruchomą, w celu niezwiązanym z jej działalnością gospodarczą ani zawodową, stosuje się odpowiednio przepisy o sprzedaży konsumenckiej” wnioskuje o niezgodność usługi z umową potwierdzoną zleceniem nr ......................

W związku z powyższym oczekuje nieodpłatnego usunięcia wady i jej skutków wynikających ze źle wykonanej naprawy, którą zleciłem firmie ............. z zaznaczeniem że zakres roszczeń dotyczy nie tylko części wymienianych czy naprawianych, ale ewentualnie wszystkiego, co mogło w aucie ulec zniszczeniu, pogorszeniu w funkcjonowaniu bądź zmiany parametrów z uwagi na wadliwą naprawę w tym zespołu silnika samochodowego oraz turbosprężarki. Zgodnie z wymienioną wyżej ustawą:

 

„Art. 8. 1. Jeżeli towar konsumpcyjny jest niezgodny z umową, kupujący może żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną naprawę albo wymianę na nowy, chyba że naprawa albo wymiana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów. Przy ocenie nadmierności kosztów uwzględnia się wartość towaru zgodnego z umową oraz rodzaj i stopień stwierdzonej niezgodności, a także bierze się pod uwagę niedogodności, na jakie naraziłby kupującego inny sposób zaspokojenia.”

„Art. 8. 2. Nieodpłatność naprawy i wymiany w rozumieniu ust. 1 oznacza, że sprzedawca ma również obowiązek zwrotu kosztów poniesionych przez kupującego, w szczególności kosztów demontażu, dostarczenia, robocizny, materiałów oraz ponownego zamontowania i uruchomienia.”

 

Ustosunkowania się do złożonej reklamacji nie później niż w terminie 14 dni od daty jej dostarczenia w ........ przy ul. ...........

 

„Art. 8. 3. Jeżeli sprzedawca, który otrzymał od kupującego żądanie określone w ust. 1, nie ustosunkował się do tego żądania w terminie 14 dni, uważa się, że uznał je za uzasadnione.”

Usunięcia usterki w terminie nie dłuższym niż 7 dni od daty rozpatrzenia reklamacji tj. w terminie nie dłuż-szym niż 21 dni od daty złożenia niniejszego pisma.

 

„Art. 8. 4. Przy określaniu odpowiedniego czasu naprawy lub wymiany uwzględnia się rodzaj towaru i cel jego nabycia”

 

Wyrażam zgodę na dokonanie ekspertyzy technicznej przez Państwa zespół biegłych tylko

i wyłącznie w mojej obecności oraz obecności rzeczoznawcy technicznego wynajętego przeze mnie.

 

Są to fragmenty mojego pisma reklamacyjnego pamiętaj by dokładnie opisać co Ci się w aucie nie podoba na początku reklamacji

 

Następnie na końcu dopisz, ze wniosek reklamacyjny został sporządzony w 2 kopiach i poproś o datę i podpis wpłynięcia reklamacji

 

Nie musisz, się znać - możesz powołać rzeczoznawcę, ale wcześniej bym powiedział gościowi ze masz zamiar go powołać w momencie gdy stwierdzona zostanie wina warsztatu wówczas warsztat ma prawo zwrócić Ci koszty rzeczoznawcy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nagranie dźwięku gdy mówi że wymieniał rozrząd ale jego zdaniem jest wszystko ok może potem pomóc w roszczeniach sądowych? Czy mogę go zaszantażować tym że nie ma papierów na mechanikę a robi ją na co mam dowód w postaci nagrania? Urząd skarbowy byłby tym zainteresowany?

 

Z tymi nagraniami z ukrycie to różnie bywa, ale skoro on nie jest mechanikiem a tylko rachunek Ci na blachę wystawi to tyle mu zapłać, no chyba że koszty naprawy mechanicznej wliczy do blacharstwa, są różne kombinacje właścicieli warsztatów ale skoro on to robił to jego obowiązkiem jest sprawdzić czy pasek jest dobrze ustawiony, musisz to inteligentnie załatwić, jak Ci wypisze rachunek na usługi blacharskie to je zapłać a za mechanikę nie i wtedy będzie jego problem co dalej zrobić ty zapłaciłeś rachunek i może Cię cmoknąć ważne jest żeby na rachunki było napisane że zapłacono , jak nie będzie Ci chciał samochodu wydać mimo że masz rachunek zapłacony to wzywasz odpowiednie władze i po kłopocie

 

Dokładnie tak powiedziałem wczoraj bo chciałem to tak załatwić ale on powiedział że wystawi rachunek na blachy na kwotę 1200 zł (czyli tyle ile miałem zapłacić za całość ale o mechanice nic nie wspomni na rachunku)...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Holcu ale kolega dostanie rachunek tylko na prace blacharskie do których niema zastrzeżeń, głównie chodzi o mechanikę na którą nie dostanie rachunki i gwarancji jedyne wyjście podejść go i zapłacić tylko tyle ile jest na rachunku a za mechanikę jak nie da rachunku to sory bardzo ale nie zapłacę no chyba że zrobi tak samochód żeby było ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego nie mam żadnej umowy wstępnej na tą kwotę którą ustaliłem z nim tj. 1200 zł... Nie wiem czy takie umowy wogóle się pisze bo nie słyszałem o czymś takim.... Równie dobrze może mi zawołać 1200 za same blachy i dać do tego faktur :/ a wtedy co z mechaniką ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak radzicie to rozegrać dzisiaj? Powiedzieć że albo zrobi ten rozrząd i poprawi masy albo nie odbieram samochodu i będę robił mu problemy z urzędem skarbowym i złoże sprawę do sądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania