Skocz do zawartości

Opel Zafira - nie odpala, gaśnie po chwili


Gość pisiu1973

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pisiu1973

Witam wszystkich.Mam problem z odpaleniem samochodu bo kiedy go odpalam to odpala i gaśnie po chwili.Wiem ,że jest zapowietrzony i gdy go odpowietrze to odpali i chodzi normalnie.Nie wiem co robić ponieważ po kilku godzinach gdzieś 6|7 lub dłużej znowu sytuacja się powtaża.Nie wiem gdzie mam szukać ponieważ wymieniłem już zawór zwrotny,wężyki przelewowe,wężyk od filtra do pompy.Nie mam pojęcia którędy dostaje się powietrze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Sprawdz dokładnie wszystkie połaczenia, dokrecenie filtra paliwa i przewodów. W jaki sposób odpowietrzyłes?

 

Jesli to DTi to jest tam rozdzielaczowa pompa wtryskowa.

Jak go odpowietrzyłes i odpaliłem to jezdziłes troche czy pochodził troche i zgasiłes?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pisiu1973

To 2.0 TDL odpowietrzałem go odkręcając przewód z wtrysku,jak odpaliłem to jezdziłem i chodzi normalnie,nie szarpie ani nic się nie dzieje,jest wszystko wpożądku.Dopiero gdy dłużej postoi to jest znowu zapowietrzony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być ten zawór zwrotny uszkodzony, to że jest nowy nie znaczy że dobry lub jeszcze jest zapowietrzony może starczy jeszcze raz odpowietrzyć i dłużej pojeździć i dać mu trochę popalić w czasie jazdy, oczywiście wszystko zgodnie z przepisami ruchu drogowego ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Od kiedy układ wtryskowy odpowietrza sie przewodem wtryskowym?

 

To 2.0 TDL

 

X20DTL pewnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 litrowe oplowskie diesle mają pewną przypadłość

przewody paliwowe z pompy są do wtryskiwaczy mocowane na docisk i uszczelnione oringami

często się zdarza, że oringi zaczynają puszczać - przybywa wtedy nieco oleju (niekiedy na bagnecie jest to praktycznie niewidoczne) ale niestety już jest w stanie złapać powietrze

naczytałem sie troche na necie o tych silnikach, w opinii wielu ludzi to choroba konstrukcyjna tych silników zlikwidowana dopiero w silniku 2.2 dti

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pisiu1973
Od kiedy układ wtryskowy odpowietrza sie przewodem wtryskowym?

 

No to opisz dokładnie jak sięodpowietrza żeby było dobże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowcy mają do tego specjalna pompkę którą się wpina w obieg paliwa, jeśli to jest pompa rotacyjna to odpowietrzy się sama, w Twoim wypadku jak odpowietrzysz i po paru godzinach jest nadal problem to musisz dokładnie sprawdzić czy niema gdzieś wycieków przecieków i innych podobnych problemów w tych silnikach często pękała pokrywa filtra paliwa przy zbyt mocnym jej dokręceniu, innej rady Ci chyba nikt nie udzieli.

 

P.S. w starych silnikach fabrycznie była montowana pompka ręczna do odpowietrzania, teraz też by się przydała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
prawidłową metodę odpowietrzania

 

Prawidłowa metoda odpowietrzania jest taka ze odpowietrza sie przed sekcja tłoczaca... Na wtryskiwaczach sam sie wypowietrzy po chwili "kulawej pracy" i nie ma potrzeby ruszania rurek.

 

Jesli jest reczna pompka to wystarczy podpompowac, jesli jest elektryczna pompa w zbiorniku to nie trzeba nic robic (w razie zapowietrzenia sam sie wypowietrzy)

 

Niestety miejsc w których pompa złapie powietrze jest sporo i trudno je wykryc jesli nie ma śladów paliwa. Przejrzyj jeszcze raz wszystkie połaczenia, filtr paliwa.

 

No to opisz dokładnie jak sięodpowietrza żeby było dobże.

 

Grześ juz napisał, pompa w serwisie, mozna sobie jednak radzic inaczej, chociazby duza strzykawka.

I jest ogólnie taka zasada ze po odpowietrzaniu silnik powinno sie nagrzac i troche pojezdzic zeby nie zostało powietrze miedzy zbiornikiem a filtrem ;) bo pompa pociagnie i znów sie zapowietrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania