Skocz do zawartości

nie odpala na benzynie, na gazie pali - calibra


Gość szymon2160

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość szymon 1587cm3

żarówka nawet sie da. Odpinasz kostke wtrysków, właczasz zapłon i właczasz zarówke (12V) miedzy mase (metalowa czesc silnika) a jeden pin w kostce. Pod jednym z dwóch pinów zarówka powinna sie zaswiecic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pisiu1973

Jeśli to wszystko zrobiłeś to wyjmij wtryski,i sprzedam ci,lub wam mój patęt. Włóż wtryski do rozpuszczalnika ale NITRO zostaw na dobę a pózniej sprawć czy działa.Mi to pomogło ale jeśli masz bardzo mocno zapieczone to niestety będziesz musiał je wymienić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon2160

jutro odkrece wtryski i sprubuje z ta zarowka i zobaczymy efekty

 

[ Dodano: 2010-07-29, 13:55 ]

wtryski wymieniłem na działajace a auto na benzynie i tak sie odezwac nie chce :cry::cry::cry::cry::cry::cry:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, Mam identyczny problem tylko, że z Oplem Astrą 1,6 8V na pełnym wtrysku 1994r.

 

Problem polega na tym iż na gazie odpala idealnie a na benzynie nie chce. Pompa paliwa jest sprawna bo sprawdzałem.

 

Jaki może być powód, że na gazie odpala a na benzynie nie ?? :(

 

Prosze o pomoc..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam identyczny problem tylko, że z Oplem Astrą 1,6 8V na pełnym wtrysku 1994r.

 

http://forum.samnaprawiam.com/silnik-benzyna-nie-zapala-co-robic-vt47.htm

 

 

Jaką masz instalację lpg, skoro pompa pracuje i podaje paliwo na wtryski to musi zapalić no chyba że centralka gazu świruje i ma uszkodzony układ emulacji wtrysków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym ze pompka pracuje. Jak odpalam na benzynie to slychac jakby chcial odpalic ale nie mogl... wiec najprawdopodobniej za malo paliwa dostaje, co moze byc przyczyna ?

 

Astra ma silnik 1.6 8v na pelnym wtrysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dostaje za mało paliwa to może być pompa nie wydolna, zapchany filtr paliwa, zapchane wtryski, na listwie wtryskowej powinien być króciec do sprawdzania ciśnienia, odkręć go tam jest normalny wentyl wkręcony też go wykręć, na króciec daj wężyk i próbuj odpalać zobaczysz czy paliwo płynie i jaka mocą, na forum jest opisane jak się sprawdza wydolność pompy. W jakim stanie są świece, są suche czy mokre bo takie same objawy mogą też występować jak silnik będzie zalewany paliwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania