Skocz do zawartości

nie odpala na benzynie, na gazie pali - calibra


Gość szymon2160

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szymon2160

panowie mam problem ze swoja calibra;-( a dokładnie chodzi o benzyne i gaz. na gazie szamochod mi chodzi elegancko odpala i wogule a na bezynie nawet sie odezwac nie chce paliwo w baku jest pompa jest nowa i filtr tez jest nowy, przewody od pompki do silnika nie sa zapchane ani nic ale jak podlanczam przewody do silnika i prubuje go odpalic na benzynie to zadnej reakcji nie ma bo sie nawet odezwac nie chce i tylko na gazie jezdze a w razie braku gazu to w bance gazu nie przyniose a na benzynie chodzic nie chce.nie wiecie co moze byc nie tak??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

tak przede wszystkim:

skoro odpala to nie pisz w temacie "nie odpala" tylko załóż odrębny

 

wyłączam do nowego tematu

 

kolejna rzecz

czemu nie poprzeglądasz forum?

http://forum.samnaprawiam.com/silnik-benzyna-nie-zapala-co-robic-vt47.htm

byś przeczytał, sprawdził u siebie i już by łatwiej było

 

teraz logika:

skoro pali na gazie to elektrycznie układ zapłonowy jest sprawny - bo na gazie pali, czyli świece, cewka, palec, kopułka, czujnik wału - są ok

nie pali na benzynie - czyli jej nie dostaje

pompa paliwa to nie wszystko

musi być odpowiednie ciśnienie na listwie wtryskowej i wtryskiwacze muszą podawać paliwo

pod powyższym linkiem opisałem, co sprawdzić

 

daj znać konkretnie co ustaliłeś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon2160

popatrzyłem tooche i pokreciłem rozrusznikkiem a potem wykteciłem jedna ze swiec a swieca sucha.moze wezme odkrece listwe od wtryskow i je przepatrze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtrysków nie przepatrzysz

co tam chcesz zobaczyć?

 

na pewno wtryski nie pracują

jeśli nie pracują to albo się na amen zapiekły od nieużywania dłuższy czas (trzeba wymienić) albo nie dostają "+" po stacyjce (da się ustalić miernikiem, a nawet zwykłą żarówką)

 

gdyby się okazało, że trzeba wymienić wtryski, to mam komplet sprawnych z calibry na zbyciu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon2160

ale na gazie pali i jezdzi

 

[ Dodano: 2010-07-27, 22:58 ]

a ile byś chciał za te wtryski?? no fakt na benzynie dlugo nie była jezdzona cali niestety i nie z mojej winy. ja ma calibre z 93r. 2.0L 8V

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem czy pompa podaje paliwo ? może warto to najpierw sprawdzić, popuścić śrubę podającą paliwo na listwę i zobaczyć czy tam paliwo leci, jeśli paliwo jest to tak jak ArKos pisał wtryski zatarte lub nie dostają sterowania, podejrzewam że masz tam jakiś emulator wtrysków może on jest uszkodzony warto przemierzyć czy na wtryski jest podawane napięcie, czy same wtryski są sprawne, jakoś mi się nie chce wierzyć żeby zatarły się wszystkie jednocześnie a na dwóch wtryskach uszkodzonych silnik zapali choć będzie nie równo pracowała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon2160

pompa chodzi napewno i filter tez nie jest zapchany bo sa nowe bo oddawałem samochod do mechanika zeby mi to zrobił i po odebraniu samochody od mechanika samochod pojezdził dzien na beznynie a potem przestał. a samochod nie jezdził na benzynie zanim oddalem go do mechanika zeby mi to zrobiłe to na samym gazie z jakies poł roku sam gaz(nie z mojej winy)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania